SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Registered
74 Posts
Tak na poważnie. EL od smoczego grodu stawia na tematyzację ze "smakiem".
Miejmy nadzieję że nie pozwolą sobie na krok w tył zwłaszcza że ambicje i nasze oczekiwania są bardzo duże.
Zapowiadane były nawiązania do żywiołów i naturalną kontynuacją były by ogień - powietrze(para) - woda

Nowa "słodka" sterefa jest dość ciasno wkomponowana pomiędzy Gród a Aqualantis. Wizualnie bardzo ładnie mielibyśmy przejście od surowego kamienia i drewna, przez stal, rury, parę itp po ruiny Aqualantis (mam nadzieję żę zostaną dodane do wystroju rurociągi z wcześniejszych wizualizacji bo one dają większość klimatu)

·
Registered
74 Posts
Chyba możemy być coraz bardziej spokojni o jakość nowej strefy.
Drewno "made in USA" zapewne powędruje na podkłady za to duży plus.
W tym roku nowością, motorem napędowym będzie Aqualantis prawdopodobnie w następnym Sweet Valley bo czymś trzeba zachęcić mniej "maniakalnych" gości do ponownej wizyty za rok.
Mimo słabego okresu dla branży...
Minetrain leżał w "krzakach" od dawna i prawdopodobnie już jest w jakiś sposób zpłacony, jeszcze sezon nie ruszył a prawdopodobnie główna atrakcja już stoi.
EL ma inwestycje sporo popchniętą na przód i sezon oraz zimę na dopieszczenie całości. Więc tak sobie myślę że grzechem zaniechania było by zmarnować ten czas, potencjał i od**** bubla :)

Co powiecie jak by koncept Słodkiej doliny poszedł by w tym kierunku:

Zatem przejeżdżałem dziś koło EL.
Przy okazji czy podczas wizyty nie latał tam gdzieś w okolicy jakiś ..... dron? ;)

·
Registered
74 Posts
A czy ma ktoś materiały które były wyświetlane na prezentacji zapowiadającej budowę Aqualantis?
Te co Kris wspominał o nowych strefach i np: budowie "Muzeum Karpia"
Było na nich kilka mapek z opisem co w przyszłości ma powstać.

·
Registered
74 Posts
Jeśli chodzi o te mapki, gdzie pokazywano, co gdzie będzie, z podziałem na żywioły itp,
to nikt tych mapek nie dostał i celowo były pokazywane w kiepskiej jakości,
żeby wszystkiego od razu nie zdradzić, bo to były plany na wiele lat.
Hmmmm. A czy może są już wieści odnośnie nowej konferencji prasowej?

·
Registered
74 Posts
Namiot widoczny na zdjęciu objąłby Frutti Loopa i część Dwarves train, na całą bajkolandię potrzeba by z 10 takich namiotów, każdy potrzebuje zakotwiczenia w gruncie, żeby nie poleciał. Koszt idący w miliony. Dla mnie nadal science fiction.

Pewnie Powstanie nowa hala taka jak w Majaland Kownaty, zwłaszcza że są plany wybudowania kolejnego parku Plopsa w okolicach Katowic.
Aby nawiązać walkę z konkurencją (a w sumie przydusić w zarodku) należy przygotować podobną lub znacznie lepszą ofertę. Co EL już chyba robiła, jak powstawał "Pierwszy (lub największy) w Polsce drewniany rollercoaster Wilkołak" cyk i mamy kilka razy większą Zadrę.
Większość drobnych nowości w Aqualantis to dokładnie te same atrakcje co w Majaland tylko przebrandowane, włącznie z Tidalem.
Jak Plopsa będzie chciała zrobić nowy park na swoim patencie, a tworzy je podobne to w EL już to wszystko jest. Jedyną przewagą i różnicą to wcześniej wspomniana hala całoroczna w całkiem klimatycznej aranżacji której sobie i wam życzę. :)

I kilka przykładów :
1188121
1188122

1188123

1188124

1188126

·
Registered
74 Posts
Myślę, że Majalandy puki co nie są konkurencją bezpośrednią dla EL. EL ma dużo szerszą ofertę. Majaland Kownaty ma dwie mocne strony Tematyzację i Lokalizację. Belin nie ma swojego parku - a do Polski blisko i tanio bo nie ma euro, Mieszkańcy Zielonej Góry, Leszna czy Poznania -[ jeśli tylko będą chcieli zrobić przyjemność dzieciom >10 lat wybiorą Majaland. Inni i tak pojadą do EL
Majaland w Warszawie - obsłuży aglomeracje Warszawską, Całościowo klimat na pewno jest lepszy w Kownatach - jednak puki co jest mało oferty dla osób w wieku 10+. Jednak Jeśli co roku będą dodawać 1 strefę to za 2-3 lata będą najlepszym parkiem rodzinnym w Polsce. i mogą stać się całościowo numerem 2 e Polsce
Jednak patrząc na ogół ludzi więcej osób wsiądzie na Wilkołaka, niż ma Zadrę
Zgadzam się w 100%. Ale każdy chce kawałek tortu dla siebie, z tego co czytałem Plopsa jest bardzo zadowolona z wyników Kownat dlatego decyzja o kolejnych inwestycjach.
Na pewno ludzie zarządzający tamtymi parkami nie są amatorami i mają swój biznesplan na pozyskanie gości z południa Polski i "okolic".
Na co właściciele naszego parku numer 1!!! nie mogą pozostać bezczynni - Lepiej dmuchać na zimne, a to tylko odbije się dla nas na duży PLUS! bo nie ma nic lepszego niż stara dobra tradycyjna Konkurencja.

