SkyscraperCity banner
1 - 20 of 67 Posts

·
Streetwalker
7,028 Posts
Not bad. Reminds me of the elite suburbs on Sydney's "North Shore".

I notice on maps that the lower Sljeme zone is rather built up in many parts.

·
Out of time
11,922 Posts
Not bad. Reminds me of the elite suburbs on Sydney's "North Shore".

I notice on maps that the lower Sljeme zone is rather built up in many parts.
Yes. You can compare it Beverly Hills or Bel Air in LA as well... It's not as elite as this global known parts of LA but it certainly is an elite part of Zagreb.

·
Velebitski degen
3,151 Posts
Cila ta zona je površinom zbilja golema. :eek:

U središnjem dijelu je to sjeverno područje (od linije Ilica-Vlaška prema Sljemenu) skoro jednake veličine kao i južno, samo je puno rijeđe naseljeno, pretežno kućama i urbanim vilama.

·
serbus!
39 Posts
Trazim jednu uslugu..

Ja sam rodeni kraljevcan.. tam od iznad Britanskog Trga (Ilickog placa). Sada zivim u Kanadi, pa nemam prilike slikati po Zagrebu ono kaj bi zelio. Jel ima neko slike od Britanskog trga, Zelengaja, Kraljevca i te okolice. Tak bi mi bilo drago vidjeti poznata mjesta i ulice iz moga djetinjstva.
Unaprijed hvala.:)

·
Registered
1,116 Posts
Ja sam rodeni kraljevcan.. tam od iznad Britanskog Trga (Ilickog placa). Sada zivim u Kanadi, pa nemam prilike slikati po Zagrebu ono kaj bi zelio. Jel ima neko slike od Britanskog trga, Zelengaja, Kraljevca i te okolice. Tak bi mi bilo drago vidjeti poznata mjesta i ulice iz moga djetinjstva.
Unaprijed hvala.:)
Budem ja otišao ja sam odrastao u meduličevoj to isto gravitira britancu, sam čim dođe neki lijepi dan, danas i sutra pada kiša u zg, prestanak valjda u subotu popodne, eto ak bu u nedjelju sunčano imaš fotke od mene, inače pohvala za temu :eek:kay:, zato kaj sam već i napisal da je iznad ilice u biti još jedan Zagreb manje poznat, Yopa se isto zna tam zaletit imaš nekaj njegovog britanca i rokovog u jesen u gradu i selu dretvi :eek:kay:

·
Registered
1,116 Posts

·
Registered
458 Posts
jel može da kada stavljate slike bude ispod njih i nekakav opis npr gdje je uslikano.ipak nismo svi iz zagreba

·
Registered
1,116 Posts
Može nema problema, gornje fotke su potez Britanski trg (ilićki plac), početak rokovog perivoja, početak Nazorove, pa kroz Zelengaj desno odnosno Radnički dol lijevo skroz do kraja ta dva, dalje se ide za Goljak lijevo odnosno za Kraljevac busom (koji tim putem ide od britanca tj. kroz radnički dol), to je bilo za našeg kanađanina, kad uhvatim vremena odem i dalje, eto google earth, sad lako nađeš. Ubuduće ću napisati :eek:kay

·
serbus!
39 Posts
Puno hvala

Može nema problema, gornje fotke su potez Britanski trg (ilićki plac), početak rokovog perivoja, početak Nazorove, pa kroz Zelengaj desno odnosno Radnički dol lijevo skroz do kraja ta dva, dalje se ide za Goljak lijevo odnosno za Kraljevac busom (koji tim putem ide od britanca tj. kroz radnički dol), to je bilo za našeg kanađanina, kad uhvatim vremena odem i dalje, eto google earth, sad lako nađeš. Ubuduće ću napisati :eek:kay
'Old friend' poslal sam ti pm da ti se zahvalim. nisam mogel vjerovati da je to "specialno" za mene... odlicne slike... vratile su me u moju mladost i obnovile uspomene sa Britanca i Zelengaja.
Cak si bil i na Rokovom... najljepsem parku u Zabregu!
Pozdrav svima iz Kanade, gdje na opce cudenje jos uvijek nismo dobili snijeg. Global warming! :banana:

·
Registered
1,116 Posts
DanMs, good job :applause:

1 - 20 of 67 Posts