SkyscraperCity banner

41 - 60 of 1405 Posts

·
Registered
7,716 Posts
Slazem se da su za pocetak dovoljne dvije linije (E-W i N-S) .Nek se odabere najbolje trase za oba dvije, a ovu koja ide prema jugu treba dofurati do aerodroma. Po sadasnjem projektu uopce nekuzim kak misle isfurati sve to zajedno s tramvajskim linijama ...vidim da i ostalima nije bas najjasnije??
Sirinu tracnica necu komentirati jer u to se uopce ne kuzim ! Prednosti i mane sirih odnosno uzih??

Slazem se sa Bambamovim komentarom tipa trla baba lan......!Bojim se da je ovo nekakav pocetak predizborne kampanje??

·
Registered
7,716 Posts
LF , nemoj biti skeptican sto se tice ZG airporta...moj sused je kontrolor leta i po njegovim pricama pitanje koje treba rijesiti je samo politicko ,a ne ekonomsko ! Brzo ce to krenuti ,jer trenutna situacija je vise nego sramotna :bash:

·
otišao i neće se vratiti
6,736 Posts
Discussion Starter #44
Pa o tome ti ja i govorim - političko pitanje. Problem je koliko znam prostorni plan Zagrebačke županije. Ne znam tko je na vlasti u ZŽ, ali vidio si koliko problema ima oko gradnje autoceste prema Sisku, zato jer nije ista stranka na vlasti kao i na Markovom trgu.

·
Powered by Jet-A1
33,870 Posts
Joooj ti novinari!
Sad je neko rekao da su prioriteti tangenta i tunel, pa tek onda LGŽ....što nije točno!
Poredak je ovakav:
1. izdizanje teške pruge
2. tangenta
3. LGŽ
4. tunel

I s time se slažem! :cheers:

Ono šta je pomalo sramotno je to što opet ništa nije 100% definirano!
S ovakvim pristupom nećemo daleko dogurat!
Mislim..... toliko novaca i vremena potroše na studiju, da bi an kraju izašli sa 4 verzije! Boga mu mila, pa kga mi plaćamo? :bash:

·
otišao i neće se vratiti
6,736 Posts
Discussion Starter #46
Ja se ne slažem. Ne može cestovni promet biti važniji od javnog. Moj prioritet je:

dizanje pruge
LGŽ
tangenta
.
.
.
.
.
.
tunel

·
Streetwalker
7,025 Posts
^^ I dont understand this elevated lines business .... what are they trying to achieve with this, can anyone explain? :dunno:

·
otišao i neće se vratiti
6,736 Posts
Discussion Starter #48
žele podići prugu na vijadukte kako ona više ne bi bila smetnja ostalim prijevoznim sredstvima. danas pruga strašno dijeli grad, a samo nekoliko podvožnjaka omogućava normalnu komunikaciju. svakako hvalevrijedan projekt.

·
Disenfranchised
7,677 Posts
yah for those of you who don't understand croatian overly well, this "dizanje pruge" business is very simple; the railway lines currently running through zagreb would be placed on a viaduct and the road that used to CROSS the rails will now go UNDER them, so that traffic flow on ALL modes of transport goes by unhinged. currently the rails really are diving the city.

·
Registered
286 Posts
Inače sam veliki optimist, ali ovo mi se čini kao samo još jedna senzacionalna vijest u nizu, koje ostvarenje neće biti tako skoro...

Inače, kakva je to LGŽ na 1000mm?
LGŽ nije u osnovi ništa drugo nego tramvaj, kolosjek od 1m je uzet zbog lakše i jeftinije integracije u postojeći tramvjski sustav. Po tim novim LGŽ prugama bi tako i tako vozil potojeća ZETova vozila (vjerojatno tmk2200).