·
Registered
74 Posts
Majaland Też się trochę budował... a odpowiednik Wilkołaka jest w którymś z parków pod nazwą Heidi The Ride więc można było to wydedukować że będzie odpowiednik u nas

Ale może precyzyjniej było by jakbym napisał że Medialnie El poskromiła konkurencję. Na początku jak pamiętam Wilkołak był reklamowany jako "Największy lub jedyny w Polsce Drewniak..." A po uruchomieniu Zadry już jako "Pierwszy w Polsce" i kto przejął splendor :)

A na marginesie w pierwszych planach kiedy maił być budowany Minetrain?
Tylko wróżę z fusów ale czy decyzja o przesunięciu w czasie drewniaka i jego tak szybka budowa nie mogła być podyktowana wieścią że konkurencja buduje coś nowego??

·
Registered
74 Posts

·
Registered
74 Posts
Na renderach z projektu Joravision jest trochę zieleni, choć niewiele. Jak na razie projekt jest dość skrupulatnie budowany, więc coś pewnie się pojawi.

Prawdopodobnie projektanci wyszli z założenia że ciężko będzie wyjaśnić jak w zalanym i osuszonym mieście mają być drzewa :unsure:

W miarę spójnym mogło by być rozwieszenie nad alejkami jakiś konstrukcji tupu sieci (imitacje porwanych sieci rybackich) i pierdyknąć je bluszczem czy czymś podobnym pnącym co można by było podpiąć pod wodorosty itp. Szybko to rośnie i daje fajny efekt.

Wtedy i wilk syty i owca................................. się naje :ROFLMAO:

·
Registered
74 Posts
W zalanym mieście postawili atrakcję dla dzieci, w której trzeba gasić płonący budynek (nie przypomina żadnego silnika więc pomijam nazwę) więc myślę, że akurat roślinność mogłaby się tam pojawić, miejsce było zalane, woda powinna jedynie pomóc w zarośnięciu całej strefy.
Zgoda - kolejna niespójność, tylko w projekcie Engine był bodajże fontanną. A "nasi" pewnie projekt dopieścili po swojemu.

Staram się ogarnąć dlaczego z uporem strefa pozbawiona jest tak ważnej funkcjonalności jak CIEŃ. Czyżby lobby producentów smarowideł do opalania maczało tu palce...:confused:

A tak na poważnie jak coś sensownego się jednak nie wydarzy to będzie straszna patelnia.

·
Registered
74 Posts
Zdaje mnie się jednak że EL budując lub planując 2 nowe hotele, zwiększając park wodny i budując masę drobnych dupereli celuje raczej w rodziny z dziećmi. Bo "dzikie zwierzaki" swoje ulubione atrakcje ogarną w kilka godzin dając dodatkowo zarobić na średnio 2 piwach plus jakieś "kebabszo". Rodzina z dziećmi nie jest taka mobilna. Żeby zwiedzić park min 2 dni, co chwile lody napoje bibeloty itp i tu jest $$$ prost bilans :)

Jak by nie patrzyć zwierzaki są w mniejszości.

Sam na przekór pandemii zakupiłem bilet roczny i z dzieciakami w tym roku planujemy kilkudniowe wakacje zgadnijcie gdzie...

·
Registered
74 Posts
Fast Pass w tamtym roku był na tych atrakcjach.
Dodatkowo każdy bilet wejściowy jednorazowy, oraz chyba goście Western Camp (nie wiem czy roczne też) raz pozwalał na skorzystanie z tej opcji.
Na Zadrze sprawdzaliśmy i działa :).

·
Registered
74 Posts
Wszystko się zgadza. Fast Pass nie kieruje prosto do wagonika - to byłaby opcja VIP Pass ;)

Mi system i tak przypadł do gustu, mimo iż do niego kolejki też są, ale pozwala to i tak ominąć czasem długi ogonek na wejściu i zaoszczędzić dobrych kilka naście - dziesiąt minut.
Jak testowaliśmy przy kołowrotku też była mała kolejka, ale system po zeskanowaniu biletu wyświetlił że wpuści nas za 20 min i bezstresowo można było iść porobić coś innego. Po wskazanym czasie szło się dalej. Niestety swoje trzeba było odczekać na samych bramkach na końcu, ale tragedii nie było. Jak sprawdziłem i tak 40min zaoszczędzone (sierpień sobota).

1 - 20 of 66 Posts