SkyscraperCity Forum banner
27861 - 27880 of 28451 Posts

·
Registered
67 Posts
Super wiadomość, i tak większość osób chętnych prawdopodobnie czeka na śnieg i lepszą pogodę.
Natomiast martwi mnie to że w ostatnim odcinku "Fabryki w Polsce" było o Energylandi i zimowej odsłonie i jedno co mnie zaniepokoiło to info że kolejki mogą pracować tylko w dodatnich temperaturach. O czym EL absolutnie nie wspomina.
Lipa by była gdy spadnie śnieg temperatura spadnie poniżej 0 najedzie się ludu a tu oprócz atrakcji wodnych o czym było wspomniane dodatkowo połowa atrakcji OFF

·
Registered
96 Posts
A wg mnie to jeszcze poprostu jest za wczesnie! Ludzie chodza do pracy, dzieci do szkoly, proza zycia I malo kto jeszcze mysli o Swietach (wbrew temu co staraja sie nam wmowic marketerzy). Blizej Swiat, spadnie snieg I beda tlumy (plus jak wspomnieliscie cena tez musi byc dostosowana).

·
Registered
1,216 Posts
Oj nie wiem. 150zł za osobę + paliwo + jedzenie to już jednak się trochę robi. Szczególnie, że już na ostatnich nocnych jazdach kolejkami było zimno. A co dopiero w okolicach zera. Tylko dla największych hardcorów. Za jakieś 60-70zł to pewnie bym pojechał. Ale gdy mam wydać okolice 250zł to jednak pass. Wole już na narty pojechać :d

A sama zimowa scenografia nie jest czymś wyjątkowym. Przecież coraz więcej miast ma zimowe parki świateł itp..

·
FOMO Coaster
2,823 Posts
^^ Byłem już dwa razy w Ogrodzie Świateł w Chorzowie, planuję się wybrać też we wtorek, jak już będzie ta multimedialna choinka. Oprócz tego do Krakowa i Inwałdu, choć tam w ogóle nie oświetlili labiryntu i chińskiego muru...

Wczoraj w EL wieczorem tak zaczęło wiać, że bałem się, że będzie deszcz. Na szczęście spadł śnieg i wiatr uciekł :)

Zauważyliście, że w EL nie ma świętego Mikołaja, tylko jest świąteczny?!

Co do mrozu i godzin otwarcia Winter Kingdom - pewnie dlatego godziny są takie, a nie inne, bo jest wtedy szansa, że będzie powyżej zera stopni i będzie większość atrakcji działać.
Tylko jak coastery mają nie działać poniżej zera, to po co to podgrzewanie kół i napędów...
Jak lód czy śnieg osiądzie na torze w nocy, to w dzień będzie można zapomnieć o jeździe :/

Ale i tak w tym roku jeszcze wpadnę do EL ze dwa razy. Trzeba w końcu zakończyć ten rok z setką przejazdów na Hyperionie! :)
Brakuje dwóch.

·
Registered
91 Posts
Nie rozumiem Waszego narzekania na ceny - w wielu zagranicznych parkach ceny zimowe są na identycznym lub podobnym poziomie, co latem. Dla przykładu Europa-Park i Phantasialand. Na ludzi nie narzekają :)

·
Registered
67 Posts
Jak ktoś planuje wyjazd i boi się trochę mrozu polecam patent który stosuje od kilku sezonów i działa wyśmienicie:

Plus jakiś powerbank 20000mah wystarczy na cały dzień

Oczywiście aukcja randomowa i warto poszukać bo można znaleźć jeszcze taniej.

Efekt murowany, koszt tyle co jedna kawa w EL ;) żeby nie wiem jak zimno było to to ustrojstwo daje rade:)

·
Registered
1,900 Posts
Nie rozumiem Waszego narzekania na ceny - w wielu zagranicznych parkach ceny zimowe są na identycznym lub podobnym poziomie, co latem. Dla przykładu Europa-Park i Phantasialand. Na ludzi nie narzekają :)
1. Po pierwsze Europa Park i Phantasia Land to sporo atrakcji pod dachem
2. Po drugie To są parki, które stoją klimatem i atmosferą w samym parku. Chodzi mi o to, że w tych parkach samo chodzenie po parku daje poczucie przebywania w "innym świecie'. EL poza Smoczym Grodem i Aqualantis to jednak wiele wiele poziomów niżej.
3. Phantasialand, Europa Park czy Disneyland stoją klimatem - atmosferą w samym parku. EL stoi ekstremalnymi RC, które zimą są przyjemne jedynie dla fanatyków takiej rozrywki
4. W południowych Niemczech jest jednak cieplej niż w Zatorze - Geografii nie oszukasz
5. w EL atrakcje wodne - niedostępme zimą stanowią zaskakująco dużą część oferty
6. W Polsce tradycja odwiedzania parków rozrywki czy wesołych miasteczek zimą w zasadzie nie istnieje. Ludzie muszą się najpierw do niej przekonać

·
Registered
91 Posts
1. Po pierwsze Europa Park i Phantasia Land to sporo atrakcji pod dachem
2. Po drugie To są parki, które stoją klimatem i atmosferą w samym parku. Chodzi mi o to, że w tych parkach samo chodzenie po parku daje poczucie przebywania w "innym świecie'. EL poza Smoczym Grodem i Aqualantis to jednak wiele wiele poziomów niżej.
3. Phantasialand, Europa Park czy Disneyland stoją klimatem - atmosferą w samym parku. EL stoi ekstremalnymi RC, które zimą są przyjemne jedynie dla fanatyków takiej rozrywki
4. W południowych Niemczech jest jednak cieplej niż w Zatorze - Geografii nie oszukasz
5. w EL atrakcje wodne - niedostępme zimą stanowią zaskakująco dużą część oferty
6. W Polsce tradycja odwiedzania parków rozrywki czy wesołych miasteczek zimą w zasadzie nie istnieje. Ludzie muszą się najpierw do niej przekonać
Z większością się zgadzam, jednak samo utrzymanie Energylandii nie kosztuje jakoś mało i większość atrakcji funkcjonuje bez problemu (bez kilku wyjątków). Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do zachodnich cen w parkach. EL robi sporo promocji i bilety można kupić w okolicach 100 zł :)

27861 - 27880 of 28451 Posts