SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 315 Posts

·
Registered
1,867 Posts
Jeszcze co do tego ilu ludzi w Polsce ma jakie takie pojęcie o RC..... Myślę, że wszyscy, którzy jeździli do zachodnich parków ( w szczególności do Heide Park).
Takich rzeczy to się czytać nie da, wybacz. Zdefiniuj "pojęcie". Ale najpierw mam propozycję - porozmawiaj kiedyś z kilkoma kobietami, które były w Energylandii oraz zachodnich parkach i spróbuj z nimi porozmawiać o klasyfikacji rollercoasterów.

A gdyby to nie pomogło, gotowa odpowiedź - nie, sam fakt korzystania z czegoś nie równa się wiedzy na ten temat, ponieważ większość ludzi jest kompletnymi ignorantami w znakomitej części dziedzin. Widać to swietnie po tym, jak użytkownicy obsługują swoje smartfony, czy wiedzą, ze mają np. jakieś konto Google itd. Polecam rzeczywistość poza forami internetowymi - wiele można się dowiedzieć, serio.

---

Przy okazji witam się serdecznie w wątku, który to zresztą miałem przyjemność (miejscami wątpliwą, ale generalnie jednak) przeczytać od początku jakiś czas temu:) Jest jakiś achievement za to? 🙂 Przy tej okazji chciałem bardzo podziękować osobom, które wrzucał i wrzucają tu swoje zdjęcia i relacje - szacunek.

Polecam jednak niektórym udzielającym się na taką sentymentalną wycieczkę. Rafale - zwłaszcza Tobie. Ilość postów na temat tego, co się nie uda, czego to park nie otworzy (np. Mayana, Dragona, Formuły w ciągu roku, Hyperiona w poprzednim sezonie, Zadry w 2019 roku plus wiele innych), a które jednak otworzył każdemu rozumnemu człowiekowi powinny kazać zatrzymać się i przemyśleć co pisze.

Podobnie zabawnie czytało się z perspektywy czasu posty użytkownika, który to chwalił się "doradzaniem parkom rozrywki", od początku wieszczącemu brak powodzenia inwestycji prowadzonej tak, jak Energy. Spomasz, o ile dobrze pamiętam? Zestaw atrakcji zły, miejsca za mało, to fatalnie, tamto fatalnie, to na zachodzie się robi inaczej, a tamto też, a ludzie tego nie kupią, tematyzacja też nie. "Można to było zrobić dużo lepiej", można było wyczytać z jego postów. I teraz tak - park, który robił wszystko inaczej lub w złej kolejności niż Spomasz odniósł sukces. Parki, którym rzekomo doradzał znający biznes i branżę Spomasz nie istnieją albo się nie liczą. Ktoś chyba powinien z tego wyciągnąć proste wnioski, kto się na czym zna.

Za to ta Legendia, och jak fajnie, jaki kompleksowy projekt, jak przemyślane, jak zielono, jaką wizja i tematyzacja, oddają kompletne atrakcje itd. Przy akompaniamencie wyliczeń Rafała, do kiedy to Energylandia ma luz, bo lada moment Legendia wchodzi do gry 😄 Napiszecie coś o tym teraz?

Jak się okazało, jednak to Goczał pokazał że umie "wyczuć" to, czego klienci w Polsce potrzebowali - nie odmalowanych trupów z Danii, nawet ładnie tematyzowanych, a właśnie nowych, nawet oddawanych jako gołe urządzeń. Na początku tak, nawet obwoźnych, nawet nie top topów, ale by zachęcić czymś ludzi - i zbudować bazę pod światowej klasy atrakcje.

Aha - dziwię się też, ze kolega Borgis okazał się tak niekonsekwentny. Przecież noga w Energylandii miała jego nie stanąć jak nie będzie fast passów. A jednak, a jednak. Ale nie, zła ta Energylandia, fe. #nazachodzieumiejolepiej #aletamjestsupernietocounas

Sorry za zgryźliwość, ale posty niektórych userów przez te wszystkie lata wątku to taka stereotypowa polska mentalność w pigułce. Wszystkim tym narzekającym naprawdę polecam podróż X stron do tyłu w tym wątku i przemyślenie tego.

