SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Registered
91 Posts
Ale "ból dupy" wyczuwam... dlaczego zaraz naśladowcę? Czy macie już monopol? :) Na świecie jest wiele podobnych kanałów i ich twórcy się wzajemnie wspierają, a nie dogryzają. Jeszcze jeden minus dla TA ode mnie :)
@testing atttractions:

Nie ma to jak "naśladować" europejskie kanały, a potem kiedy pojawi się kolejny w Polsce, oskarżać o to samo, heheheheh. Na tym polega wolny rynek, że pojawia się wiele firm, które zajmują się tym samym. Na razie przed każdym z Was wiele pracy, bo oba kanały to dziecinna, amatorska robota. Przede wszystkim dajecie mało od siebie. Wszystko co mówicie i wy i konkurenci to slogany przeczytane na ulotkach parków rozrywki.
Nikt nie ma monopolu. Po prostu definitywnie widać, jak prowadzący kanał "Atrakcje są wśród nas" zżyna nasze pomysły. Nie mówiąc już o tym, że bardzo często podaje nieprawdziwe informacje odnośnie atrakcji czy samych parków. Wiele razy zwracaliśmy mu uwagę, która kończyła się banem - posiadamy screeny. Naśladowanie, a współpraca chociażby z magazynem parkerlebnis.de to dwie zupełnie inne sprawy. Firma w Twoim mniemaniu to ktoś, kto ma 14 lat i prowadzi niezarejestrowaną stronę? Jeśli twierdzisz, że to amatorka, zapraszam do pomocy. Każdy robi tyle, na ile czas pozwala. Jeśli bez problemu otrzymujemy akredytacje prasowe do zagranicznych miejscówek to chyba coś jednak robimy ;)

Tak na koniec, działalność Testing Attractions polega głównie na dostarczaniu prawdziwych informacji (głównie z Europy) czy organizowaniu wyjazdów. Filmy to amatorka, dodatek do całości.

Daniel z TA

·
Registered
91 Posts
Dla mnie Colossus z Heide Parku jest przykładem woodiego, którego przejazd do najgładszych nie należy.
Proponuję wybrać się na sam koniec składu - dużo lepsze wrażenia i mniej trzęsie. Według mnie to najlepszy drewniak na jakim jechałem. Wodan w Europa-Parku strasznie się zeszmacił, rzuca na całego. Inaczej było tuż po otwarciu. Zdecydowanie odradzam Zeusa w Asterix'ie, Robin Hooda w Walibi World i Bandita w Movie Parku ;)

·
Registered
91 Posts
Koledzy, kiedy lepiej wybrać się do Energylandii - 15 czy 22 sierpnia? Innej opcji niestety nie mam, a ze względu na urlop bardziej odpowiada mi najbliższa sobota. Druga sprawa dotyczy autobusu powrotnego do Katowic o 23.15 - jedzie on równo godzinę? O 0.37 mam pociąg do domu. Będę wdzięczny za odpowiedź :)

·
Registered
91 Posts
Może też wpadnę.
To do zobaczenia :)

Oba parki lubię, choć w HP czuć starość :D
W HP bodajże też mają występy na żywo, gdzie na żywo śpiewają - cudo :)
Mają też atrakcje, których na razie w EL nie ma - choćby winga i dive'a.
Będąc grubo ponad 20 razy w HP ciężko się zgodzić z tą starością - zwłaszcza, że nie ma tam plastiku, jak w przypadku Energylandii. Wszystko jest bardzo sensownie poukładane i przemyślane. Oczywiście oba miejsca mają swój urok. Czy EL doczeka się kiedyś atrakcji od Bolligera?

Bardzo przyjemny, choć nie wiem, kto wymyślił taką dziwaczną strukturę kopuły/ekranu.
Niedługo będziesz w Europa-Parku, zobaczysz, jak powinno się robić takie atrakcje. Serio :)

·
Registered
91 Posts
Rafalowi chodizlo o koszty. SBF Visa bedzie duzo tansza od Intamina.
Może darujmy sobie produkty od SBF Visa. Żadne porządne parki nie pchają się w ich produkty, które w mojej ocenie skierowane są do obwoźnych lunaparków. Na czymś muszą ciąć koszty, mam wątpliwości co do bezpieczeństwa.
a moze by goczał postawił klona wiezy w Hansa ? :D
Jestem za, ale koniecznie z pasem pomiędzy nogami - tak dla pewności. W Hansie mieliśmy wrażenie, że coś się odczepi :p

·
Registered
91 Posts
Przy zeszłorocznym zwiedzaniu Włoch pojechaliśmy do Cinecitta World - to był jeden z najgorszych dni z całego wyjazdu, serio. Tam prawie niczego nie ma, a park świecił pustkami. Wiele atrakcji było pozamykanych, w środku sezonu. Altair spoko, ale dupy nie urwał :)

Może komuś spodoba się I-FLY:

Tak to jest, jak park nie może sobie pozwolić na postawienie podwieszanego rollera. Uprzedzam, animacja strasznie kulała, zacinała się i ukazywała latanie lotnią nad pustą wyspą z wulkanem. Latający teatr był zamknięty (ponoć przez małą ilość osób w parku), a najbardziej podobało nam się Inferno czy zwiedzanie prawdziwej łodzi podwodnej. Sporo tam atrakcji VR, ale z jakością...

·
Registered
91 Posts
Ja byłem tylko raz we wrześniu tego roku i uważam to miejsce za rewelacyjne. Czasami czytam Was i zachodzie w głowę o co Wam chodzi. Za mało miejsca, za mało zieleni, za kiczowato, za slaba tematyzacja, gowniane, drogie jedzenie, itp... Typowe " polactwo", dać palca, to chcą całą rękę. Wiecznie narzekanie. Jedyne co mnie rozczarowalo, to pokazy kaskadsrskie, sprowadzone jedynie driftu, ale.moze dla tego, że w moim mieście Koszalinie jest tor i regularne zawody w drifcie na które chodzę i chyba mi sie to po prostu opatrzylo ;) Energylandia to nzajebista miejscówka.
Wiesz, dlaczego tak jest? Jeździmy po zagranicznych parkach rozrywki i obserwujemy, co można zrobić lepiej. W tak dużym skrócie :)

·
Registered
91 Posts
Co Wy się tak czepiacie tych pasów? Przynajmniej dla wielu będzie większy komfort w czasie jazdy - psychiczny, że nic się nie odczepi. Nie ukrywam, że cieszę się, że z biegiem czasu zamontowano takie pasy na Scream'ie w Heide-Parku. W zeszłym roku byliśmy kolejny raz w Hansa Parku i brakowało mi tego rozwiązania na Highlanderze :)

1 - 20 of 40 Posts