SkyscraperCity banner

1 - 20 of 23673 Posts

·
Banned
Joined
·
539 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wklejam info dotyczące zatwierdzonych i uzyskanych funduszy na tą inwestycję tak więc budowa na pewno ruszy.

Będę wszystkie potrzebne informacje wklejał do pierwszego posta:

Lokalizacja:
W konferencji wzięli udział Burmistrz Zatora Zbigniew Biernat, właściciele firmy ENERGY 2000 - TECHNICO M.A. Goczał Sp. Jawna Agata i Marek Goczał, Dyrektor ds. wizerunku i kreacji koncepcyjnej Energylandia Tomasz Leński, Pełnomocnik ds. prawnych Energylandia Wojciech Zieliński, Pełnomocnik Firmy Euro Consalting Radosław Sitka, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Zatorze oraz przedstawiciele mediów.
W 2014 roku w zachodniej części Gminy Zator powstanie nowoczesny park rozrywki. Budowa inwestycji możliwa jest dzięki uzyskanemu przez inwestora ENERGY 2000 - TECHNICO M.A. Goczał Sp. Jawna wsparciu z funduszy europejskich. Projekt pn. „Innowacyjny Park Rozrywki połączenie technologii, rozrywki, edukacji: edutainment” uzyskał dofinansowanie w wysokości: 41.752.988,00PLN w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt obejmować będzie wydatki związane głównie z częścią inwestycyjną, ale także z kosztami analiz przygotowawczych i usług doradczych oraz szkoleń specjalistycznych. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 73 829 564,80 zł. Energylandia będzie pierwszym w kraju Rodzinnym Parkiem Rozrywki. Park ten będzie podzielony na kilka stref, w których znajdować się będzie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych, ale także dla amatorów mocnych wrażeń.
W parku będzie można zobaczyć min. Kolejkę górską / roller – coaster Mini Coaster, Kolejkę górską 2 / Mini Coaster Owocowy Ogród, Kolejkę widokową, Wodna Batalia / Splash Battle, Wielką Urwistą Rzekę / Grand River Rapid, Przejażdżkę Wodną / Flume Ride, Piramidę Strachu / Pyramide Dark Ride, Elektryczne Samochody / Bumpers Cars, Kolejkę Górską Spinning Roller Coaster, Kolejkę Górską Pegasus Roller Coaster, Wyzwalacz Adrenaliny / Booster, Kamikaze Ranger, Wierzę Mega- Zrzutu / Mega Drop, Top Swing, Wodne Szaleństwo / Whiplash, Maksymalne Zawirowanie / Spinning Madness, Kolejkę Górską Błękitny Ogień / Blue Fire oraz wiele innych atrakcji.


Uprzejmie informujemy, że na terenie Gminy Zator obecnie funkcjonują już 4 Parki Rozrywki - DinoZatorLand - park ruchomych dinozaurów, Pakr św. Mikołaja, Park Owadów oraz Park Mitologii na zbiorniku Piastowski. Od 2014 roku dołączy także Energylandia.
http://www.zator.pl/pl/10643/94694/Energylandia-Rodzinny_Park_Rozrywki_w_Gminie_Zator.html

Za kwotę ponad 70 000 000 złotych, tuż przy Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, powstanie "Energylandia". Budowa tej inwestycji rozpocznie się niebawem, ale już teraz wiadomo, że będzie największą z dotychczas przeprowadzonych na Ziemi Zatorskiej. Co istotne, otworzy szansę na otrzymanie zatrudnienia przed ponad 200. osobami poszukującymi pracy.

- Dzisiaj jesteśmy na etapie wyłaniania firmy która będzie wykonywała projekt - powiedział dziś (25 października) podczas konferencji prasowej Marek Goczał - właściciel firmy, która do 2014 roku planuje utworzenie w Zatorze Rodzinnego Parku Rozrywki - "Energylandia".

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 73 829 564,80 złotych. Inwestor zdołał jednak pozyskać dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej w wysokości 41 752 988 złotych.

Istnieje szansa, że już za niespełna rok rozpoczną się pierwsze nabory do pracy w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze.

- W połowie 2013 roku mogą rozpocząć się nabory - powiedział nam Marek Goczał dodając - zapewne w ramach szkolenia personelu będą wyjazdy zagraniczne i zwiedzanie nowych parków rozrywki.

Z podanej prasie informacji wynika, że na zatrudnienie będzie mogło liczyć 210 osób. Planowane jest przyjęcie 160. pracowników na stałe. Kolejnych 50 osób będzie mogło zostać zatrudnionych sezonowo.

Firma inwestująca na Ziemi Zatorskiej wybrała to właśnie miejsce z kilku względów.

