Skyscraper City Forum banner
23281 - 23300 of 27878 Posts

·
Registered
156 Posts
Wydaje mi się, że jeśli Aqualantis nie będzie ostatnią strefą EL jaka w ogóle powstanie, to park będzie starał się teraz oddawać względnie wykończone i dobrze wyglądające strefy. To wkluczałoby raczej mine train w sezonie 2020
Skąd w wikipedoo ta data? - myślę, że z pierwotnych przetargów, które kiedyś były na stronie.

Co do tematyzacji..... Konkurencja nie śpi. W Legendii nowa atrakcja wodna wygląda dobrze, Majaland się stara, Mandoria pewnie też pozytywnie zaskoczy. W samej EL też nie mogli nie zauważtć pozytywnego odbioru Smoczego Grodu. Jeśli wszystkie inwestycje się udadzą i zostaną oddane to w tym roku będzie można już w 200% powiedzieć, że Polska od 1,07,2014 kiedy byliśmy raczej pustynią jeśli chodzi o jakość tego co oferowały parki w Polsce na tle europy w ciągu 6 lat do 1.07,2020 Przestała odbiegać od Europejskiej średniej

1. Powstała EL
2. Legendia mimo wszystkich wpadek zdecydowanie przestała straszyć i po wielu latach nieudolnych prób w końcu ,a,y przeciętny w skali Europy i estetyczny park
3. Powstał Majaland, który od tego sezonu będzie można uważać za kolejny kompletny park jaki powstał od zera
4, Powstało Santago - Kolejny obiekt powstały od zera
5. Lunapark Sowiński jest zdecydowanie lepszym obiektem niż 6 lat temu
6. Rabkoland jest zdecydowanie lepszym obiektem niż 6 lat temu
7. Powstała Pomarania park pod Kołobrzegiem - kolejny obiekt powstały od zera

W ciągu 6 lat nadrobiliśmy 40 lat stagnacji w tej kwestii w porównaniu do państw Europy Zachodniej
Akurat Mandoria może będzie świetna pod kątem tematycznym, ale będzie miała tylko rodzinne atrakcje, więc raczej nie będzie zagrożeniem dla EL. Rabkoland i Majaland są typowo parkami dziecięcymi, więc raczej też nie są konkurencją. Pomerania i Sowiński kojarzą się bardziej z tymi "jeżdżącymi" parkami, a nie stacjonarnymi. W Park of Poland podobno mają też powstać rc, na co bardzo liczę, ale to jest kwestia jeszcze wielu lat - na razie będą budować tam hotele, sale konferencyjne itp. Legendia z każdym rokiem się polepsza, myślę że jeszcze 3-4 lata i będzie naprawdę porządnym parkiem. Na pewno w Polsce jest lepiej niż było, ale wciąż szału nie ma 🤷🏽‍♂️

·
Registered
392 Posts
Jeśli jednak weźmiemy liczbę odwiedzających z poprzedniego roku, czyli 1,6 mln i podzielimy przez 6 miesięcy i 30 dni to wychodzi średnio 8888 osób dziennie. Czyli i tak mniej niż narzucony limit. 11 tys. ludzi to by było jakieś 2,5 tys. samochodów i i kilkanaście autokarów, czyli jednak dużo.
M.Goczał dla Radia Zet niedawno powiedział 6700/dzień za 2019. Bardziej wierzę tej liczbie niż łącznej 1,6 mln podanej kilka tygodni przed końcem sezonu.

Lubuję się w analizie przepisów i nie chciałem już siać zamętu i pisać, że w życie 29 maja weszło rozporządzenie pozwalające EL przyjąć 150 gości, GIS wcale nie pracował nad limitem jak się później okazało i wyszedł bubel prawny, który został poprawiony dopiero wczoraj. Poprawili jednak tylko dla parków rozrywki te limity, aquaparkom zostawili 150 osób i w rezultacie tylko jeden duży obiekt w Polsce się otwiera :) Absurd! Do kościoła zatem obywatele, tam można bez ograniczeń!

Limit 1os/5m2 to już sztuka dla sztuki, to byłby rekord frekwencji w parku, więc dla EL nie ma strachu nawet przy 10m2 gdyby zostało na dłużej.

Manipulują już teraz pulą biletów datowanych, odejmują, potem dodają, ale sprawdzając to kilka razy dziennie można ocenić, że na 6.06 sprzedało się ok. 1000 biletów (dotyczy to tylko datowanych, których nie trzeba rezerwować).

