SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 63 Posts

·
Registered
71 Posts
Miny z gatunku "We're gonna die!!!!" ? :D
Coś w tym stylu xD Były też pytania "czy to normalne" :D

Utkneliscie na szcycie haha?
Tak jest :D

Ogólnie byłem już kilka razy, ale pierwszy raz jechałem na samym tyle speeda i hyperiona, jest sztos!
Szczerze powiedziawszy jak już jechać, to tylko na samym tyle :banana:
To "pociągnięcie" na pierwszym spadku w ostatnim rzędzie hipcia <3

·
Registered
71 Posts
A te tunele to na pewno dla ludzi?

Gdy je zapowiadano to była mowa o tunelach dla infrastruktury podziemnej (kable, rury). Później gdy zaczęto je budować ktoś ni z tego ni z owego rzucił hasło że to dla gości do przemieszczania się, ale oficjalnego info nie widziałem.
- Będziemy prowadzić inwestycję na ul. Granicznej na skrzyżowaniu z drogą krajową 44 - mówi Bogdan Cuber, wójt gminy Przeciszów. - Będzie szersza, ze ścieżkami rowerowymi, a pod nią tunel dla pieszych, którym bezpiecznie dojdą do parku – dodaje.
https://gazetakrakowska.pl/potrzebne-sa-drogi-do-zatora-galeria/ar/12663238

·
Registered
71 Posts
Co niektórzy mają chyba za dużo czasu by ciągle drążyć ten sam temat związany z marketingiem.
Czy Wy sądzicie, że EL zmieni wypuszczane informacje, dlatego że kilka osób intensywnie krzyczy o tym na forum?

Jutro premiera na którą wszyscy w tym temacie niecierpliwie czekali, dajcie spokój z tym marketingiem - reklamy, newsy itd poszły już w świat i choćby grupa krzykaczy na marketing nie wiem co robiła to już to się nie zmieni w kwestii zadry.

·
Registered
71 Posts
Byłem tydzień temu na zadrze i czekając w kolejce do pierwszego wagonu widziałem tyle zestresowanych ludzi, jeden gość co chwile mierzył puls przykładając 2 palce to z lewej, to z prawej strony szyi, to od wewnętrznej strony nadgarstka i spoglądał na zegarek xD

Zdecydowanie polecam ostatnie wagony zadry(tak jak i hipcia), mega jest to uczucie wystrzału na górkach z dużą szybkością w połączeniu z ciasnotą wjazdów między konstrukcje, w jednym miejscu miałem bardzo duże wrażenie, że się rozciapiemy xD

Duży plus dla zadry za to, że nie ma uchwytów do trzymania rękami tak jak na hipciu, dużo zabiera to frajdy przy pierwszych przejazdach(jest to trzeba się chwycić xD). Znajomy z którym byłem, po pierwszym przejeździe zadrą pokazywał odgniecione palce bo tak usilnie próbował się czegokolwiek trzymać :D

Minus za wejście numer 2, niby "pozostali", a z tego co widziałem to głównie były to 2 osoby lub więcej, które ścigały się do miejsc z osobami wchodzącymi z 3...

·
Registered
71 Posts
Zakładam, że jeśli EL będzie mieć problemy z płynnością to pojawią się większe promocje niż -20zł z np 2 letnim terminem realizacji, być może bilety roczne wprowadzą na 2 lata, albo po prostu będzie można bilet roczny kupić online i dopiero czas będą liczyć od pierwszego wejścia, mogą również zacząć sprzedawać vouchery.
Nie wiemy ile biletów EL sprzedała przez okres zimowy, mogą to być spore kwoty.
Nie ma sprawozdania za rok 2019, ale po 2018 wg informacji, które się tu pojawiły był spory zysk, kwestią pozostaje jakie park ponosi koszty miesięczne w czasie zamknięcia i co uda się zmniejszyć czy odroczyć, na jakie wsparcie mogą liczyć z tarczy itp.

Co do oceny działań ministerstwa to ciężko porównywać nasz kraj do Niemiec, Szwecji, czy innych zdecydowanie bogatszych krajów.
W kwestii Szwecji pojawia się coraz więcej opinii, że niebawem zobaczymy scenariusz Włoski - daleko szukać nie trzeba, ponieważ UK jak i USA też miały początkowo podobne podejście, że "samo przejdzie", a teraz mają ogromne problemy.
Dobrze się pisze i krytykuje, ale szybkie odmrożenie gospodarki i potencjalny lawinowy wzrost zakażeń w naszym kraju skończyłby się zdecydowanie gorzej.
W Hiszpanii rząd jest mocno krytykowany za opieszałość i ilość zgonów, to samo Francja, czy zabawa "pełną gębą" w obliczu dziesiątek tysięcy zgonów byłaby przyjemna?

