SkyscraperCity banner

15741 - 15760 of 25746 Posts

·
Registered
1,663 Posts
Sorki że będzie zaś o wchodzeniu na teren pod coasterem ale ten materiał mógł by być dla prokuratury . Prześledźcie ten filmiki dajcie sobie zwolnione tępo albo po klatce czasy na filmiku 10:03 po prawej, 10:26 tu koleś po lewej i nawet melex troszkę dalej,10:42 jak gdyby nic idzie w kierunku pędzącego składu.Ten sam filmik tylko już w innym miejscu na hipciu i sądząc bo innym oświetleniu puźniejsza pora i zaś po prawej 11:38 do 11:40 czerwona koszulka. Więc nie powiedzą że to jednorazowy wybryk pracownika tylko nagminne łamanie zasad BHP . Może nawet miał taki przykaz zbierania z tego terenu fantów, a to już podchodzi pod "Narażenie na utratę zdrowia i życia" A tu materiał do analizy https://youtu.be/80csORTpvxo

·
Registered
180 Posts

Spójrzcie na tego w niebieskim, tak wyglada człowiek porobiony przez Hyperiona, ktoś kto po raz pierwszy w życiu wsiadł na rollercoastera (nie licząc bieda odpustowych), do tego w pierwszym rzędzie i z boku 😵
Pierwszy spadek mnie zmiażdżył, jakieś 20 minut dochodziłem do siebie, a łapska to mi się tak trzęsły po zejściu, że miałem problem żeby szluga sobie odpalić 😄 Warto było!)
Potem było już z górki, Mayan (też zrobił na mnie wielkie wrażenie, szczególnie jak są te dwie inwersje pod rząd, wtedy miałem smierć w oczach), Formuła (bardzo przyjemna, równa i płynna jazda, no i ten wystrzał na starcie- miodzio), Dragon (podobnie do F1, tylko miałem wrażenie że za szybko się skończył, szkoda, bo razem z F1 to moi faworyci), Speed (generalnie lajcik, najgorzej jest na windzie, zwłaszcza wtedy jak ta się pochyla, pierwszy rząd cały mokry byłem), na koniec znowu mocne pierd...cie- Hyperion (miałem nie iść drugi raz na tego rzeźnika, ale skusiłem się bo był krótki czas oczekiwania- 25min, tym razem w ostatnim wagonie, pospinany ale mniej jak za pierwszym razem, uśmiechnięty i wyprostowany- fotka potwierdziła 😄 )
Pierwsza i na pewno nie ostatnia wizyta 😄

P.S. Co do ostatniej tragedii, sam nie wiem czy dużo się zmieniło w tej kwesti, bo na Speedzie widziałem pracownika parku, który wchodził za ogrodzenie w trakcie jazdy i szukał jakiejś zguby... Nie wiem, co się jeszcze musi wydarzyć, żeby nie było takich zachowań...
Mijając lokalny cmentarz jakoś przed południem, widziałem mnóstwo ludzi na nim, tak mi się odrazu skojarzyło z tym pracownikiem, że to może jego pogrzeb był... 😕

·
Registered
1,011 Posts
10:26 tu koleś po lewej i nawet melex troszkę dalej,
Skoro tam był melex - wygląda to na to, iż ten pracownik tam się znajdował w ramach wykonywania swoich obowiązków pracowniczych. Nie dziwię się więc, że prokuratura się za to wzięła.
Czy dalej tam stoi melex?

·
Registered
54 Posts
Nie znamy w ogóle regulaminu. Tak jak pisałem wcześniej. Możliwe, że ta osoba tam mogła przebywać. W regulaminie może być zapis, że ma zachować odległość od toru minimum 5m.
Tak swoją drogą jakie są tabliczki - ostrzeżenia na wejściach do takich stref?
Bo jeśli jest tam tylko informacja "nieupoważnionym wstęp wzbroniony" i nie ma żadnej typu "zakaz wchodzenia pod działające urządzenie" to albo ktoś zapomniał dodać takiej informacji i w tym momencie jest już problem z BPH, albo po prostu do tych stref niektórzy mogą wchodzić.