Inače sličan sustav je izgradio Porto u Portugalu, čini mi se odličan sustav kakav bi volio vidjeti u Zagrebu.
Postoji dosta opširan topic o LR u Portu http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=145721

·
Registered
2,784 Posts
Joooj ti novinari!
Sad je neko rekao da su prioriteti tangenta i tunel, pa tek onda LGŽ....što nije to?no!
Poredak je ovakav:
1. izdizanje teške pruge
2. tangenta
3. LGŽ
4. tunel

I s time se slažem! :cheers:

Ono šta je pomalo sramotno je to što opet ništa nije 100% definirano!
S ovakvim pristupom ne?emo daleko dogurat!
Mislim..... toliko novaca i vremena potroše na studiju, da bi an kraju izašli sa 4 verzije! Boga mu mila, pa kga mi pla?amo? :bash:
Mate to ti je isto ka sa stadionom.. :banana: sve ovisi hocemo li dobiti Euro2012 ili ne :banana: .. ako ga bumo dobili svi ti projekti, kao i Zagreb na Savi ali i Zracna Luka Pleso ce postati priko noci prioritet broj 1.. onda jos kad si zamislis da cemo dozivjeti pravi boom oko gradnje :nuts: megalomaskih :nuts: hotela u :nuts: megalomaskim :nuts: neboderima od nevjerovatnih 5 - 10 katova za kojih ce nas cio svjet zaviditi.. hehe.. :cheer: Zagreb ce postati europski Shanghai :cheer: ... zivi bili pa vidjeli.. nema nista dok ja ne zavrsim svoj faks i postanem gradonacelnik i skupa s Bubachom, LF-om i s tobom poput nekih viteza :horse: procjeramo ovu gamad van na ulicu i sami preuzmemo poglavarstvo :guns1:...

hehe.. zivjeli :cheers1:

·
otišao i neće se vratiti
6,736 Posts
Discussion Starter #53
LGŽ nije u osnovi ništa drugo nego tramvaj, kolosjek od 1m je uzet zbog lakše i jeftinije integracije u postojeći tramvjski sustav. Po tim novim LGŽ prugama bi tako i tako vozil potojeća ZETova vozila (vjerojatno tmk2200).

Inače sličan sustav je izgradio Porto u Portugalu, čini mi se odličan sustav kakav bi volio vidjeti u Zagrebu.
Postoji dosta opširan topic o LR u Portu http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=145721
Sviđa mi se ovaj LRT u Portu. Vrlo je moderan. Pristao bih na ovakvo nešto u Zagrebu, jedino bih želio da su vozila nešto malo dulja. Ali i njihov sustav ima 1435 mm.

·
Streetwalker
7,025 Posts
Sviđa mi se ovaj LRT u Portu. Vrlo je moderan. Pristao bih na ovakvo nešto u Zagrebu, jedino bih želio da su vozila nešto malo dulja. Ali i njihov sustav ima 1435 mm.
Long Foot, I have been on this tram, not in Porto, but in Sydney when they brought it out here a couple of years ago. We have a light rail line in the CBD and they were looking to maybe purchase these trams in future when they put more lines in. Its definately a very nice vehicle. :eek:kay:

·
Monkey business
3,539 Posts
yah for those of you who don't understand croatian overly well, this "dizanje pruge" business is very simple; the railway lines currently running through zagreb would be placed on a viaduct and the road that used to CROSS the rails will now go UNDER them, so that traffic flow on ALL modes of transport goes by unhinged. currently the rails really are diving the city.
That's interesting! Ljubljana wants to get rid of the railway dividing it as well, but by putting it in a sort of channel below ground level.

Does Zagreb have a railway bypass, or do freight trains run through the city as well?

·
Premium User
4,106 Posts
Ja hitio pod/nad zemlju tram/metro na Vukovarskoj, tamo doduse je odvojen od prometa, ali semafori ga ubijaju.. stanica, semafor, stanica.. poludis. Nitko normalan ne bi iso s autom u tom slucaju

41 - 60 of 1405 Posts