·
Registered
1,867 Posts
I co ty na to? [...]

Tak więc podsumowując- park nie robił na odwrót wszystkiego tego, co napisał spomasz. Park robił właściwie wszystko to, co ja sugerowałem wcześniej. Są posty na forum
Dokładnie - są posty na forum, które śledzić z perspektywy czasu miałem niezły ubaw. I nawet teraz zastanawiam się, czy udajesz, ze nie rozumiesz żeby nie przyznać się (nawet przed samym sobą) do błędnej oceny działania EL, czy naprawdę nie rozumiesz. Ale na wszelki wypadek wyjaśnię.

Problem i śmieszność Twoich wypowiedzi z początków tego wątku dotyczy tego, że wszystkich rzeczy o których teraz dyskutujemy wymagałeś na już i krytykowałeś to, że park w X punktach odbiega od tego, co "powinno" być. Bo atrakcje powinny być od początku inne, od początku powinna być wielka przestrzeń i od początku atrakcje powinny być stematyzowane, bo inaczej to śmiech nie park rozrywki. To nie chodzi o to, że super park nie powinien mieć fajnie stematyzowanych atrakcji, dużo przestrzeni i zieleni oraz najlepszych możliwych atrakcji, bo to jest oczywiste i nie trzeba być nawet samozwańczym ekspertem, tylko o to, że krytykowałeś to jak ten park jest tworzony, a przyszłość pokazała, że to była dobra droga. Czyli np. dobrze i mądrze postąpił właściciel, że nie oddawał stematyzowanych na 100% atrakcji, tylko gołe. A Ty tutaj teraz udajesz, że to wyglądało tak, że EL coś robiła, a Spomasz życzliwie podpowiadał: no fajnie, fajnie, ale dostawcie jeszcze trochę ławeczek, posadźcie kilka drzewek... A tak nie było - było na zasadzie: "Ale to wszytko poupychali, grama cienia, nie odniesie sukcesu tski park", także nie ściemniaj

Tymczasem każdy biznes jest obarczony pewnym ryzykiem, a park rozrywki w Polsce był wtedy obarczony nawet bardzo dużym. Trzeba było sprawdzić najpierw, czy temat się przyjmie, bo do tej pory nikomu się nie udało. I EL pokazała, że stawiając najpierw na ilość atrakcji oraz brak ich tematyzacji zrobiła świetny ruch. Gdyby zrobiła to, co forsowałeś w swoich krytycznych wypowiedziach, czyli postawiłaby mało ale lepszych/większych/bardziej podobających się ekspertowi ds. rozwoju parków rozrywki spomaszowi, to być może by jej już nie było - co zresztą próbowało Ci w tym 2015 czy 2016 roku kilku polemizujących z Tobą uświadomić - że że oczywistych przyczyn ten park rozsądniej stawiać tak, jak był stawiany, czyli powoli i małymi krokami, by mógł się rozwinąć.

Także nie jest prawdą, ze EL robiła wszystko tak, jak pisałeś że powinna. W momencie, w którym coś zrobiła (np. stawiała dużo niezbyt wypasionych atrakcji albo oddawał gołe atrakcje) i Ty pisałeś, że powinna inaczej, robiła na ten moment dobrze.

Zresztą, chyba się aż tak nie oszukujesz, że napisanie o parku rozrywki w Polsce po roku jego istnienia, że jest be, bo nie jest jak na mitycznym zachodzie i powinny być super atrakcje i od razu w pełni stematyzowane, dużo przestrzeni i drzew to jest jakaś poważna czy zalecenie eksperta 😄 Takie coś, to może napisać dzieciak grający w RCT w trybie sandbox. A fakty są takie, że kolejność rozwoju El i jej decyzje biznesowe, które tak krytykowałeś w momencie ich podjęcia były dobre.

Zresztą skoro już uderzyłem w stół i przysłowiowe nożyce się prędziutko odezwały, to zapytam wprost - czy nie uważasz, że krytykując sposób tworzenia parku przez EL w świetle tego, jaki sukces osiągnęła pomyliłeś się w ocenie jej decyzji biznesowych?

