SkyscraperCity banner

24621 - 24640 of 25205 Posts

·
Registered
76 Posts
Witam
Gdybym miał do wyboru postawienie dwóch dużych coasterów lub jeden duży i trzy mniejsze to pewnie bym wybrał tę drugą opcję.
I to nie chodzi o bicie jakiś rekordów w ilości kolejek, zawsze to rozładuje tłumy do atrakcji plus dzieci też muszą na czymś jezdzic.
Ten drugi boomerang to nie jest wierna kopia gacka więc jest ok. Za to moim zdaniem to szkoda kasy na Fridę.
pozdrawiam

·
Registered
57 Posts
Witam
Gdybym miał do wyboru postawienie dwóch dużych coasterów lub jeden duży i trzy mniejsze to pewnie bym wybrał tę drugą opcję.
I to nie chodzi o bicie jakiś rekordów w ilości kolejek, zawsze to rozładuje tłumy do atrakcji plus dzieci też muszą na czymś jezdzic.
Ten drugi boomerang to nie jest wierna kopia gacka więc jest ok. Za to moim zdaniem to szkoda kasy na Fridę.
pozdrawiam
Przestań, Frida to nawet mi się spodobała :D

·
Registered
1,708 Posts
Powiem więcej, moim zdaniem na obecnym etapie rozwoju branży w Polsce i okolicach, tzn. na obszarze którym EL jest bezpośrednio zainteresowana pójście w tematyzację mocniej niż ma to miejsce w przypadku np. Smoczego Grodu nie jest konieczne. Szkoda pieniędzy, mówiąc wprost. Nie jest kiczowato, jest ładnie, a miejscowych klientów bardziej przyciągnie więcej różnorodnych atrakcji niż jeszcze lepsza tematyzacja niż w dwóch najnowszych strefach.
Nie spodziewałbym się, że kiedykolwiek to napiszę. Jednak faktycznie Phantasialand, Europa Park to jest Top Level Tematyzacji i całokształtu. Jednak to są parki o innej skali budżetu. inne kwoty.
Najważniejsze żeby nie było tandety. oby za kilka lat cały park był na jednym poziomie - smoczego grodu,

MARS coaster - wygląd do poprawki, Viking RC - do wyrzucenia - NIE NADAJE SIĘ DO PARKU TEJ KLASY,
Anaconda - do porządnego poprawienia wyglądu - ZMIANA KOLORU TORU NA BARDZIEJ NATURALNY, to samo z Jyngle Adventure - Niech ro w końcu wygląda jak rzeka między kamieniami
Poziom taki Jak Dragon, Hyperion, Strefa Formuły jest ok

·
Registered
431 Posts
Od X lat Viking jest chyba na sprzedaż i się nie zanosi...

I zaznaczam, że mi nawet nie chodzi o wybór tematyzacja vs atrakcje, może nieprecyzyjnie to ująłem i wpadło w szufladkę :) Po prostu jest krzywa poprawy jakości tematyzacji i jest krzywa konwersji tego na zarabianie. W pewnym punkcie trzeba niewspółmiernie dużych nakładów na tematyzację, żeby osiągnąć niewielki wzrost ruchu. To jest dość klasyczny model, przy bardzo wielu procesach w różnych branżach patrzy się na takie krzywe.

Moim zdaniem w obecnej sytuacji biznesowej EL każdy nakład służący zwiększeniu poziomu tematyzacji powyżej tej z SG jest nakładem zmarnowanym, bo zwyczajnie biznesowo nie ma takiej potrzeby. Jest to tematyzacja zdecydowanie powyżej średniej, brzydko ale brutalnie pisząc kompletnie wystarczająca.

·
Registered
1,708 Posts
Viking pewnie będzie sprzedany jak obniżą cenę.... Moim zdaniem powinni jeszcze rozłożyć atrakcje bajkolandii po terenie parku.

