SkyscraperCity Forum banner

[Zator] Energylandia - Park Rozrywki

7156589 Views 29418 Replies 486 Participants Last post by  Witek83
filmik promocyjny:
http://www.zator.pl/pl/10643/94694/Energylandia-Rodzinny_Park_Rozrywki_w_Gminie_Zator.html

jest rozmach, tylko nie jestem pewien, czy można się z tym zmieścić w 74 mln.
28281 - 28300 of 29419 Posts
Ludzi malutko, co zrozumiałe dzisiaj, piramida fajnie wygląda z bliska.

Diabelski młyn ma już dwa ramiona

Speed działa

Honey Harbour stawiają.

Szafka za 10 zł.
A jak Aqualantis? Podziałali coś z wykończeniem tematyzacji, czy jest w takim stanie jak w zeszłym sezonie?
Aqualantis chyba bez zmian, restauracja w środku jeszcze nie jest w pełni skończona, szafki dodali na dole dojścia do Abyssusa, a te z góry zabrali, co na plus.
 • Like
Reactions: 5
Pani z obsługi kina 7D w piramidzie mówiła że EL zakupiła nowe filmy i będą pewnie gotowe na sezon. Na razie po staremu
 • Like
Reactions: 4
Udostępniony layout Tilta dla COTALand. Stawiam, że wszędzie będzie klon...

View attachment 3000418
Fajny ten layout, niezłe inwersje.
Nie trzeba zamazywać numerów rejestracyjnych, jest oświadczenie GIODO od jakiegoś czasu :)

P.S. Świetne wieści
 • Like
Reactions: 3
2
Nowe płotkiPowstaje coraz więcej foto kiosków

See less See more
 • Like
Reactions: 4
Skończyły się dofinansowania i EL zaczyna inwestować w inne firmy, dobry znak
 • Like
Reactions: 5
Po obejrzeniu zdjęć i filmików na YT. Piramida wygląda teraz o wiele lepiej, jednak taka inwestycja wskazuje niestety na to - że kino zostanie w parku co najmniej na koleje 8 lat.
Moim zdaniem otwarcie sweet valley + aqualantis = powolna nieunikniona śmierć bajkolandii. Nowe strefy to jednak inny standard niż to, co powstało w 2014 roku, Duża restauracja w aqualantis i w przyszłym roku jeszcze większa w słodkiej dolinie + wielość atrakcji tych dwóch stref i bliskość koła widokowego sprawią, że rodziny zaczną spędzać większość czasu w nowszej części parku. Aż się prosi aby przyszłościowo Tsunami Drop został przeniesiony do sweet valley- do strefy ekstremalnej pasuje jak pięść do nosa. Nie zdziwię się jeśli budowany na sezon 2022 duży budynek w słodkiej dolinie oprócz funkcji gastronomiczno rozrywkowej stanie się też domem dla kilku atrakcji z bajkolandii czy strefy familijnej tak, żeby no kopalnia złota mogła być czynna także zimą.
A mnie cieszy koło widokowe, ale jednocześnie martwi mnie, że będzie "wciśnięte" we wcześniej zaplanowaną strukturę, liczyłem że po Smoczym Grodzie nastąpiła pewna zmiana mentalna...

Aż strach pomyśleć, jak za parę lat będą wyglądać te wymuskane nowe strefy, czy starannie zaplanowana przestrzeń nie będzie zaćkana jakimiś gratisami od Vekomy typu czwarty Junior Coaster czy inne atrakcje ;)
 • Like
Reactions: 1
Rafal wg mnie to jest celowe dzialanie. Gdy rodziny z dziecmi "przeniosa" sie do nowych stref bedzie mozna zbudowac nowa strefe na miejscu Bajkolandii jednoczesnie utrzymujac ciaglosc oferty dla glownej grupy gosci (dzieci). Nie zgadzam sie ze beda cokolwiek przenosic. Nikt nie bedzie wsadzal starych lunaparkowych atrakcji do nowych stref wartych dziesiatki milionow euro projektowanych przez Jora Vision, szczegolnie ze pieniadze nie sa problemem dla EL. Stare atrakcje beda oddane, sprzedane albo posluza jako zaczatek nowego parku.
 • Like
Reactions: 2
Nikt nie bedzie wsadzal starych lunaparkowych atrakcji do nowych stref wartych dziesiatki milionow euro projektowanych przez Jora Vision, szczegolnie ze pieniadze nie sa problemem dla EL. Stare atrakcje beda oddane, sprzedane albo posluza jako zaczatek nowego parku.
Jak narzazie :Wsadzono' Koło widokowe do smoczego gradu. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że w przyszłości większość atrakcji które powstały w 2014 roku zniknie. Jedyne czego nie widzę możliwości przeniesienia w obecnej sytuacji to Atlantis.
Ciekawe tylko czy EL nędzie miała odwagę pozbyć się Mars RC i Viking RC - zmniejszając w statystykach ilość dostępnych RC....
Jedynie Frutti loop powinien zostać dla tych najmłodszych, którzy jeszcze boją się Drakena czy Energusia
 • Like
Reactions: 1
...czy EL nędzie miała odwagę pozbyć się Mars RC i Viking RC - zmniejszając w statystykach ilość dostępnych RC....
Ogłoszenie o sprzedaży Vikinga wisi na branżowych stronach już pare lat.
 • Like
Reactions: 3
Proszę was o wszystko co aktualnie wiemy o nowościach lub planach na sezon 2023 oraz dalszej rozbudowie w EL.
Możecie też napisać co wy chcielibyście zobaczyć w najbliższej przyszłości
Możecie też napisać co wy chcielibyście zobaczyć w najbliższej przyszłości
Coaster 4D oraz Axis od S&S, Giga oraz Flying od B&M, Single Rail od RMC, Hyper GT-X od Chance Rides, Ultra Twister od Togo, Xtreme Spinning od Mack Rides, Multi launch od Intamin
 • Like
 • Haha
Reactions: 5
Coaster 4D oraz Axis od S&S, Giga oraz Flying od B&M, Single Rail od RMC, Hyper GT-X od Chance Rides, Ultra Twister od Togo, Xtreme Spinning od Mack Rides, Multi launch od Intamin
Niezłą masz wyobraźnie
 • Like
Reactions: 2
28281 - 28300 of 29419 Posts
Top