• Like
Reactions: Gajeś

·
Registered
1,261 Posts
Ta strefa wejściowa została gdzieś potwierdzona? Czy jest to raczej pomysł?
To żaden nasz pomysł czy wymysł, strefa była opisana w pliku z ramowym planem nowych stref Energylandii.
Każdy z żywiołów będzie posiadał zapewne trzy podstrefy ( smoczy gród i Aqualantis to podstrefy żywiołów ognia i wody).

Tutaj dokumencik z opisem planu rozwoju Energylandii który był na forum już dawno ;)

71051355.pdf

Oczywiście plan planem, Energylandia zapewne sporo już w nim zmieniła, aczkolwiek mam nadzieję, że ogólny podział na żywioły pozostał :)

·
Registered
156 Posts
To żaden nasz pomysł czy wymysł, strefa była opisana w pliku z ramowym planem nowych stref Energylandii.
Każdy z żywiołów będzie posiadał zapewne trzy podstrefy ( smoczy gród i Aqualantis to podstrefy żywiołów ognia i wody).

Tutaj dokumencik z opisem planu rozwoju Energylandii który był na forum już dawno ;)

71051355.pdf

Oczywiście plan planem, Energylandia zapewne sporo już w nim zmieniła, aczkolwiek mam nadzieję, że ogólny podział na żywioły pozostał :)
No to rzeczywiście, strefa wejściowa w tamtym miejscu na mapie ma dużo sensu. Po jakimś czasie pewnie stanie się tą główną, a aktualna będzie przede wszystkim dla gości hotelu

Masz może ciąg dalszy tego pliku? Czy kończy się on na strefie wody?

·
Registered
1,261 Posts
No to rzeczywiście, strefa wejściowa w tamtym miejscu na mapie ma dużo sensu. Po jakimś czasie pewnie stanie się tą główną, a aktualna będzie przede wszystkim dla gości hotelu

Masz może ciąg dalszy tego pliku? Czy kończy się on na strefie wody?
Kończy się w tamtym miejscu, nigdy nie widzieliśmy dalszej części :( szkoda

·
Registered
682 Posts
Manipulują już teraz pulą biletów datowanych, odejmują, potem dodają, ale sprawdzając to kilka razy dziennie można ocenić, że na 6.06 sprzedało się ok. 1000 biletów (dotyczy to tylko datowanych, których nie trzeba rezerwować).
Oj chyba więcej. Ja sprawdzałem ile można kupić maksymalnie w poniedziałek koło godziny 13:00 to było 8035, a we wtorek 7792. Z tego wynika, że sprzedają jakieś 250 biletów dziennie (tak wiem, mało danych i duży błąd statystyczny). Tak więc na 6.06 myślę, że sprzedali już jakieś 2200 biletów, a łącznie na ten dzień sprzedadzą jakieś 3500 biletów. Do tego dojdzie duża liczba spragnionych wrażeń osób z biletami całorocznymi i kupionymi wcześniej, które podlegają rezerwacji. Także myślę, że w sobotę będzie spokojnie 5-6 tys. ludzi. Sam też zastanawiam się nad wyjazdem, ale przeraża mnie trochę ta liczba ludzi oraz to, że ludzie teraz już nie przestrzegają żadnych procedur związanych z epidemią. W EL będzie to samo, albo nawet gorzej. Oby się to źle nie skończyło...

·
Registered
156 Posts
Oj chyba więcej. Ja sprawdzałem ile można kupić maksymalnie w poniedziałek koło godziny 13:00 to było 8035, a we wtorek 7792. Z tego wynika, że sprzedają jakieś 250 biletów dziennie (tak wiem, mało danych i duży błąd statystyczny). Tak więc na 6.06 myślę, że sprzedali już jakieś 2200 biletów, a łącznie na ten dzień sprzedadzą jakieś 3500 biletów. Do tego dojdzie duża liczba spragnionych wrażeń osób z biletami całorocznymi i kupionymi wcześniej, które podlegają rezerwacji. Także myślę, że w sobotę będzie spokojnie 5-6 tys. ludzi. Sam też zastanawiam się nad wyjazdem, ale przeraża mnie trochę ta liczba ludzi oraz to, że ludzie teraz już nie przestrzegają żadnych procedur związanych z epidemią. W EL będzie to samo, albo nawet gorzej. Oby się to źle nie skończyło...
Wydaje mi się, że wiele osób się obawia, że znowu zamkną parki, więc chcą skorzystać, póki mogą, dlatego będzie aż tyle osób

·
Registered
392 Posts
Oj chyba więcej. Ja sprawdzałem ile można kupić maksymalnie w poniedziałek koło godziny 13:00 to było 8035, a we wtorek 7792.
We wtorek odjęli 7000 i dziś dodali 500. 8500-7000+500, ok. 1000 zostało o 17 20, a więc ok. 1000 sprzedanych.