Wydaje mi się, ze odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Możesz tego nie widzieć, ale między innymi Twoje podniecanie się jak to fajnie park robią Słowacy, pisanie "Da się? Da się." i zachwyty nad ich oddawaniem 100% dopieszczonych atrakcji albo marketingiem jest śmieszne. No bo zrobili tak prawilnie od początku, jak Spomasz przykazał. I co? W Legendii pustki, w Energylandii tłumy. I co Ty na to?

Na koniec nie wiem po co mówisz o parkach, w których miałem staż. Wiadomo, to były małe parki. Wiadomo, EL już dawno je pod względem odwiedzin i atakcji pobiła. Ale jaki ja niby miałem na to wpływ, jak się te parki rozwijały? Przecież im nie szefowałem... Może powiesz mi gdzie pracujesz, a ja zaraz również wyśmieję twoje osiągnięcia
Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - ponieważ sypiąc swoją krytykę na EL na początku tego wątku sam się tym... chwaliłeś, jakkolwiek żenujące się to nie wyda. Że Ty się znasz, wiesz jak to powinno zostać zrobione, bo przecież doradzałeś. Jeżeli to były podobne rady do tego, czego oczekiwałeś od EL, czyli żeby od razu wszytko było tak jak w parkach z kilkudziesięcioletnim stażem i na wypasie, to ciężko się dziwić, że te parki nie istnieją albo są nic nie znaczące, a EL jest na rynku polskim hegemonem, a i w branży parków rozrywki jest o niej coraz głośniej na świecie.

A że ja się nie uciekam do takich chwytów by zwiększyć mój autorytet, to o moich miejscach pracy i (zadowolonych, btw.) klientach nie porozmawiamy. Ale gdybym to ja krytykował jakiś biznes, że robi źle i popierał to argumentem, że się na takich biznesach znam bo podobnym firmom doradzałem, a potem ten biznes odnosiłby gigantyczne sukcesy, zostawiając daleko za sobą te, którym podpowiadałem to zacząłbym się zastanawiać, czy faktycznie się na takich biznesach znam. I właśnie to mogę Ci polecić, a nawet niniejszym to robię 🙂

·
Registered
1,867 Posts
. Mogę poświęcić kilka dni na znalezienie postów, które mają odpowiednią datę i pokazują, że mam rację
VS

Ja nie zamierzam się bronić
Chyba musisz się zdecydować 😄

Każdy może to przeczytać, wystarczy że wyszuka Twoje wypowiedzi z tego wątku i zacznie je czytać od początku. Do czego zachęcam każdego, bo wiedząc jaki sukces odniosła EL czyta się to jeszcze zabawniej 🙂

Widzę, ze trochę się krygujesz, ale że chętnie poznam zdanie samozwańczego eksperta, dalej czekam aż odpowiesz na pytania z mojego wcześniejszego postu.

Albo dostanę cytaty, albo policzymy się inaczej. Powoli szykuję post do księgi skarg i zażaleń, albo brigów i banów, ale daję ci trochę czasu.
Nie pogrążaj się, bo to co piszesz jest co najmniej dziecinne:) Aż się zastanawiam, czemu jeszcze nie zażądałeś przeprosin na pierwszej stronie Wyborczej czy czegoś tam 😄

Odnośnie naszego wróżbity - Rafale, odsyłam do tego, co pisałem powyżej o Legendii. El według marudzących forumowiczów SCC była nieco ładniejszym objazdowym lunaparkiem, ale to była właściwa droga. Ty również ekscytowałeś się Legendią, która w Twoich wyliczeniach z roku na rok miała w końcu stanowić zagrożenie dla EL, przecież fantastyczni Słowacy zrobili to tak swietnie, tak z klasą, tak modelowo. Jak teraz wyglądają takie wypowiedzi na temat tego, jak się w Polsce powinno zrobić z sukcesem park rozrywki? Nie czujesz zażenowania tym, jak bardzo się w swoich prognozach mylisz? Pytanie retoryczne.

