SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1387 Posts

·
Registered
1,915 Posts
Fajnie że Energylandia powstanie. Pierwszy park który będzie prawdziwym sporym parkiem rozrywki. Z wypowiedzi jakie znalazłem w Internecie wynika, że inwestor chce się wzorować na Europa Park w Niemczech ale patrząc realnie ja oczekuje czegoś powiedzmy ba skale tego http://www.freizeitlandgeiselwind.de/ a może bardziej http://www.belantis.de/www2006/66df243d406353d0e9db6c5dd027d2d6_de.php

Park pokroju Phantasialand czy Europa Park to jeszcze nie dla nas zwyczajnie nie stać. w Takim parku tematyczmum bilet musiałby kosztować od 130 do 180zł
Mam nadzieję że w Energylandji będzie to kwota na poziomie 80 - 120zł/ osoba

Bieda we współczesnej Polsce zyskuje nowy wymiar. Prawie siedem procent ludności żyje w skrajnej biedzie (poniżej minimum egzystencji), a 16 do 17 procent społeczeństwa bardzo skromnie w tzw. umiarkowanym ubóstwie. To zaś oznacza, że w Polsce aż 6 mln ludzi zmaga się z trudnymi warunkami życiowymi, rozmaitymi ograniczeniami, brakami i niedostatkiem - napisała Gazeta Wyborcza.

Uwarzam, że w Polsce max 20% ludzi stać na kożystanie z parku rozrywki pokroju disneylandu raz na 2- 3 lata a jakieś 5% na regularne. te 5% stać na wyjazd za granice

·
Registered
1,915 Posts
Mam nadzieje że Energylandia pwstanie i będzie odwiedzana przez 500- 600 tysięcy ludzi rocznie. Dzięki temu jest też szansa że Chorzowski lunapark będzie musiał coraz więcej inwestować ze względu na konkurencję

·
Registered
1,915 Posts
To ja mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy park będzie otwarty cały rok czy sezonowo?
2. Czy atrakcja nazwijmy to "dla dorosłych" będą dostępne już w 2014 roku czy dopiero w kolejnych etapach.
3. Czy wiadomo już jak będzie rozwiązany zjazd do parku z Dk44, na pewno ruch w tym rejonie będzie bardzo duży po otwarciu parku.

Co prawda nie jestem przedstawicielem inwestora ale z informacji jakie udało mi się do tej pory znaleźć w sieci wynika, że:
1. Park będzie otwarty sezonowo tak jak większość tego typu obiektów w Europie
2. Na stronie parku jest plan parku uwzględniający poszczególne etapy budowy; w 2014 roku ma być dostępny m.in. mega deop. najdłużej poczekamy na rollercoastery

·
Registered
1,915 Posts
Na planie o którym piszę nie ma dat ale jest to wpisane jako ostatni etem budowy więc min do 2015 roku ale na tym planie są nazwy atrakcji i wtnika z tego, że największa kolejka ma być podobna do bli fire z Europa parku więc warto czekać

·
Registered
1,915 Posts
Na stronie parku jest odnośnik do najnowszych zdjęć z października. Analizując to co jest napisanie w dziale przetargi obstawiam, że park zosyanie otwarty 1,06 lub 1.07.2014

·
Registered
1,915 Posts
Wieża roblandu ma 30m ale fakt troszkę niski ten mega drop. Co do tego czy zdążą do 20 czerwca myśloę że napewno Kermisy zachodnie, które mają też atrakcje wodne rozkładają się max 10 dni więc liczę że 20dni na sam montaż atrakcji gdyby były montowane jednocześnie napewno starczy. Ja myślę że za miesiącx od dziś wszystko będzie gotowe. Ważne żeby załatwili wszystkie odbiory techniczne itp . A co do dropa Zawsze można za kilka lat wymienić na wyższy

·
Registered
1,915 Posts
Kiedy będzie dostępne kino 4D, Tańczące fontanny i pokaz laserowy? Atrakcje te są przewidziane w planie parku. Proszę osoby zarządzające stroną Energylandji o uaktualnienie planu parku na stronie i przypisanie wszystkim znajdującym się na nim obiektom orientacyjnej daty oddania

·
Registered
1,915 Posts
To byłoby naprawde unikatowe rozwiązanie. Jednak musimy pamiętać, że park otwierany w tym roku kosztuje w całości ok 80mln złotych. Jest to bardzo mała suma w stosunku do tego jakie środki są potrzebne do stworzenia parku typu Portavenyura czy Europa Park. Z wpisów jakie umieszczają przedstawiciele Energylandji na tym forum oraz na facebooku wynika że koszt rollercoastrów ma być porównywalny do kosztu wszystkich pozostałych atrakcji w parku. Należałoby przyjąć że cały. kompletny park park będzie kosztował ok 150 - 160 mln złotych czyli 35-40 milionów euro. To mało w stosunku do tego ile kosztują parki na poziomie Europa Park. Patrząc realnie spodziewam się że Energylandia będzie parkiem poprównywalnym z takimi oniektami jak Niemieckie BAYERN - PARK lub FREIZEITPARK PLOHN lub BELANTIS w Lispsku lub FREIZEIT - LAND GEISELWIND