- Klimat inwestycyjny najbardziej sprzyja Gminie Zator, stąd taki wybór - podkreślił Marek Goczał uzasadniając wybór terenu pod inwestycję, dodając po chwili - Dziś trudno jest pozyskać ziemię pod dużą inwestycję.

Dodajmy zatem, że cały teren przeznaczony pod realizację projektu budowy Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze został nabyty od jednego (dotychczasowego) właściciela gruntu.

Zadowolenia z wyboru właśnie ziem zatorskiej gminy nie ukrywa również Burmistrz Zatora Zbigniew Biernat, który podczas konferencji zaznaczył:

- Wokół tego przedsięwzięcia będą tworzyły się nowe miejsca pracy.

http://www.wdoliniekarpia24.pl/biznes/rozwoj-gospodarczy/1228-ju%C5%BC-wkr%C3%B3tce-ruszy-najwi%C4%99ksza-inwestycja-w-gminie-zator.html


Już wkrótce ruszy największa inwestycja w Gminie Zator... Dzięki uzyskaniu dotacji z Unii Europejskiej, w Zatorze, do 2014 roku, powstanie "Energylandia" - największy na obecny moment Park Rozrywki w Polsce. Wiadomość tę ogłoszono oficjalnie podczas dzisiejszego (25 października) spotkania inwestora i przedstawicieli lokalnych władz z dziennikarzami, połączonego z krótką prezentacją atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki.

Dzisiejsza konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim w Zatorze potwierdziła nieoficjalne dotychczas informacje o planowanej, największej z dotychczasowych, inwestycji na terenie Gminy Zator. Za kwotę ponad 70 000 000 złotych powstanie tu "Energylandia". Będzie to pierwszy Rodzinny Park Rozrywki w Polsce i zarazem największy z dotychczas istniejącym w naszym kraju.

Na powierzchni 30 hektarów (docelowo jeszcze większym) będą znajdowały się trzy jego główne części. Powstanie sektor dla dzieci, największy ze wszystkich sektor rodzinny oraz sektor młodzieżowy. Każdy z nich ma być dostosowany do wieku gości zarówno stylizacją, tematyką jak i stopniem trudności poszczególnych atrakcji.

Jak zdradził nam właściciel firmy rozpoczynającej tę inwestycję - Marek Goczał - pomysł na powstanie parku rozrywki zrodził się już w 2007 roku. Rok później rozpoczął już pierwsze rozmowy i starania o dotacje.

- Problem był cały czas z finansowaniem tej inwestycji - powiedział podczas konferencji Marek Goczał dodając - w 2014 roku chcielibyśmy uruchomić wesołe miasteczko.

Zaznaczmy, że projekt wspominanej inwestycji uzyskał dofinansowanie z pieniędzy unijnych w wysokości 41 752 988 złotych. Jej całkowity koszt ma wynieść niemalże drugie tyle - dokładnie 73 829 564,80 złotych.

Park rozrywki będzie znajdował się tuż przy Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej - przy drodze krajowej nr 44 w kierunku Oświęcimia. Urząd Miejski w Zatorze wspólnie z Powiatem Oświęcimskim mają w planach przebudowę obecnej drogi powiatowej, do której "Energylandia" również będzie sięgała.

Inwestor planuje wyposażenie Rodzinnego Parku Rozrywki w urządzenia nabyte w Europie - w większości pochodzące z Włoch. Na placach zabaw zostaną zamontowane te atrakcje, które w obecnie funkcjonujących parkach rozrywki cieszą się największym zainteresowaniem zwiedzających.

Wiadomo nam, że w wesołym miasteczku zostaną wprowadzone bilety całodniowe, dostępne także w ramach pakietów rodzinnych. Pozwolą one turystom zarówno na skorzystanie z dowolnych urządzeń jak i na dowolny czas korzystania z jednej z atrakcji w ciągu całego dnia.
http://www.wdoliniekarpia24.pl/wiadomosci/z-gminy-zator/1227-w-zatorze-powstanie-pierwszy-rodzinny-park-rozrywki-w-polsce.html
 

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
Joined
·
33,719 Posts

·
Registered
Joined
·
560 Posts
Energy landia i "dofinansowanie w wysokości: 41.752.988,00PLN w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego innowacyjna Gospodarka 2007-2013".

Polak to potrafi / Ta Unia to szaleje..
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Fantastyczny news :D. Z wizki wyłania się przyzwoity park, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Niech budują, byle szybciej. Sprzęty mogą być używane, fajnie że naprawdę w tym sektorze w Polsce coś się rusza :D.
 