·
Registered
1,867 Posts
Poza tym mówimy o postach z przestrzeni około 6 lat! Chyba wiadomo, że wiele się od tego czasu pozmieniało?
Oczywiście, że się pozmieniało - wbrew Twojemu mędrkowaniu EL odniosła sukces. Więc teraz nagle okazuje się, że Spomasz to tylko "miał lekkie wątpliwości co do SLC".

Zacząłem sobie dla zabawy szukać swoich postów- nie da się znalezć tego, co chcę w łatwy sposób. ALE. Udało mi się znalezć coś takiego

https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=119042940&postcount=1326

Z 13.10. 2014. 5 lat temu
Dokładnie. Co by nie mówić, w każdym europejskim wesołym miasteczku do SLC są zazwyczaj duże kolejki. w to, że będzie ona hitem, przynajmniej przez pewien czas, nie mam wątpliwości. Jednak nadal myślę, że te pieniądze po prostu można było przeznaczyć ciut lepiej.
Żartujesz, prawda? Napisałeś pewnie jakiś 1000 postów w tym temacie, a na dowód tego, że nie krytykowałeś tego e jaki sposób i w jakiej kolejności EL się rozwija, podajesz jeden, w dodatki taki, którego nikt nie podawał w wątpliwość? Serio?

Masakra. Ponieważ jako się rzekło przeczytałem całość i trochę udzielających się siłą rzeczy "poznałem" to nie spodziewałem się, że przyznasz iż zwyczajnie się pomyliłeś w swoich ocenach tego jak Goczał rozkręcił ten biznes, bo przecież Spomasz nigdy się nie myli, co nie? Ale tutaj jakieś straszenie moderacją, zarzucanie trollingu lub bycia idiotą, oczekiwanie przeprosin... 😄 Beka. Niby za co? 😄

Przecież jak tylko EL nie robiła czegoś na wypasie jak #nazachodzie to Spomasz krytykował bo on się zna jak powinno być, zarzucał niegospodarność, brak wiedzy, brak umiejętności zarządzania i robienia reklamy. Nawet jeden adept marketingu tłumaczył ci wtedy podstawowe rzeczy, o co w marketingu chodzi. Napisz jeszcze, ze od początku wiedziałeś, że się uda 😄
Może przypomnisz nam, jak się podnieca łeś "modelowo" prowadzoną Legendią, tematyzowaniem od początku atrakcji, kompleksową wizją itd.? Który pomysł na park był jednak lepszy?

Pierwszy strzał z brzegu, a i tak najłagodniejszy chyba, za to będący swietnym podsumowaniem pierwszych ok. 3 lat Twoich postów w tym wątku:

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=141575888#/topics/1557590?page=66

Jul 02, 2014 · #656
Problem jest tylko w tym, że jeżeli park chce być na jakimś poziomie, to nie może sobie pozwolić na oszczędności, albo robienie czegoś na " pół gwizdka ". Albo robi coś na poważnie, albo na szybko, by jak najszybciej napełnić portfele, a potem, jak już się trochę zarobi na tym, to pozostawić na pastwę losu na lata ( patrz: Chorzowskie Wesołe Miasteczko ).

I tak w kółko. Każdy może sobie ten wątek chociaż przez pierwszy rok prześledzić po Twoich postach, także nie kompromituj się już. Pomyliłeś się po prostu a Goczał nie i dobrze wiedział, co w jakiej kolejności robić, żeby zatrybiło.

·
Registered
1,867 Posts
A czy na prawdę jest sens się teraz o to tutaj kłócić? Bo jakoś średnio mnie obchodzi co dokładnie opisał Spomasz 5 lat temu, i czy miał rację czy nie miał. Z obecnej perspektywy nie bardzo ma to znaczenie.
W zasadzie się z Tobą zgadzam. Tu się nawet nie ma o co kłócić - tak po prostu było i ja o tym napisałem, bo prześledzenie tego wątku i ciągłych narzekań na EL niektórych jest bardzo znamienne. Czy jest jakaś z tego praktyczna korzyść? Tylko taka, że można tę wiedzę o czyjejś zasadności oceny wziąć pod uwagę przy komentowaniu bieżących tematów - na przykład strategii EL odnośnie tematyzacji, która wraca jak bumerang i jeśli np. oddadzą double launcha gołego to z pewnością się pojawi.