Patrzmy realnie. Dla Polski to i tak będzie olbrzymi skok naprzód w kategorii parków rozrywki

·
Registered
1,915 Posts
Ja nie krytykuje Energylandji poprostu Zdaje sobie sprawę, że na świecie są parki za Miliardy dolarów np te budowane przez Uniwersal. Firma budująca atrakcje dla Energylandji też napewno jest na innym poziomie niż np HUSS rides czy inni producenci z światowego topu. Jeśli będzie wielu klientów park na pewno będzie stale się rozwijał i za 5 - 10 lat ma szan sę dorównać najlepszym. Trzeba mieć świadomość że Inwestor już zrobił bardzo dużo. Stworsył w Polsce nową branżę, zmusił Śląskie Wesołe i Sowiński do inwestycji rakże przełomowy rok dla branży w Polsce

Energylandio Dziękujemy !

·
Registered
1,915 Posts
Po pierwsze i najważniejsze zakończenie: 27.06.2014 roku. to jest termin maksymalny czyli jest szansa że uda się szybciej a napewno nie później.
inwestor w zasadzie w niecałe półtora roku od faktycznego rozpoczęcia prac otwiera park budowany od zera a my czepiamy się tygodnia czy miesiąca

·
Registered
1,915 Posts
Pan Goczał w tym samym tekście o którym prawdopodobnie mówisz pisze że park aby na siebie zarabiał potrzebuje min 175tysięcy klientów rocznie ale ma nadzieje że z czasem ilość dojdzie nawet do miliona

ze wszystkich szkiców wynikało od początu że rollercoaster oddany w pierwszym sezonie będzie najmniejszy z 4 dużych kolejek jakie są planowane. Duże kolejki kosztują po kilka - kilkadziesiąt milionów euro więc trudno sie dziweić że będą nba końcu jak park będzie już działał.

Otwarcie w lipcu informacja od [rzedstawicieli parku jaką dostałem na zapytanie mailowe:)

·
Registered
1,915 Posts
co do bardzo ekstremalnych rollercoasterów to w Energylandji będzie napewno 1 bardzo ekstremalny - formuła 1 i będzie podobny do Blue Fire z Europa parlu i będzie dostępny za rok. Co do otwarcia to planowane jest jednak na początek lipca. Informację tę otrzymałem po wysłaniu maila z zapytanie o termin otwarcia

·
Registered
1,915 Posts
Wiem że pewnie znajdą się tacy, którzy będą hajtować tego posta ale myślę że mamy szanse na takie rollercoastery jak w dużych zachodnich parkach rozrywki. Napewno nie w 2014 roku ale w latach 2015-2018 nyślę że jest t o prawie pewne. Myślę tu o Energylandji ale wcale nie tylko, Myślę że do roku 201 8 powstanie jakaś konkurencja dla parku w Zatorze a i Sowiński i Śląskie Wesołe i Rabkoland będą zmuszone do inwestowania. Widać to już w tym sezonie a to dopiero początek

·
Registered
1,915 Posts
Sądząc po datach przetargów i po tym co odpisywali mi na maila jakieś 2 tygodnie temu przedstawiciele Energylandii otwarcie na 99% nastąpi pomiędzy 1-15 lipca 2014r. Budowa samych atrakcji to nie problem bo składa się je z elementów przygotowanych przez producenta. Można złożyć w tydzień. Najważniejsze żeby udało się przygotować wszystko pod ich montarz a potem załatwić wszystkie odbiory i zezwolenia. Myślę, że do 20.06 2014 poznamy oficjalną datę otwarcia

·
Registered
1,915 Posts
Według maila jak i otrzymałem od energylandji 20.05.2014r ptesrcir planowane jest na pocżtku lipca. Jedno jest pewne to jest instytucja prywatna a co za tym idzie właścicielom na pewno zależy na tym aby jak najszybciej zacząć zarabiać. Pewnie moglib y otworzyć już dzisiaj. Skupić sie n a budowie 6- 10 atrakcji i wystartować/. Mie chcą tego bo chcą otwprzyć całość. Jestem niemal pewny że za około miesiąc pierwsi goście odwiedzą park ja obstawiam 12 07

1 - 20 of 1387 Posts