·
Registered
518 Posts
Ten limit biletów na dzień, teraz jak się ma do tego co EL twierdziła, że po rozbudowie może jednocześnie obsłużyć na wszystkich atrakcjach w godzinę 20 tyś osób, więc jeśli 8 tyś chcą teraz w jeden dzień z limitu biletów wpuścić, to w normalnych warunkach bez limitów, musiało się znacznie więcej osób korzystać, szczególnie w szczycie sezonu.

Albo EL gdzieś się mija z prawdą teraz, albo ten limit obecnie będzie bardzo widoczny ze jest dużo mniej osób w parku niż w normalnym czasie, bo w zeszłym roku, wszystkie parkingi w lipcu były zajęte że już gdzieś na trawie ustawiali auta, to na pewno to nie było tak jak teraz limit nawet 8000 osób, sam hipcio z dwoma skladami ma większą przepustowość niż oni teraz chcą limit zrobić dzienny.

·
Registered
1,855 Posts
EL patrząc na normalny sezon ( kwiecień - październik) Jest otwarta jakieś +- 170 dni Skoro Park w ciągu całego sezonu odwiedza 1,6 miliona gości nant średnią statystyczną około 9,5 tysiąca osób.
Jednak to jest Średnia Statystyczna .... Są przecież dni w sezonie gdy parl jest prawie pusty. Czyli w Najbardziej ruchliwe dni raczej spokojnie jest około 20 tysięcy gości. Widać to nawet po czasach oczekiwania Wersus oficjalna przepustowość konkretnych rc

·
Registered
2,004 Posts
Tor Mine Train'a lekko prześwituje i wygląda na to że będzie to spora kolejka
Parametry MT są mniej więcej znane i wiadomo, że będzie to coś zbliżonego rozmiarami do Colorado Adventure
w Phantasialandzie (jeśli się nic nie zmieniło), więc można sobie wyobrazić, że małe to nie będzie :).
Ze wszystkich MT Vekomy tylko Big Thunder Mountain jest dłuższy (1500 m), ale tego raczej EL nie będzie próbować
przebić, skoro w przetargu było min 1200 m, a raczej dużo więcej nie dołożą ponad założone minimum.

·
Registered
280 Posts
Tor Mine Train'a lekko prześwituje i wygląda na to że będzie to spora kolejka
View attachment 182437
Ciekawe że jeszcze nie znamy lauoutu MineTraina, ale patrząc na mapke będzie on zajmował podobną powierzchnię co Abyssus.
Mam nadzieję że MineTrain dostanie super tematyzacje, kiedyś było coś mówione o ruinach zamku co by pasowało do żywiołu ognia. Oby to nie była ta cukierkowa wioska, bo w tym miejscu totalnie nie będzie tam pasować.

Ogólnie patrząc na zdjęcia, Abyssus będzie najlepiej stematyzowaną kolejką w parku i nie chodzi tutaj tylko o stacje i o wejście, ale o samą przejażdżke. Gdy widzę te wszystkie tunele, ciasną jazde pomiedzy budynkami i to wszystko nad wodą, to szykuję się świetny rollercoaster. No i to co mnie jara w abyssusie to wyjątkowe elementy layoutu jak batwing, prosta pętla, no i coś co mi się mega podoba czyli pierwszy launch na ostry skręt, a co za tym idzie duże przeciążenia tak jak w końcowym etapie Hyperiona :D

·
Registered
156 Posts
Liczę jeszcze na to, że mocno pójdą w tematyzację i zrobią tam naprawdę duże i ciekawe ruiny zamczyska. Wtedy może być to jeden z ciekawszych Main Trainów jakie w ogóle powstały do tej pory.
Tak naprawdę nie wiadomo w jakiej strefie będzie mine train. Może będzie jeszcze podlegał do smoczego grodu, może do aqualantis, a może będzie taką "próbką" zupełnie nowej strefy (na co najbardziej liczę)

23281 - 23300 of 27878 Posts