Zauważ, że do tanga trzeba dwojga. Śledzę to forum regularnie od budowy Hyperiona, niedawno wpadłem na pomysł przeczytania go od początku, a od tego początku wyraźnie wykrystalizowane grono kontestowało sposób prowadzenia parku przez EL i o tym napisałem, nic nie mając więcej do dodania. A że jedna z tych osób oburzyła się, zaczęła się miotać, straszyć oraz udawać, że to nieprawda, mamy dyskusję, której ja też nie widzę sensu przedłużania 🙂

Do kolegi spomasza - zgłaszaj, zgłaszaj czym prędzej "kłamstwa" 😄 Ale nie kompromituj się insynuacjami, że stoją za tym jakieś dziwne pobudki i "bóle" z przeszłości - nawiasem mówiąc, brzydka próba umniejszenia argumentów adwersarza. Póki co takie bóle z naszej dwójki odczułeś tylko Ty. Jestem zwykłym czytelnikiem SSC, którego rozbawiło wałkowana przez setki stron krytyka, która okazała się nieuzasadniona. Podejście EL okazało się słuszne, pomysł chwycił, a park odwiedzają tłumy, za nic mające sobie zdanie samozwańczych doradców i znawców, dyskutujących o rzekomych kłamstwach marketingu i tematyzacji. Tyle ode mnie do Ciebie.

Chociaż jedną informację od marketingu EL uważam faktycznie za kłamliwą i sam swego czasu zdegustowany na Fb napisałem coś na temat prędkości Formuły, a mój komentarz został skasowany, na co złożyłem zresztą oficjalną reklamację 😛 Także idealni nie są.

·
Registered
1,867 Posts
i ile ci to zajęlo? :) niezła lektura :D
Od początku wątku jakieś dwa tygodnie, ale oczywiście nie czytałem non stop, więc ciężko stwierdzić czy to dużo, czy mało :)

Natomiast "na bieżąco" czytam od momentu budowy Hyperiona.

sam napisałem do nich już kilka meili na temat prędkości Formuły i oczywiście, żadnej odpowiedzi
Mi odpisali, że absolutnie nie usuwają komentarzy... I po tej odpowiedzi rzeczywiście mój się z powrotem pojawił :)

·
Registered
1,867 Posts
Byłem dziś kilka godzin w EL, ludzi tyle co w sezonie w wakacje. Do Hyperiona tyle się czekało bo zdjęli jeden skład
Moim zdaniem zarządzanie tym aspektem to jest rzecz konieczna do poprawy w EL. Podczas mojej wrześniowej wizyty jednego dnia padało i było mało ludzi, drugiego dnia już nie i było całkiem sporo i w obu tych przypadkach zarządzanie ilością składów leżało zupełnie - na Zadrze i Hyperionie zwijali drugi skład, gdy kolejka wręcz się zwiększała. Oczywiście są gorsze operacje (PA np.), ale mam wrażenie że w zeszłym roku wyglądało to trochę lepiej.

Z kolei w deszczowy dzień irytuje bardzo konieczność robienia pełnych okrążeń do zwłaszcza tych dwóch atrakcji, mimo istniejących i możliwych do uruchomienia skrótów.

·
Registered
1,867 Posts
czy gdybym stworzył od zera nowy park to czy gdytbym go stworzył cąłkowicie bez tematyzacji (wszsytkie rc to by była tylko goła stal) to czy taki park jest skazany na niepowodzenie? serio nie da sie od tego uciec?
Wiele zależy od kontekstu. Akurat Polska to było moim zdaniem miejsce, gdzie coś takiego mogło się częściowo udać, bo po prostu byliśmy pustynią, gdzie klienci byli spragnieni nowych, czystych, sprawnych, nie wyglądających podejrzanie sprzętów. Tylko tyle i aż tyle. Natomiast jest to droga w jedną stronę - nawet obecnie, przy istnieniu Energylandii, Legendii i Mayalandu coś takiego raczej by się nie udało. Głównymi klientami takich parków są rodziny z dziećmi. Natomiast park, jaki opisujesz spodobał by się znacznie mniejszej grupie (np. dla mnie mógłby tak wyglądać, o ile atrakcje byłyby dobre:)).

