SkyscraperCity banner

24321 - 24340 of 25084 Posts

·
Registered
316 Posts
509058
509066
509072
509080
509084
509086
509089
509091
509094
509096

·
Registered
27 Posts
jak postawia jeszcze porzadną wieze spadku to bedzie park nr 1 w eu :D
Niby mamy dwa światowej klasy roller coastery, ale nawet jeśli Abyssus będzie świetny, to nadal bardzo brakuje dobrych średniaków. A porządna wieża spadku to według mnie nadal klasa średnia.

·
Registered
1,260 Posts
^^ tak, bo na razie mamy "klony":
H. i Z. - 2 mega, ale podpobnego typu
2 Junior Coaster-y, 2 Boomerangi a Abyssus to wieksza i dluzsza Formuła
faktycznie brakuje "niezwyczajnego" rollercoastera

·
Zakaz Fotografowania
1,794 Posts
Również byłem wczoraj w parku. Ludzi faktycznie trochę było, choć przy dobrym rozplanowaniu dnia udało się zaliczyć Zadrę x4, Fridę, Autodrom, Formułę x2, Anacondę, Mayana, Hyperiona x3, Speeda, Jungle Adventure x2 (przyznaję, że lepsze od Doliny Jagi, mimo skromniejszej tematyzacji, przejażdżka jest zwyczajnie ciekawsza), Dragona, Atlantis, Vikinga (zaliczony tylko dla odmiany, szybko żałowaliśmy), Aztec i Monster House tylko dlatego, że była 19:00 i to była ostatnia atrakcja na którą bez kolejki mogliśmy wejść. Plus paskudna pizza z restauracji Formuła. Najdłużej staliśmy do Formuły i Dragona - 20 minut - czyli w zasadzie standard. Kolejki w ciągu dnia sięgały 30 minut na Hyperionie (rano i pod wieczór), 30 minut na Zadrze (w środku dnia) i do 40 minut na Boosterze pod koniec dnia. Miałem na tego ostatniego chrapkę, ale wiecznie ciągnąca się kolejka zniechęcała. Nawet parę minut po otwarciu już tam stali ludzie...
Zdjęcia nowej strefy poczynione ze stacji Fridy, widać wspomniane wcześniej wagoniki nowego Boomeranga.

Niby mamy dwa światowej klasy roller coastery, ale nawet jeśli Abyssus będzie świetny, to nadal bardzo brakuje dobrych średniaków. A porządna wieża spadku to według mnie nadal klasa średnia.
No nie przesadzałbym, z dobrych średniaków jest Dragon i Formuła, od biedy za takowe można uznać Energusia i Fridę. Chyba, że inaczej rozumiem pojęcie średniaka - acz dive lub wing byłby naprawdę miłą odmianą od obecnych coasterów.

·
Registered
75 Posts
Oczywiscie Hipcio i Zadra to są kolejki na światowym poziomie, ale pomyślmy że co roku na świecie będzie budowane z 10 góra 15 interesujących coasterów.
F.L.Y., Iron Gwazi, Megacoaster w Belgii w przyszłym roku i wiele innych. Chodzi o to, że żeby Energylandia liczyła się w europie musi stawiać nowe coraz lepsze atrakcje.
Na razie to jest najlepszy park w Europie środkowo-wschodniej :)

24321 - 24340 of 25084 Posts