SkyscraperCity banner

11601 - 11620 of 23946 Posts

·
Registered
456 Posts
@PabloA: może mógłbyś wrzucać robione przez siebie fotki Western Camp też do tego tematu? Jako inwestycja ściśle związana z Energylandią, jest on powiązany z tym tematem i wyglada ze wiekszosc z nas (uczestników dyskusji w temacie o EL) postępy w budowie ciekawią, a np ja jako Pomorzanin do tematu o Zatorze raczej nie zaglądam :D

·
FOMO Coaster
2,147 Posts
^^ Nadal nie widzę związku Western Camp z parkiem Energylandia.
Nawet nie widzę związku z firmą Energylandia Water Park Sp. z o.o. ani z Energy 2000 Sp. z o.o. Energylandia sp. k.

Kiedyś też pytałem w tym wątku, czy chcecie, żebym pisał o Western Camp - nie było odpowiedzi, więc...

·
Registered
166 Posts
Skaładają tor Hyperiona w 3 różnych miejscach, część na stacji, część w tunelu i część widoczna na ostatnich fotografiach - tempo cieszy, mam tylko nadzieję że nie pojawią się problemy na późniejszym łączeniu tych chwilowo oddzielnych sekcji

·
Registered
2,220 Posts
To jest rzecz normalna przy budowaniu coasterów. Niektóre miejsca można poskładać szybciej zamiast czekać i układać wszystko po kolei.

·
Registered
456 Posts
To jest rzecz normalna przy budowaniu coasterów. Niektóre miejsca można poskładać szybciej zamiast czekać i układać wszystko po kolei.
Dokładnie, z reguły kończy się budowę bliżej początku RC, czyli na szczycie pierwszego wzniesienia. Wbrew pozorom nie wygląda to tak jak w Rollercoaster Tycoon, że lecą po kolei :D

·
Registered
1,841 Posts
Poza tym o kolejności montażu decyduje jeszcze często dostęp do miejsca - najpierw lądują na swoje miejsce te kawałki toru, do których dostęp utrudniałaby reszta toru.
W przypadku Hyperiona dodatkowo zaczęto od instalacji toru na stacji i w tunelu, żeby móc w spokoju je zabudować, w czasie gdy instalują się pozostałe elementy
i w ten sposób nie przedłużać niepotrzebnie budowy.

·
Registered
584 Posts
Powiem wam panowie ze dopóki nie zobaczyłem tego zamontowanego toru to gdzieś tam w głębi siebie nie moglem uwierzyć ze to sie dzieje na prawdę ☺

·
Registered
1,841 Posts
Może to zabawne, ale ja miałem tak, że najbardziej wzięło mnie, jak zobaczyłem zdjęcia toru z podwójnym kręgosłupem na parkingu -
pierwszy najprawdziwszy hyper nowej generacji od Intamina na polskiej (i europejskiej) Ziemi, w dodatku w stylu RC, które dotychczas powstawały tylko za oceanem :lol: :D.
Jak te kilkanaście lat temu wkręciłem się w temat RC, nie myślałem, że jak już się u nas ruszy coś w temacie, to od razu z tak grubej rury, że praktycznie co roku będziemy
obserwować budowę nowych, coraz lepszych kolejek :) (a tu jeszcze takie cuda się szykują na najbliższe 2-3 lata ;) ).

·
Registered
672 Posts
^^ Pamiętam ten żal i smutek jak na całym świecie powstawały coraz to nowsze roller coastery, a u nas największym RC było tornado od Soqet'a. W życiu bym nie pomyślał że 100km od domu będzie stał jeden z najwyższych RC w EU. Tym bardziej że hucznych planów na parki rozrywki w Polsce było pełno a nigdy nic z tego nie wychodziło.

Dołóżmy jeszcze rozwijającą się Legendię która w końcu po tylu latach funkcjonowania jako "Śląskie Wesołe Miasteczko" zaczęła się rozwijać i już nie trzeba nawet za granicę jeździć :D

·
Registered
1,626 Posts
W sumie to nikt z nas nie wie co dokładnie się szykuje na najbliższe 3 lata. Nikt z nas nie zna pełnych oficjalnych planów rozwoju do 2021 ani EL ani Legendii ani Majalandu........ a mam przeczucie że do 2021 doczekamy się także pierwszej fazy parku rozrywki w ramach Park of Poland ...... Obstawiam że wiosną 2019 ruszy Wodny pod mszczonowem a wiosną 2021 park rozrywki w ramach Park of Poland

Obstawiam, że za 5 lat od dziś Polska będzie w pełni zagospodarowanym i ukształtowanym rynkiem jeśli chodzi o szerokopojętą branżę rozrywkową

11601 - 11620 of 23946 Posts