Od czego zależy dodawanie gogli w pierwszym rzędzie na Hyperionie i Zadrze?
Jestem osobiście przekonany, że nie chodzi o okresy lęgowe ptaków :D Przyczyna jest moim zdaniem bardzo prozaiczna - nie ma jasnych wytycznych w samej EL co do tego. Na pewno przydają się w deszczu - miałem okazję jechać na Zadrze gdy pogoda szalała i na górze wyciągu zaczęło mocno padać - okularów nie dostałem i uderzenia kropli były naprawdę bolesne, a oczy trzeba było przymykać. Z kolei gdy jechaliśmy zaraz po otwarciu Zadrą, a nie padało, dostaliśmy okulary. Operacje były te same. Stąd mój wniosek - pełny chaos :D Trochę jak z mierzeniem wzrostu, klapkami itd.

·
Registered
1,867 Posts
sporo wyższy niż 195?
Nie, zdecydowanie nie. Widywałem ludzi o jego gabarytach wpuszczanych bez problemu. Bardzo wiele zależy od operatora, a z nimi bywa w EL różnie.

Podczas mojej ostatniej wizyty nie będę ukrywał, że obsługa atrakcji nie była specjalnie uprzejma, powiedziałbym wręcz, że niektóre osoby były dość aroganckie i zdecydowanie niemiłe dla gości (np. dziewczyna pilnująca szafek przy Zadrze w dniach, w których byłem albo osoby obsługujące większość coasterów). Mam wrażenie, że w poprzednich sezonach bywało z tym lepiej, ktoś nawet pisał, że pracownicy mają wyraźny przykaz bycia miłym dla gości.

Za to na parkingowych zawsze super trafiam :D

·
Registered
1,867 Posts
^^ To zapewne mówimy o tej samej, bo i w takiej roli ją widziałem, ale dla mnie nie wszystkie te teksty były dobrymi żartami, do nas też zagadywała, ale było to momentami mocno aroganckie, a nie podejmowaliśmy za bardzo zaczepek.

Może za sztywne i zbyt zmanierowane z nas staruchy :)

·
Registered
1,867 Posts
Oby park pomimo wszystkich planowanych inwestycji zdołał spłacić wszelkie kredyty w ciągu następnych 5 lat zanim Majaland, Legendia, Park of Polland, Planowany park pod Łodzią urosną na tyle w siłę aby podzielić Polskę. Wtedy EL będzie parkiem głównym ale nie jedynym i część klientów wybierze obiekty bliżej domu
Tak jak urosła w siłę Legendia, która według jakiś Twoich 70 postów miała rok w rok od 2016, potem 2017, a potem 2017 robić to samo z EL? 😉

Jednym z podstawowych błędów atrybucji jest błąd powszechności, który ustawicznie popełniasz. To nie działa tak, że ludzie sobie kalkulują i liczą gdzie pojadą i stają przed alternatywą albo jedno, albo drugie. Pojadą i tu, i tu. Zwłaszcza, że w EL są i będą atrakcje o skali takiej, jakiej nie mają i pewnie nie będą mieć tamte parki. To, że np. Ty (na przykład, bo to nie personalna uwaga) bierzesz ze sobą kanapki, liczysz każdą złotówkę i do parku jedziesz raz na X lat i nie oznacza, że robią tak wszyscy. Ludzie nie prowadzą zwykle kalkulacji złotówek w przeliczeniu na zabawogodziny, co Tobie zdarza się tutaj nie raz. Dlatego tego typu "prognozy" można włożyć między bajki. Potencjał tego rynku jest w naszym kraju olbrzymi i jak będzie jeden duży park + kilka mniejszych to ten duży nie straci, a nawet kilka dużych spowoduje, że zamiast raz w roku do EL, będzie raz w roku każdy z tych parków.