·
Registered
71 Posts
Po co sprowadzacie polityke na to forum, dla EL jest korzystne, że będzie Pani Emilewicz i pójdzie reklama w TV, że działają, żeby przyjeżdżać, swoją drogą pewnie załapali się też na jakąś kase z tarczy ;)

W sumie EL wpisuje się w pewnym sensie w cele rządu tzw repolonizacji, zamiast wyjeżdżać na zachód do parków, to mamy w kraju europejski poziom z polskim kapitałem :D
Nie będę ukrywać, że dzięki temu sam nie mam takiego parcia jak dawniej, żeby jechać np do niemiec, tylko przy okazji xD

·
Registered
71 Posts
Podobają mi się wypowiedzi, że EL na podwyżce straci, czy w ogóle "nikt nie kupi", taka decyzja na pewno nie zapadła w ciągu minuty, a raczej w oparciu o różne dane, symulacje czy wyliczenia w "excelu"... możemy gdybać i wymyślać potencjalne plusy i minusy tej zmiany, tylko po co skoro nie mamy dostępu do takich informacji jak EL.

Bardzo interesująca byłaby informacja jaki % gości w najwyższym sezonie to ci, którzy wchodzą na bilecie rocznym, mając taką informację... :)
Zakładając nawet, że jakiś % klientów zrezygnuje z biletu rocznego to czy jeśli ktoś od dłuższego czasu go kupował i jeździł do EL to nagle zrezygnuje i już się tam nie pojawi? Raczej przestawi się np na raz czy dwa razy w roku i EL wcale nie musi na tym stracić.
To nie jest bilet do kina, gdzie podniesienie ceny o 40% mogłoby spowodować znaczący odpływ klientów, którzy przesiedliby się na oglądanie z torentów itp, tej formy rozrywki nie zastąpisz, jeśli ją lubisz to i tak kupisz czy to w formie biletu rocznego czy jednorazowego...

Można porównywać ceny biletów do EL z parkami, które istnieją kilkadziesiąt lat i mają ugruntowaną pozycje, tylko po co? Samą różnicą kosztów pracowniczych parku w takim tempie rozwijać się nie da, pieniędzy nie wykopują z ziemi, na refleksje w tej kwestii przyjdzie czas jak inwestycje spowolnią.

·
Registered
71 Posts
Zakładasz że jedynymi klientami są fanatycy z forum lub grupki znajomych. Otóż podpowiem że są też rodziny z dziećmi. Wydatek na jedną osobę to to ujdzie ale na 4 osobowa rodzinę trzeba wydać dużo więcej. Na pewno będzie sporo odwolanych wizyt, sam miałem być w tym roku 2 razy a możliwe że będę tylko raz.
Nie, nie zakładam, źle odczytałeś tą część mojej wypowiedzi, dotyczyła biletów rocznych.
10 zł więcej na bilecie jednorazowym nie ma takiej siły "rażenia" jak grubo ponad 100zł na rocznym.

·
Registered
71 Posts
@dlugo_myslalem super - to jest jakiś newsletter, jak się domyślam, którego trzeba być subskrybentem? Jeżeli tak, to chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego to niewiele wnosi.

Czemu nie ma informacji na ich stronie internetowej? Czemu nie ma postu na FB, na którym wczoraj zdążyli wrzucić ze dwa razy info o promocji typu "przedłużamy wakacje"? Bądźmy poważni.
Dostałem tą wiadomość o 9:05, także prawdopodobnie pojawi się również na fb jakaś informacja nt.

@djjanex park jest w trakcie dużych inwestycji, a obecna sytuacja niewątpliwie uszczypnęła ich finansowo, jeśli mieliby funkcjonować dla małych grup klientów i nie zarabiać na ten konkretny dzień pracy to z ekonomicznego punktu widzenia ktoś musi zostać poświęcony...

·
Registered
71 Posts
Wg mnie prawnie nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o bilet jednodniowy, w końcu termin ważności jest na tyle długi, że istnieje możliwość wybrania "dogodnego" - w regulaminie również jest informacja, że zwroty nie będą możliwe.

W kwestii rocznych temat może inaczej wyglądać, ale jak ktoś udowodni, że planował dzień w dzień być w te dni, które wg nowego kalendarza nie będą otwarte? :unsure: 😅

Ogólnie gdyby dali możliwość zwrotu to przy znaczącym wzroście zakażeń, czy wprowadzania restrykcji duża część klientów potencjalnie skorzystałaby z tej opcji, a to już mogłoby generować jakieś problemy finansowe, w każdym razie opcja z przedłużeniem do przyszłego roku nie byłaby najgorsza...

1 - 20 of 63 Posts