SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
1,248 Posts
Byłem dziś (sobota). Ludzi dużo ale mimo to wszystko relatywnie sprawnie szło najdłużej 40 min do Hyperiona i Speed.
Ogólnie pierwsza moja wizyta tam i w sumie całkiem fajnie, takie minimalne podsumowanie z perspektywy "pierwszego razu":

Zadra, świetna ale ma się ciągle jakieś dziwne wrażenie, że z tego fotela się wyleci :D Oprócz tego super + te momenty jak ma się wrażenie, że zaraz straci się głowę.
Mayan naprawdę fajny z jakaś fazą gdzie przeciążenie faktycznie występowało a dodatkowo zwykle małe kolejki były do niego (zwykle 20 min).
Speed, świetnie pomyślane i dające fun.
Formuła, zaliczone i tyle mogę powiedzieć. Całkowite nudy, pójść i zapomnieć.
Hyperion, imo najlepszy. Dużo nieważkości i momentów z ujemnym G. Dodatkowo całkiem fajnie pomyślana trasa i pierwszy drop który jest naprawdę spektakularny :D
Abyssus, całkiem fajny taka czilera żeby sobie przejechać, pętla, chwila żeby z góry park zobaczyć i kilka zakrętów. Brakowało jakiś większych przeciążeń.
Frida, w piekle podejrzewam, że na takich przeprowadzają tortury. Dwa kółka nudy ale wiadomo nie wszystko ma być ekstremalne.
Ekipa Light Explorers, dudududud do tyłu, sruuuu do przodu, pół sekundy w okolicach 0g (pewnie bliżej 0.5) sruuuu, ułamek sekundy ciszy i powtórka do tyłu. Nic specjalnego ale jakieś wybitnie złe też nie było przez ten wjazd pod ziemie + kolejka na 3 minuty stania.
Boomerang, w sumie to samo co wyżej tylko tam zamiast 0g to w zakręcie przez chwile pewnie w okolicach 1.5G.
Energuś, poszliśmy tak z nudów a było naprawdę fajnie. W zakrętach jakieś dodatnie G i jak na kolejkę "dla dzieci" to dała większy fun niż te dwie co jadą przód/tył. Nie spodziewałem się tego kompletnie.
Anaconda, jeszcze nawet w kolejce nie stałem a już byłem cały mokry 10/10 :D Dużooo fajniejsze od Formuły.

Sam park świetny, wybitnie czysto (jak nie w Polsce) + mapy które nawet koło 17 były ciągle dostępne. Dodatkowo zamknięcie niby o 18 a wydłużyli do 20 wiec gigantyczny plus dla nich.
Jedyne co to szkoda, że nie ma jakiegoś fast passa z prawdziwego zdarzenia. Chętnie bym zapłacił 350-400zł żeby sobie kilka razy wejść bez czekania.

Dodatkowo to czy planowane jest coś gdzie przeciążenia dodatnie będą występować dłużej niż te pół sekundy/sekunda? Trochę obecnie z tym lipa a jednak takie przeciążenia to fajna sprawa.

·
Registered
1,248 Posts
Chyba zapomniałeś o Dragonie. A co do formuły to się nie zgodzę bo jazda nią jest naprawdę przyjemna.
Ah, tak Dragon tam kolejka była ciągle w okolicach 40-60 minut więc zostawiłem na następny raz. Szczególnie, że z zewnątrz nie wyglądała "porywająco" :D
Co do formuły dla mnie po prostu nuda, przyśpieszenie większe masz na dropie Hyperiona (a nie wiem czy też i nie Zadry).

·
Registered
1,248 Posts
Tak, też dostałem wczoraj a nawet na stronie są godziny w listopadzie i grudniu.
Takie pytanie do bywalców, zakładając, że nie ma ludzi w kolejce można kilka razy się przejechać daną atrakcją?