Już pomijam fakt, że żaden dorosły nie pojedzie sam się bawić do Majalandu, bo nie ma na czym. A że małe dzieci dobrze pobawią się też w EL i nie zrobi im takiej różnicy jak forumowiczom SSC tematyzacja i jakość atrakcji, to ta rodzina pojedzie do EL. Park of Poland? Bez żartów, póki co nie ma żadnych konkretów. Park pod Łodzią? W jaki sposób on jest konkurencyjny dla EL? Inna skala. Równie dobrze mógłbyś mówić, że jak w jakiejś miejscowości stoi lunapark, to już ludzie z niej nie pojadą do EL, bo przecież mają karuzele pod domem 😄

·
Registered
1,867 Posts
Czy któryś z bardziej doświadczonych w tej dziedzinie forumowiczów mógłby napisać, czy rzeczywiście tak długą kolejka do Zadry jest potrzebna? Byłem w kilku zagranicznych parkach po razie i dużo więcej w EL i Legendii i wydaje mi się ponadnormatywna, zdecydowanie. Czy to tylko wrażenie?

·
Registered
1,867 Posts
@deymos666 - wg mnie zdecydowanie nie jest potrzebna. Przy tej długości pełna kolejka to by było chyba z 4 godziny czekania
Też mi się tak wydaje, ale robiąc kilometrową pętlę w deszczowy dzień, kiedy to jeździliśmy na Zadrze raz za razem zastanawiałem się, czy to czasem nie jest... specjalnie. Żeby w razie takiej pogody nie odbywać z kolei zbyt dużej ilości przejazdów zbyt często. Czy nie jest tak, że im więcej razy coaster jest uruchamiany, w dodatku jadąc wypełniony np. w połowie, tym większe np. zużycie prądu?

Ale nie znam się na tym, dlatego mogę w tym momencie głupio spekulować:)

·
Registered
1,867 Posts
Deszcz czy nie, kolejka jest po to by nią jeździć a nie by stała. Przy wypełnionej w połowie chyba zużycie prądu jest mniejsze bo ma mniejszą masę do wciągnięcia.
No ja wiem, teoretycznie ma jeździć, ale tak jak Atom pisze często start jest opóźniany w takie dni. Nie mam pojęcia, jak jest ze zużyciem, wydawało mi się, że jeden przejazd to tyle samo, bo jest taka sama moc wyciągu raczej.

O tym błędniku też myślałem, ale właśnie problem w tym że Hyperion i Zadra (zwłaszcza Zadra) mają znacznie dłuższe queue niż inne coastery, które znam, a które też generują przeciążenia.

·
Registered
1,867 Posts
No właśnie - stąd też moje rozkminy, bo albo operacje w ogóle nad tym nie panują, albo po prostu taka jest ich strategia, żeby celowo nie otwierać tych przejść. Podczas mojej ostatniej wizyty bodajże 10.09 samochodów było może ze 100, aż się o to prosiło i wszystkie skróty były zamknięte.

·
Registered
1,867 Posts
No ja już któryś raz w tym roku byłem w luźniejsze dni i zawsze pełne okrążenie.Do Hipcia już się przyzwyczaiłem, ale Zadra ma chyba jeszcze dłuższe dojście - pełne kółko od szafek "wyjściowych" do wejściowych krokomierz wyliczył na lekko ponad 1000 kroków.

·
Registered
1,867 Posts
Dobrze rozumiem, że Abyssus (nazwa sztos) będzie generalnie technologicznie i wrażeniami podobny, o ile nie identyczny z Formułą?

Te wizualki z folderu wyglądają ok, ale to co pojawiło się w dniu konferencji wyglądało momentami strasznie - jakby ktoś się uczył jakiegoś Blendera i to był jego pierwszy projekt :)

Swoją drogą, ciekawi mnie jaki według EL "naj" będzie Abyssus, bo to pierwsza kolejka od dawna, w której nie mogą niczym przesadnie epatować, a będzie gwiazdą strefy.

1 - 20 of 315 Posts