Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 43 Posts

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Jedan poznanik iz GUP-a Zagreb mi je rekao da je Rotor bio prioritet upravo da bi nakon njegove obnove mogla krenuti izgradnja JARUN PANORAME.
Prije obnove plac je bio sikara. Danas zadnjim Updateom plac poznat pod nazivom Tafarica je poptuno rasciscen, dovedena je struja i voda na njega te su uradene esve pristupne ceste.
Javljeno mi je takoder da su i investitopri spremi.

Lokacija 20.03.2020.

87523

87525

87529

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ovaj poznanik mi je takoder rekao da ce cijena garsonjere od cca 34m2 biti cca 140 000 € 🤭
Posaljem email da se odmah predbiljezim 😂

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Ništa me ne košta optimist. Iako teško...
Pa i prica mu se poklapa. Plac rasciscen. Pristupne ceste uradjene. Struja i voda dovedeni.
A meni nema logike sa se rotor samo radi rasterecenja prometa radio.
Izvor pouzdan.
Ali eto bumo vidli.
Btw poslao sam email sa ove sluzbene stranice da pitam za stanove. Pa cemo vidjeti odgovor hahah

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
Nisam optimistist da u ovo povjerujem. Potražnja je?
Pa s obzirom da je Zagreb centar drzave. Da naprave kolibu bila bi potraznja. Lokacija ima odlicnu perspektivu. Blizina Arene, blizina savske... A ako bude isla izgadnja/dovrsetak Sveucilisne Bolnice i ako budu pravili Jarunski most... itekako da ima potencijala i jos ako bude Hotel....u tom djelu grada samo Hotel I.
btw. Nije bila potraznja ni za Beogradom na vodi pa su stanovi skoro svi raspordani.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Baca mi na mali Donaucity iz Beca sto nije lose ali urbanisticki mi to nebi bio prvi prioritet. Jbga, ne zelim nikome pokvarit veselje.
Hvala za postanje, bit ce zanimljivo pratiti!:cool:(y)(y)
Malo da. Nova bolnica je najveci prioritet. A sto se tice ovih malo "luksuznijih" projekta meni je sasvim ok.
Zagrebu treba nesto gdje se moze kupiti stan na malo visem nivou / da nisu stanovi u urbanim vilama pod Sljemenom. Postala bi top lokacija / kao sto je svojevremeno postala i radnica sa gradnjom cijele te staklaraije. Pa zasto ne i ne luksuzan stan sa pogledom na Jarun.
Blizina tramvaja i svih ostalih sadrzaja. I sada s novim rotorom bi moglo doprinijeti razvoju ovog djela grada i novih radnih mjesta. A sam bi se Zagreb malo priblizio Savi.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #24 · (Edited)
Ta je priča prolazila prije 10 godina kad je imati stan na Laništu bio pojam... Danas je priča malo drugačija, ali dobro, nekome i blizine šoping centra igra veliku ulogu u životu
Blizu arene je trebalo znaciti da ne moras prijeci pola grada da odradis shopping na to se misli (arena u kojoj imas banku, postu, milion ducana, itd) sve sto ti treba na jednom mjestu.
A prednost je ako se ikad taj most uradi... do Jaruna ce biti skoro pa nista.
Ima skolu, vrtic, crkvu (za one kojima
je to isto bitno).
Ne kuzim sta je kriterij za kupnju stana? U cijelom Novom Zagrebu je kvart koji je najmanje mracan (citaj siv).
Po meni je Laniste puno puno ispred kvartova kao sto su Malesnica, Spansko, Gajnice, Gornja Dubrava, Vukomerec, Tresnjevka - Voltino (ovaj dio oko rade Koncara) i sl.
Zasto? Zato sto imas direktnu tramvajsku liniju (od stanice Arena Zagreb do Lanista 5min pjesice) i na trgu si za cca 15min. Dok s drugih pomenutih kvartova trebas jahati 100godina da bi dosao u centar grada.
A ni sa drugim sadrzajima ne zaostaje za spomenutim kvartovima. Mozda fali malo vise zelenih povrsina. Ali ruku na srce nemas ih ni u ostalim kvartovima nesto previse.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #25 · (Edited)
Blizina arene.... Awww! To mi je ono, prvi kriterij za kupnju nekretnine. Da je blizina arene! 😍
Awwwww a sta je tebi prvi kriterij? Da zivis u centru u nekom vlaznom podrumskom stanu s pogledom na unutarnje dvoriste i da imas parkic gde ti pesek moze kakati?!😍😍
Daj

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #27 ·
Lanište je tada bilo jedan od najjeftinijih kvartova, a danas je prilično skupo što se novogradnje tiče.
Bas pratim malo nekretnine po Zagrebu ove na njuskalu i 40 m kvadratnih na Lanistu ne mozes naci ispod 100 000 €.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #30 ·
Malo su ti oprecna misljenja kad kazes da je najmanje siv a fali mu zelenila. Prosetaj se SR Njemacke ili Avenijom Dubrovnik prema istoku pa zelenila i parkova na s obje strane.

I tesko da je 5 minuta do tramvaja; prije 10 minuta. A ovih 15 minuta do trga je valjda u 14h popodne u nedjelju. Budimo realni.
Pod “sivim” sam mislio na socijalisticke raspale zgrade pune socijalnih slucajeva i penzionera koji gladuju. A da o veceri nakon 20:00 i ne pricam. Useres se u gace dok odes sa tramvajske stranice u stan.

Laniste mi se cini najsvijeziji kvart u NZ gdje ima zivota - dijece. A i na vecer nije toliko crno kao u ostatku Novog Zagreba.

1 - 20 of 43 Posts