·
Registered
1,248 Posts
Niby tak tylko jeśli będzie się starał stworzyć drugi to ten pierwszy może dostać rykoszetem i nie być tak inwestowane jak do tej pory . Park rozrywki jest potrzebny w centralnej Polsce , bo Mandoria może nie spełnić tych oczekiwań ponieważ ptak ma milion pomysłów, a do realizacji daleko .
Przecież Mandoria póki co sonduje rynek. Tereny obok już dawno mają wykupione a samych pieniędzy właściciele mają tyle, że w razie gdyby uznali, że ruszają to mogą już na otwarcie być więksi niż Energylandia.

·
Registered
1,248 Posts
Noc świetna, wszędzie (oprócz domów strachu) góra 25 min czekania.
Same domy strachów takie sobie, bardziej bawiły niż straszyły ale dekoracja w środku 10/10.

Na minus burgerownia w aqualantis. No współpraca i ogarnięcie pracowników tam to jakiś żart. Na tej ladzie grzewczej masa gotowych burgerów a zero wydawki. Wydawka w jakimś innym świecie była tam definitywnie. Same burgery całkiem fajne, jak za 34zł zestaw to jest imo git.

No i jazda zadrą po nocy to sztos. Gorzej z dojściem do stacji :d

Ale większość RC zaliczona po 4-5x więc zmęczony lecz szczęśliwy.

Edit: hyperion na bocznych miejscach jest imo tragiczny. Strasznie tak dziwnie na nich szarpie :c

·
Registered
1,248 Posts
Na przyszły rok to z takich moich nadziei:
-Prawdziwy fastpass. 300zł czy coś w tych okolicach (najlepiej cena dynamiczna w zależności od sezonu) i nielimitowane wejście na każdą dużą atrakcje fastpassem.
-Więcej ławek i ogólnie miejsc gdzie w cieniu można sobie usiąść obecnie tak średnio z tym jest.

·
Registered
1,248 Posts
No, no. Tego się nie spodziewałem. Myślałem, ze będą tylko jakieś girlandy a nie takie przestrzenne dekoracje i figury. A to wygląda jak to samo co w Legendii... tyle że 8 razy bardziej :)

Niestety na razie nic nie słychać o jakiś ruchach cenowych. W legendii bilecik zimowy kosztuje grosze więc się wybiorę na spacer, ale EL na razie milczy w tej kwestii. Za 100 i więcej na pewno nie pojadę z dzieciakami by oglądać światełka. Ale za 50-70 poważnie to rozważę.
Jak się wychodziło z EL (czy wakacje czy na tej nocy ostatniej) to dawali kupony na -20/-10 na bilety. Ale nadal imo relatywnie dużo jak za zimę.

·
Registered
1,248 Posts
Oj nie wiem. 150zł za osobę + paliwo + jedzenie to już jednak się trochę robi. Szczególnie, że już na ostatnich nocnych jazdach kolejkami było zimno. A co dopiero w okolicach zera. Tylko dla największych hardcorów. Za jakieś 60-70zł to pewnie bym pojechał. Ale gdy mam wydać okolice 250zł to jednak pass. Wole już na narty pojechać :d

A sama zimowa scenografia nie jest czymś wyjątkowym. Przecież coraz więcej miast ma zimowe parki świateł itp..

·
Registered
1,248 Posts
Byłem w środę, ludzi sporo. Na większości atrakcji tylko jeden pociąg jeździł (czy jak to tam się zwie). Reagowali na ruch fajnie, jak kolejka na Aqualantis schodziła już na sam dół to dorzucili drugą pulę wagoników.

Na większość atrakcji tak po 10 min czekania.

Na wodnych atrakcjach Anakonda/Speed zmienili podłogi na taśmociągi a tak to w porównaniu do 2021 chyba żadnych zmian. Na Zadrę dalej droga krzyżowa.

·
Registered
1,248 Posts
Oj w tym roku byś się zdziwił. Każdy kod jest skanowany. Przed bramkami stoją z kasami i sprzedają bilety. Na wyjeździe z parkingu przy wejściu doszła trzecia bramka. Ten dalszy parking też został przebudowy i rozbudowany. Zobaczymy jak będzie w strzycie sezonu.
Byłem w maju (albo koniec kwietnia).
Skanowanie oczami kodu dalej ma się dobrze.

1 - 20 of 21 Posts