SkyscraperCity banner

1401 - 1405 of 1405 Posts

·
Registered
6 Posts
Evo još da nadodam, možda bi u dalekoj budućnosti novi Zagreb sa centrom povezivao pravi metro poput ovoga. Htio sam da taj metro kupi ljude iz novih djelova ZG-a, tamo di tramvaj ne može, i pelja ih do posla (GK) ili šopinga (MSU, Arena, Ban Jelačić...). Ovaj sistem bi išao uz prijašnje spomenutu gradsku željeznicu, samo bih još trebao riješit kompatibilnost Zelene linije gradske želj. i plave linije zapadno od Arene u ovom sistemu metro-a. Još sam preglednosti radi stavio na koju vrstu prijevoza možeš nakon što izađeš iz metro-a. Također, ovaj dio Plave linije zapadno od Arene bi bio najvjerojatnije nad zemljom, te bi prešao Savu na tom famoznom Jarunskom mostu, a i zato što je tamo najgori od najgoreg Savskog mulja, pa neznam dali bi išta podzemno uopće tamo bilo moguće, budući da se tlo urušava i bez ičega na njemu, a pogotovo kad bi tunel išao pod zemljom. Naravno, ovo je sve samo ideja, ali nebi bilo tako loše kad bi mogao iz Dugava do frenda na Jarunu pa na šoping u Arenu i onda u centar grada sve u 2-3 h, a ne da ti tolko vremena uzme samo za prijevoz. Opcionalan produžetak metroa do Žitnjaka i do kraja Jaruna (i još malo nakon toga :)).

·
mojarijetschsesluscha
2,920 Posts
Lako i efektivno prije svega moramo iskoristit postojecu zeljeznicku mrezu:

- Vrlo brzi prikljucak za novi ZG/Arenu/Arena centra. U ovom smjeru trebamo hitno vozila sa velikom dometom i vecom kapaciteom.
- Brzi prikljucak Glavni kolodvor, velesajam i mozda nekad zracna luka (frekventirana, za regiju vazna i isplatljiva linija)
--> Oko toga gradis tramvaj, autobus i metro (zadnje ako uopce potrebno)

Apsolutno mi se svidja tvoja metro linija na relaciji sjever/jug, no mislim da su glavni prometni problemi na relaciji zapad/istok.
Estetski bi po tvome gradio po vaznosti mozda drugacije iako boli :-(

·
Registered
6 Posts
Dakako, uz metro bi trebala operirati i gradska zeljeznica. Tu sam tematiku već ranije dotaknuo i izradio neki svoj plan kako bi postojecu zeljeznicu uz male preinake pretvorio u efikasan "metro" koji bi transportirao ljude iz predgrađa Zg-a u sam centar, bar dok ne dobijemo ovaj pravi metro. Ova željeznička mreža se parcijalno i dotiče istok-zapad problematike, ali tu su bitniji češći dolasci/odlasci vlakova i manje kašnjenja nego neke velike preinake na pruzi.

·
mojarijetschsesluscha
2,920 Posts
Dakako, uz metro bi trebala operirati i gradska zeljeznica. Tu sam tematiku već ranije dotaknuo i izradio neki svoj plan kako bi postojecu zeljeznicu uz male preinake pretvorio u efikasan "metro" koji bi transportirao ljude iz predgrađa Zg-a u sam centar, bar dok ne dobijemo ovaj pravi metro. Ova željeznička mreža se parcijalno i dotiče istok-zapad problematike, ali tu su bitniji češći dolasci/odlasci vlakova i manje kašnjenja nego neke velike preinake na pruzi.
uzalud ti trud o tome vec raspravljamo preko 10 godina.
--> ne salim se :lol:

1401 - 1405 of 1405 Posts