SkyscraperCity banner

21 - 40 of 2999 Posts

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,462 Posts
Z Gazety Wyborczej:
Nowe McDonald'sy na Lubelszczyźnie
jwr2009-04-02, ostatnia aktualizacja 2009-04-02 17:45

Firma McDonald's Polska zapowiada otwarcie kolejnych restauracji w Lubelskiem. - Na razie nie odczuwamy kryzysu - zapewnia Dominik Szulowski z McDonald's
- Lublin to dla nas bardzo ważny rynek, rozwijający się i perspektywiczny. Na pewno będziemy się starali otworzyć kolejne restauracje także w okolicy. Pracowników będziemy na pewno rekrutować z regionalnego rynku - mówi Szulowski.

Jeszcze w tym roku ma powstać restauracja McDonald's w Zamościu, a w Lublinie i Puławach prawdopodobnie w 2010 r. W Puławach wszystko jest jeszcze na etapie szukania lokalizacji, podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o kolejną, czwartą już restaurację lubelską. - Natomiast w Zamościu sprawa jest już na tyle sfinalizowana, że jeśli dostaniemy pozwolenie na budowę, to rozpoczniemy ją do wakacji, a zakończyć planujemy do końca roku - informuje Szulowski.

Nowych pracowników firma chce przede wszystkim zachęcić konkurencyjnymi zarobkami (dla pracowników najniższych szczebli około7,70 gr za godzinę) oraz elastycznymi godzinami pracy. - Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy z entuzjazmem podchodzą do pracy i potrafią dobrze się odnaleźć w pracy grupowej. Najczęściej pracują u nas studenci, ale z chęcią zatrudniamy też osoby starsze - deklaruje przedstawiciel sieci. W sumie w Zamościu McDonald's będzie chciał zatrudnić około 50-60 osób. W całej Polsce sieć zatrudnia 13 500 osób.
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35...ource=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4815178
Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
Z Dziennika Wschodniego:
Nowa twarz McDonald's i nowe lokale w Puławach, Lublinie i Zamościu
Katarzyna Prus

McDonald's zmienia wystrój wnętrz, menu i rozszerza działalność. - Zależy nam na Lubelszczyźnie, mamy tu wielu klientów - mówi Dominik Szulowski, PR Manager McDonald's.

Nowym pomysłem jest McCafe, czyli miejsca gdzie kawa będzie serwowana filiżankach, a nie papierowych naczyniach.

- Szykujemy nowe inwestycje w regionie i zmiany architektoniczne istniejących lokali - zapowiada Szulowski. - Za dwa miesiące będziemy świętować dziesięciolecie, więc to doskonała okazja do odświeżenia wizerunku.

Do końca roku ma ruszyć nowa restauracja w Zamościu przy ul. Jana Pawła II. Na celowniku firmy są także Puławy.

- Na razie jesteśmy na etapie szukania odpowiedniego miejsca, więc nic konkretnego jeszcze nie wiadomo - mówi Szulowski. - Walczymy też o kolejny lokal w Lublinie.

Charakterystyczne domki restauracji McDrive i czerwono-żółtą kolorystykę ma zastąpić nowa konwencja.

- Będzie więcej przestrzeni, styl bardziej kawiarniany - opowiada Szulowski i dodaje: Pojawią się wygodniejsze meble i więcej szlachetnej zieleni. Wszystko po to, żeby klienci chcieli u nas dłużej posiedzieć.

Zupełnie nowym pomysłem jest McCafe.

- W ramach restauracji chcemy wydzielić specjalne miejsce na kawiarnię. Oprócz kawy, goście będą mogli spróbować naszych słodkości - zapewnia Szulowski. - Wszystko będzie serwowane na talerzykach i filiżankach, a nie papierowych naczyniach - dodaje.

Projekt jest na razie testowany w jednej z warszawskich restauracji. Jeżeli się sprawdzi, to pojawi się również w innych miastach.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090402/NEWS01/720521700
 

·
Chief Executive Słoik
Joined
·
1,409 Posts
A jakieś projekty? Dokumentacja, pozwolenia? To wszystko jest już zgromadzone? Za dwa miesiące ma rozpocząć się a teraz nie ma nawet pieniędzy? Panie marszałku co to za puste gadanie!!
 

