Skyscraper City Forum banner
41 - 60 of 126 Posts

·
Registered
1,147 Posts
Pozdravljam projekt... smatram da je rjesavanjem papirologije rijesen glavni problem, a hoce li se nesto tu sagraditi za godinu dana ili za tri, nije previse bitno. Investitor, ako ga nema, ce se naci sigurno, jer je lokacija logicna za sirenje grada.

Ne izgleda mi kao nesto gdje bih ja zivio i radio ali siguran sam da ce naci kupce.

Dodatno je dobro sto se grade uredi sa juzne strane Save pa se radna mjesta ravnomjernije distribuiraju po gradu, sto bi trebalo pomoci sa guzvama u spici.

Kad se sagrade uredi, u te kvadrate useliti ekipu iz ministarstava, a njihove palace na donjem gradu prenamjeniti za turizam.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #42 ·
Juzno zapadno od rotora. Skuzio sam da su livadu samo upotrebili za logistiku. Steta ;)
Negdje sam nasao da su Koncar i Nobilo kupili ovaj dio dole ispod kika prema nikadsagradenom #obrtnickom centru

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #43 · (Edited)
Pozdravljam projekt... smatram da je rjesavanjem papirologije rijesen glavni problem, a hoce li se nesto tu sagraditi za godinu dana ili za tri, nije previse bitno. Investitor, ako ga nema, ce se naci sigurno, jer je lokacija logicna za sirenje grada.

Ne izgleda mi kao nesto gdje bih ja zivio i radio ali siguran sam da ce naci kupce.

Dodatno je dobro sto se grade uredi sa juzne strane Save pa se radna mjesta ravnomjernije distribuiraju po gradu, sto bi trebalo pomoci sa guzvama u spici.

Kad se sagrade uredi, u te kvadrate useliti ekipu iz ministarstava, a njihove palace na donjem gradu prenamjeniti za turizam.
Slazem se s tobom. Ovaj dio grada bi se mogao lijepo zaokruziti sa ovim projektom i samom tim bi se potencirao jos vise ovaj dio uz Jadransku magistralu pogotovo Ako bi se Sveucilisna Bolnica zavrsila (sto je nuzno da se uradi pogotovo nakon ovog potresa gdje je Zagreb pokazao da su mu vecina bolnica u centru grada na babinom zubu). Pruzi li se tramvajska linija i definira li se okretiste tramvaja dolje na blatu bit ce pun pogodak a i opet bi se otvorila tema novog mosta.

·
Registered
109 Posts
Slazem se s tobom. Ovaj dio grada bi se mogao lijepo zaokruziti sa ovim projektom i samom tim bi se potencirao jos vise ovaj dio uz Jadransku magistralu pogotovo Ako bi se Sveucilisna Bolnica zavrsila (sto je nuzno da se uradi pogotovo nakon ovog potresa gdje je Zagreb pokazao da su mu vecina bolnica u centru grada na babinom zubu). Pruzi li se tramvajska linija i definira li se okretiste tramvaja dolje na blatu bit ce pun pogodak a samim tim bi se i otvorila i tema novog mosta.
Uh, da, bas sam danas isao na nasip kod golf terena i cijeli taj potez od rotora do Sveucilisne bi izgledao savrseno da se lijepo uredi. Drzimo fige.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #46 · (Edited)
Uh, da, bas sam danas isao na nasip kod golf terena i cijeli taj potez od rotora do Sveucilisne bi izgledao savrseno da se lijepo uredi. Drzimo fige.
Slazem se. Zamisli jos na ovom najvecem tornju neki restoran na vrhu sa pogledom na Jarun i cijeli grad. Pa ljeti oko 19:00 na sladoled gore 😜😎

Ne kuzim hejt pojedinaca. Evo razumijem da se hipodrom ne dira. Nek se ne diraju postojece zelene povrsine(parkovi) ali grad se mora siriti. Sta znaci kad netko kaze dali postoji potreba za tim?! Po toj logici Zagreb nikad ne bi presao preko Save. Ostao bi na Gradecu.

·
smrknuta pizda
1,934 Posts
Što raste broj stanovnika, raste i potražnja za stanovima. Što raste biznis u gradu, raste i potražnja za uredskim prostorima. Što raste turizam, konferencije, ekonomija, raste i potražnja za hotelima. Nisu neboderi sami sebi svrha u stilu If you build it they will come. Dok ne dođu bageri, nemam razloga optimizmu.

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #50 ·
Što raste broj stanovnika, raste i potražnja za stanovima. Što raste biznis u gradu, raste i potražnja za uredskim prostorima. Što raste turizam, konferencije, ekonomija, raste i potražnja za hotelima. Nisu neboderi sami sebi svrha u stilu If you build it they will come.
Jasno je to ko dan. Da je neisplativo ne bi se planiralo. A kad krene gradnja nova radna mjesta. I tako sve uzrocno-posljedicno.
I jos nesto.
Zagreb nije samo za Zagreb. Zagreb je cijela država jer je glavni grad. Ima tko ce kupovati ne brini se.