Jeśli nie sprzedadzą to........... tym bardziej Viking RC powinien zostać Przeniesiony do smoczego grodu

No i nadal mam przekonanie, że pan Marek Goczł budując EL wzorował się głównie na Włoskiej Mirabilandii
1.Wielkość EL - 40 hektarów z Aqualantis - wielkość Mirabilandii 40 hektarów
2. Podział na strefę wodną i park też podobny.
3. Ilość RC - teoretycznie 15 EL 8 Mirabilandia Gdyby u nas odjąć pseudo coastery Mars, Circus, Draken, fruti loops, happy loops , których na świecie w parkach tej wielkości po prostu nie ma to mamy
10 EL 8 Mirabilandia
Fakt - Mirabilandia nie ma Hyperiona i Zadry i w tym jesteśmy bezapelacyjnie lepsi ale za to ma

Rio Bravo - Mirabilandia - bez porównania do Jungle Adventure. MA też Oil Towers - Mirabilandia Bez porównania do tsunami Drop czy np Autosplash - Mirabilandia Zdecydowanie lepsze od Tofifi Kopalnia złota.
Całościowa tematyzacja j też nie jest z poziomu phantasialand jednak nie ma ciasnoty i tandety, która w EL jeszcze trochę została ( choć znika)

·
Registered
765 Posts
Dla mnie bez sensu jest ranking w którym głosują internauci. Wszystko zależy od promocji eventu przez park i fanów. Nie ma to nic wspólnego z realnym wyborem najlepszego RC.

·
Registered
701 Posts
^^
Golden Ticket Awards jest przyznawane przez ludzi z branży i ekspertów a wyniki wyglądają jeszcze gorzej niż w tym głosowaniu - Europa się prawie w ogóle nie liczy, a atrakcje które raz zyskają status kultowej po latach w rankingu utrzymują się tylko z sentymentu, mimo iż od tego czasu powstało multum nowszych coasterów.

·
Registered
413 Posts
Decyzja o hotelu cieszy, ale wracając do terenu pod mine train, ja bym się za bardzo nie martwił. Niech spojrzę na jeden z najlepszych i największych coasterów tego typu na świecie - Colorado Adventure w PHL. Ich zabawka z trzema wyciągami ma około 340 metrów w obwodzie i zajmuje teren około 5585m². Ciężko mi wyznaczyć obwód czy powierzchnię Zadry albo terenu pod naszego Mine Traina, bo mapy jeszcze nie dysponują nowymi zdjęciami tego terenu, ale policzyłem dla Mayana. Mayan ma w obwodzie nieco więcej, bo jakieś 360 metrów i powierzchnię około 7260m², a wszyscy tutaj wiemy, jak kompaktowy jest Mayan. Jeszcze dla porównania inny mine train - Big Thounder Mountain z paryskiego Disneylandu - obwód jakieś 600 metrów, powierzchnia ponad 10000m², w tym część stawu dzielącego stację kolejki od jej głównej części. To nie są jakieś szalone różnice, a chyba wszyscy się zgodzimy, że wymienione przeze mnie kolejki są absolutnie the best w swojej klasie.
Nie martwcie się na zapas. Dopingujcie rozwojowi parku w tak trudnym momencie i czekajcie na nowy sezon - oby lepszy od minionego. @FOMO Coaster też mógłby śmignąć dronem nad okolicą, no chyba że nie może, bo pandemia w Polsce nawet drony kładzie na Narodowym ;) Mam nadzieję, że mine train będzie naprawdę przepięknie stematyzowany. Tego mi właśnie trochę brakuje w PHL. Spokojnie, już wyjaśniam, bo jak może mi czegoś brakować w tak doskonale stematyzowanym parku? :unsure: Otóż Colorado iks lat temu miał poważny pożar, w wyniku którego z dymem poszła część jego dekoracji. Dziś te miejsca są wewnątrz po prostu pustą halą, w której po jakiejś tam serpentynie mknie kolejka. Widać, że to tylko buda przykrywająca fragment trasy i tyle (bo w innych zadaszonych miejscach są to tunele, jak w kopalni). U Disneya tego nie ma i u nas, mam nadzieję, też będzie dużo lepiej. Jednak żeby było jasne - Colorado z zewnątrz, wraz ze swoją najbliższą okolicą, prezentuje się doskonale. Tylko wnętrze mu nieco niedomaga. Pan Goczał ma trochę ziemi na hałdzie w okolicach parku, i mam nadzieję, że właśnie na mine traina ona pójdzie, jako jeden z elementów dekoracji.
Tymczasem pozdrawiam i przepraszam, że nie przetestowałem dla Was FLY. Na tę okoliczność zbiegła się i kiepska pogoda i spore utrudnienia na szlakach kolejowych wiodących do parku, dość poważnie ograniczając mi (niezmotoryzowanemu) dojazd do PHL. Wiosną się poprawię :)

24621 - 24640 of 25205 Posts