·
Banned
Joined
·
539 Posts
Discussion Starter #9
najlepsze jest to w tym wszystkim że droga DK44 na odcinku od Oświęcimia do Zatora to odcinek uważany za najniebezpieczniejszy w Polsce... i naprawdę powiadam wam, że jako uczestnik jej w interwale nieprzekraczającym 2 dni, jest ów droga NAPRAWDĘ niebezpieczna. Szczególnie na odcinku od Przeciszowa do Zatora. W minionym roku straciło życie na niej 3 osoby a wiele było poszkodowanych.
 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
Mam nadzieję, że news o atrakcjach używanych, sprowadzonych głównie z Włoch, to jest plotka. Parę rzeczy okej, ale oby nie główne atrakcje. Włosi średnio dbają o swój sprzęt i w tego typu miasteczkach raczej są ono mocno zużyte i podniszczone. A jeśli chodzi o coastery, to nie wiem niby skąd mieliby wytrzasnąć taką ich ilość. To raczej średnio możliwe. Ale oby nie były z jakiejś firmy "krzak" robione, np. "fabbri" bo jakość tego jest naprawdę straszna...
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
najlepsze jest to w tym wszystkim że droga DK44 na odcinku od Oświęcimia do Zatora to odcinek uważany za najniebezpieczniejszy w Polsce... i naprawdę powiadam wam, że jako uczestnik jej w interwale nieprzekraczającym 2 dni, jest ów droga NAPRAWDĘ niebezpieczna. Szczególnie na odcinku od Przeciszowa do Zatora. W minionym roku straciło życie na niej 3 osoby a wiele było poszkodowanych.
to proponuje sie przejechać od Zatora do Krakowa tam dopiero jest STRASZNIE.
 

·
Banned
Joined
·
539 Posts
Discussion Starter #12
a owszem z tamtej strony to już zupełna tragedia... myślę że uchem igielnym w tym wypadku będzie właśnie dojazd do niego przez wszystkich zainteresowanych. O wiele większą rentownością z całą pewnością, byłoby wybudowanie go parę kilometrów na północ koło nitki A4 IMO.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
31,677 Posts
Szkoda trochę, że te parki rozrywki w Zatorze jakoś nie zmieniają obrazu samego miasteczka. Zwłaszcza zamku szkoda.
 

·
Registered
Joined
·
390 Posts
A ja mam takie krótkie pytanie. Czy ten park ma coś wspólnego z parkami Zatorland? Czy jedynym wspólnym elementem to lokalizacja w Zatorze?
 

·
Registered
Joined
·
1,500 Posts
Na wstępie zaznaczam że nie jestem wielkim fanem tej inwestycji ;)
Zator potrzebuje obwodnicy (a nawet obwodnic - wliczając obwodnice Podolsza) na wczoraj, dobrym przykładem jest otwarcie "Zatorlandu" w 2008 roku, kiedy to korek miał ok. 7 km w stronę Babic (w sumie podchodził pod same Babice) i po jakieś 1,5 km w stronę Oświęcimia, Wadowic i Krakowa.
Co do samego parku: zastanawia mnie jak będzie oddziaływał na już istniejący kompleks.
Jeżeli ruszą jakieś prace to możecie liczyć na małe fotorelacje :)
 

·
Banned
Joined
·
176 Posts
W sumie to mi wygląda na jakieś 40 ha (bez parkingu), więc atrakcje łącznie z kolejkami górskimi będą bardzo kameralne - coś w rodzaju parku śląskiego w lepszym wydaniu. Zastanawia mnie tylko skąd te 73 mln zł, bo wychodzi na to że cały sprzęt będzie pochodził z włoskich lunaparków kl. II a może nawet III. Może to być sprzęt wiekowy z lat 70-80 ubiegłego wieku, więc poniszczony i przestarzały.

Najlepsze są fundusze unijne "Innowacyjna Gospodarka" :banana:
Szkoda tej kasy na lunapark, gdyż nie wygeneruje dużo miejsc pracy dla tej inwestycji - nie będzie tam sklepów, hoteli, CH... Sama konsumpcja.
 

·
46 & 2
Joined
·
9,405 Posts
Szkoda tej kasy na lunapark, gdyż nie wygeneruje dużo miejsc pracy dla tej inwestycji - nie będzie tam sklepów, hoteli, CH... Sama konsumpcja.
To sklepy i CH to nie konsumpcja w najczystszej postaci :dunno: Poza tym w odległości ca. 20 km (20 minut samochodem) są trzy miasta odpowiednio 5 i 10 x większe (Wadowice, Chrzanów, Oświęcim) z hotelami i CH więc stawianie ich w 4 tys. miasteczku jest raczej mało opłacalne w tym momencie.
 
1 - 20 of 23673 Posts
Top