·
Hammerite Order
Joined
·
5,902 Posts
Znalazłem coś takiego na stronie LAWP, w dziale dotacji na rozwój turystyki:
http://lawp.lubelskie.pl/index.php?menu=nabor&submenu=dzialanie_1_5&info=247&f_rok=2009&f_miesiac=0
Przedsiębiorstwo Handlowe "Luzam"
Wójtowicz Lucjan, Łubinowa 3, 22-400
Zamość
Rozbudowa i adaptacja budynku
zabytkowych Carskich Koszar w
Zamościu na cele turystyczne - miejsca
noclegowe i gastronomia
Projekt wstępnie zaakceptowany. Trochę nie lubię rozbudowywania zabytkowych budynków, sam zespół koszarów widziałem tylko przejazdem, więc spytam jak bardzo ciekawe są te koszary?
 

·
Zamojski patriota
Joined
·
347 Posts
Mamy jedną Stokrotkę, chyba ze 6 Biedronek, lokalne PSS "Społem" (tego to nawet nie wiem ile jest, ale sporo tego), oczywiście wspomniany wcześniej Lidl, z większych to Carrefour, Kaufland, teraz będzie E.Leclerc, Castorama przygotowuje sobie już dawną Hipernovą dla swoich potrzeb (podejrzewam, że na wakacjach otworzą) i o Tesco oraz Leroy Merlin coś było słychać, ale to raczej prędko nie będzie (były tylko pogłoski o tych sklepach).
 

·
Eastman
Joined
·
1,028 Posts
To widzę, że nie tylko u nas w Puławach tak obrodziło w supermarkety;-)
My mamy:

1xBiedronka
3xStokrotka
1xCarrefour
1xCarrefour Express
1xKaufland
1xLidl
1xTesco zaczyna budowę
Castorama także w tej chwili chce zacząć budowę czeka na wydanie decyzji o warunkach zabudowy
po drodze jeszcze jakiś supermarket typu dom&ogród ma być i tylko z tego się cieszę praktycznie i najbardziej wyczekuję...
P.S Dzięki za info
 

·
Registered
Joined
·
307 Posts
Discussion Starter · #34 ·
Dzienni Wschodni:

Zamojscy radni chcą palmą przyozdobić rondo przy ul. Lubelskiej

(bn)

Radny Marek Dziura z PiS jest zdegustowany wyglądem ronda przy ul. Lubelskiej. Wprawdzie funkcjonuje ono od kilku lat, ale radny przyjrzał mu się dokładnie niedawno. I chce zmian.

Radni Marek Dziura (na pierwszym planie) i Jerzy Nizioł

(Fot. Bogdan Nowak/Archiwum)

- Przez to rondo wjazd do Zamościa jest mało reprezentacyjny - denerwował się na sesji Dziura. - Słaba to wizytówka miasta. Jest ono brzydko wybetonowane i nie robi dobrego wrażenia.

Radny chciałby to zmienić. Nie bardzo jednak chyba ma na to pomysł. Pomógł mu Jerzy Nizioł, radny SDPL i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego. - Proponuję na nim postawić palmę - skwitował z uśmiechem na sesji.

Nizioł nie wyjawił o jaką dokładnie roślinę mu chodziło. Naszym zdaniem nawiązywał do sztucznej palmy daktylowej postawionej na rondzie Charles`a de Gaulle`a w Warszawie. Ma ona wysokość 15 metrów i stoi od 2002 r. Stała się ona dość kontrowersyjnym symbolem Warszawy.

- Dobrze - skwitował to Dziura. - Na lato mogę pożyczyć taką palmę z domu.

Czy wniosek radnego zostanie rozpatrzony? To się okaże. Radny ma dostać oficjalną odpowiedź z UM na piśmie.
Powtórze komentarz:

Rondo jest brzydkie, źle zaprojektowane i w ogóle całe powinno być do przebudowy wraz z ulicami dojazdowymi. SKANDAL to co zostało tam zaprojektowane i wykonane. Zwykła, tradycyjna zamojska robota na odwal się, byle by było!! Jestem ciekaw kto i z jakim wykształceniem zajmuje się opiniowaniem i uzgadnianiem projektów. Jeszcze raz powtórzę - dramat. Palma to chyba odbiła projektantowi!!!!
 

·
Registered
Joined
·
307 Posts
Discussion Starter · #37 ·
http://www.bip.zamosc.um.gov.pl/bip.php?get=ogloszenia,1008 :

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej na realizację przedsięwzięcia pn."Przebudowa ulic: Kilińskiego na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Namysłowskiego..."(20.05.2009).