·
mojarijetschsesluscha
3,400 Posts
Slazem se. Zamisli jos na ovom najvecem tornju neki restoran na vrhu sa pogledom na Jarun i cijeli grad. Pa ljeti oko 19:00 na sladoled gore 😜😎

Ne kuzim hejt pojedinaca. Evo razumijem da se hipodrom ne dira. Nek se ne diraju postojece zelene povrsine(parkovi) ali grad se mora siriti. Sta znaci kad netko kaze dali postoji potreba za tim?! Po toj logici Zagreb nikad ne bi presao preko Save. Ostao bi na Gradecu.
Nije to da se grad siri. Pa bodrim za projekt jer krpamo rupe stim jer se grad bas pre brzo sirio.
Potez sve do arena centra ce dobit bolju kompaktnost.

·
Organ nereda
6,883 Posts
Prema zadnjim podacima, štednja hrvatskih građana u hrvatskim bankama iznosi oko 30 milijardi eura.
Tomu treba pridodati i štednju potencijalnih kupaca, većinom Hrvata, iz BiH i dijaspore, koji štede u svojim domicilnim bankama i također imaju više milijardi eura na računima.

Znači, kupci za nešto kvalitetno i reprezentativno nisu problem. Veći je problem što takve ponude u Zagrebu nema. Zagrebom haraju kockaste škatule Pionira, Mešića i slične kompanije (čast rijetkim izuzecima).

Problem kod ovog projekta je dekintiranost vlasnika zemljišta, tj. ove ekipe iz Norveške. Poslije objedinjavanja parcele i poslije poguranca od strane grada i Bandića kroz infrastrukturu, ovi vjerojatno nemaju za kvasca. Već 10, 15 godina se ova ekipa vrti po Zagrebu, promovira nekakve projekte i traži investitore. Oni bi tu ušli sa vrijednošću zemljišta, dovedene infrastrukture i projekta i vjerojatno traže dobar dio kolača, koji za ozbiljne investitore nije prihvatljiv.

A investitora ima itekako, i mogu se lako detektirati. Uzmimo samo onu hercegovačku ekipu koja je gradila Meandar.

U konačnici, mislim da je ovo stavljati pod U/C malo preuranjeno, da ne kažem nešto pesimističnije.

·
Organ nereda
6,883 Posts
Nobilo, Končar, pa i ovi Norvežani su ponajprije mešetari zemljištem - ekipa koja poznanstvima, lobiranjem, vezama i vezicama otkupljuje i objedinjava parcele i sa gradom rješava svu papirologiju i infrastrukturu.

Tu prestaje njihov domet, jer za nešto više nemaju keša.

Što je uopće ta ekipa izgradila u HR do sada? Nešto konkretno?

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #56 ·
Nobilo, Končar, pa i ovi Norvežani su ponajprije mešetari zemljištem - ekipa koja poznanstvima, lobiranjem, vezama i vezicama otkupljuje i objedinjava parcele i sa gradom rješava svu papirologiju i infrastrukturu.

Pa jesu nesto u Varazdinu kemijali? Neki trzni centar?
A ovo za ovog Norveskog mafijasa sto si rekao stoji.
A gospodin koji mi je rekao da je ovo
iduci veliki projekt koji ce ici u Zagrebu kaze da je prica oko investitora gotova. Nasi i strani su igri. Medijska prica oko okupljanja investotora je paravan da se skinu oci javnosti sa nekih drugih stvari.
Kaze da je Bandic odustao od Manhattna za sada zbog pritiska te da je iz tog razloga dao da se rade ove pristupne ceste, da se rascisti plac da se dovede struja i voda sto nije bilo u planu grada rekonstrukcijom rotora.

·
Registered
1,147 Posts
su ponajprije mešetari zemljištem - ekipa koja poznanstvima, lobiranjem, vezama i vezicama otkupljuje i objedinjava parcele i sa gradom rješava svu papirologiju i infrastrukturu.

Nije to nesto lose samo po sebi (lose je ako se radi o kriminalu). Rjesavanje zemljista i gradnja su dva razlicita posla. Da bar ima tucet ekipa u Zagrebu koje su sposobne da okrupne i srede dozvole za veca zemljista, pa to prodaju dalje nekome ko ima para za gradnju.

·
mojarijetschsesluscha
3,400 Posts

Pa bit ce isti ku*ac kao kod twin towersa na ljubljanskoj ili kod westgatea u splitu. Do kraja necemo znati katnost, hoce li bit antena ili dali ce biti drva na krovu. :p
Nije to pre ogromna parcela i ovako nesto moralo bi ici puno jednostavnije. cujemo se za jedno-dvije godine. 🍻

·
Banned
1,945 Posts
Discussion Starter · #59 ·
Pa bit ce isti ku*ac kao kod twin towersa na ljubljanskoj ili kod westgatea u splitu. Do kraja necemo znati katnost, hoce li bit antena ili dali ce biti drva na krovu. :p
Nije to pre ogromna parcela i ovako nesto moralo bi ici puno jednostavnije. cujemo se za jedno-dvije godine. 🍻
Hahah koliko je twins trebao imati katova? Koliko na kraju ima?😂

41 - 60 of 126 Posts