Na podstawie art. 21 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z 7.11.2008) informuje że do Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Zamość wpłynął wniosek Meissner Architects Sp. z o.o.działającej w imieniu E.F. Progress III Sp. z o.o. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. "Przebudowa ulic: Kilińskiego na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Namysłowskiego długości 1065,72 m (działki nr. 40.2/38, 40.9/1, 41.1/4, 40.121, 41.5/1, 41.6/1, 41.7/3, 41.7/5, 19.37, 19.39/2, 19.31, 18.134, 19.42) i ulicy Przemysłowej na odcinku od ulicy Kilińskiego w kierunku Koszar (cz.Gminna) długości 221,70m (działki nr. 40.17, 40.16/11, 40.16/5)"
 

·
Zamojski patriota
Joined
·
347 Posts
Ciekawe czy zrobią też dojazd do Galerii Futura również od ul. K. Namysłowskiego?
Od ul. Kamiennej to chyba będzie ciężko. A tak w ogóle, to kolej mogłaby w końcu zlikwidować tą część toru, która przebiega w pobliżu strefy przemysłowej. Ułatwiłoby to w zrobieniu dodatkowych połączeń ul. J. Kilińskiego z centralną częścią miasta.
 

·
Registered
Joined
·
307 Posts
Discussion Starter · #40 ·
Dziennik Wschodni.

Zamojskie muzeum fotyfikacji będzie kosztować 30 milionów
Bogdan Nowak

Zamojscy urzędnicy wystarali się o unijne 20 mln zł na utworzenie Muzeum Fortyfikacji. Powstanie na Starym Mieście, w obrębie bastionu III i Arsenału. Gotowy już jest wstępny projekt inwestycji. Wygląda imponująco.


Radosną nowinę o 20-milionowej dotacji obwieszczono na konferencji prasowej
(Fot. Piotr Stasiuk)
Będzie to jedno z największych przedsięwzięć budowlanych magistratu ostatnich lat. W dodatku prace mają być prowadzone w rekordowym tempie.

- Całość będzie kosztować 30 mln zł - mówi Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa. - Różnicę dołożymy z budżetu miasta. Te 10 milionów będzie pochodzić z naszego wieloletniego programu inwestycyjnego. Są zarezerwowane. Na pewno nie odbędzie się to kosztem np. budowy ulic. Bo są takie przypuszczenia… Tego typu przesunięcia są po prostu niemożliwe.

To radosna wieść w zamojskim magistracie. Projekt utworzenia Muzeum Fortyfikacji dostanie unijne dofinansowanie. Do rozdysponowania będzie 20 mln zł.

Aby to obwieścić, zwołano specjalną konferencję. Odbyła się ona w zamojskim UM.

- Taką wiadomość dostaliśmy właśnie faksem - mówi Kossowski. - Cieszę się, ale jestem też przerażony. Bo praca przed nami ogromna. Chcemy stworzyć nowoczesną, dużą placówkę na miarę np. warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pracę obejmą m.in. rekonstrukcję fortecznego Bastionu III (ten przebudowany pod koniec XVII w. obiekt miał dwa poziomy, aż 20 otworów strzelniczych dla artylerii oraz charakterystyczne wieżyczki!), odnowienie sąsiedniego Arsenału oraz m.in. wybudowanie zadaszonej i przeszklonej ekspozycji militariów.

Projekt muzeum przygotował zespół z Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem prof. Zbigniewa Myczkowskiego.

- Pracę ruszą ekspresowo - zapewnia Kossowski. - Już w przyszłym tygodniu ogłosimy przetarg na dokumentację techniczną inwestycji. Musi być gotowa do października! Potem powinnna trafić do ministerstwa. Jeśli wszystko się uda, roboty ruszą w kwietniu. Budowa muzeum zakończy się za trzy lata!

- Aby dotrzymać terminów musimy podjąć się działań szybkich, karkołomnych - dodaje Jan Radzik, szef Wydziału Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków zamojskiego UM. - Całość musi być świetnie przygotowana pod względem geodezyjnym i archeologicznym. Mogą się oczywiście zdarzyć błędy… Ważne, aby było ich jak najmniej.

Placówka będzie administrowana przez Muzeum Zamojskie. Stamtąd mają pochodzić eksponaty.

- Planujemy tam także nowoczesne prezentacje multimedialne - podkreśla Kossowski. - Placówka będzie się rozwijać i stopniowo poszerzać swoje zbiory. Co ważne, stworzone zostaną w Zamościu nowe miejsca pracy, a miasto będzie miało ciekawy sposób na promocję
zdjęcia: http://www.roztocze.net/galeria/thumbnails.php?album=72
 
21 - 40 of 2999 Posts
Top