@Marek1983 proszę czytać moje wypowiedzi ze zrozumieniem. Dlaczego mieliby wyłączać atrakcję na rozdzielni?! Chodzi mi o sprawdzenie co się stało w przypadku awarii zasilania np. w sklepikach, a rozdzielnia znajduje się właśnie na terenie takiej atrakcji. Specjalnie teraz napisałem o sklepikach, żebyś to w końcu zrozumiał.

Idąc takim tokiem rozumowania, proszę mi powiedzieć dlaczego pod innymi atrakcjami np. Dragonem mogą poruszać się łódki? Bo co płota nie ma? I jest bezpieczniej?

Poza tym @Marek1983 nie życzę sobie abyś wyśmiewał się z mojej osoby na publicznym forum. Każdy ma prawo do udzielania swojej wypowiedzi. Jeśli nie idzie ona z tokiem rozumowania innej osoby, nie oznacza to, że trzeba się od razu z tej drugiej osoby śmiać. Nie taka jest idea powstawania forum.

EDIT:

Wszytko ma być dostępne 24h na 24h bez narażenia życia.

Ty to masz wyobraźnie że aż ręce opadają. Gdzie Ty się uchowałeś Hahaha Daj mi namiar na takie miejsce od razu zgłaszam do prokuratury.

Podaje ci namiar:
Energylandia
al. 3 Maja 2 32-640 Zator,
woj. Małopolskie, Polska

·
Registered
671 Posts
Gościu a gdzie napisałeś o sklepikach ? Nigdzie czytaj co piszesz nie będzie śmiechu. I pytanie co pisze na drzwiach tego małego budyneczku ? Bo mi to wygląda na rozdzielnie ale na rozdzielnie 15 kV - 0,4 kV. Więc zwykły człowiek nie ma tam czego szukać np. Ty. I też widzę że jest jakiś dostęp od strony stacji a dokładnie od stacji serwisowej i to jest na terenie stacji serwisowej czy też parkingu dla wagonika więc nie wchodzisz na teren toru. To nawet widać na google maps :D

·
Registered
1,761 Posts
Niestety. Kilka milionów zł kary Załatwiłoby sprawę....... Szkoda, że może się to odbić na dalszym rozwoju EL no ale.....Bezpieczeństwo i życie ludzkie muszą być ważniejsze od rozwoju parku.
Prawda jest taka, że jak Pana Marka Goczała zaboli finansowo. To pracownicy zaczną się wzajemnie pilnować

·
Registered
1,663 Posts
Idąc takim tokiem rozumowania, proszę mi powiedzieć dlaczego pod innymi atrakcjami np. Dragonem mogą poruszać się łódki? Bo co płota nie ma? I jest bezpieczniej?

A gdzie pod Dragonem widziałeś łódki? Trasa łódek przechodzi obok Dragona a w najbardziej newralgicznym miejscu na nawrocie za tunelem trasa łódek jest zadaszona.

·
Registered
1,761 Posts
Rafal.Skąd wiesz o kilku mln? To potwierdzone czy znów fantazjujesz?;)
Z tego co piszecie na tym forum wynika że mniejsze lub większe naginanie regulaminu jest w EL normą

Fantazjuje Ale dlatego, że Chciałbym żeby to się tak skończyło.
Czemu? Bo uważam, że bezpieczeństwo i życie ludzkie nie ma ceny.
Jakby tak EL dostała karę kilka milionów złotych to byłoby to odczuwalne dla właściciela, a jednocześnie nie powinno być dla niego nierealne do zapłaty.
Ponieważ jednak żaden przedsiębiorca nie lubi płacić za nic taki obrót sprawy spowodowałby prawdopodobnie większy nadzór nad pracownikami i bardziej restrykcyjne podejście do przestrzegania wszelkich regulaminów.

To z kolei w dłuższej perspektywie wyszłoby z korzyścią zarówno dla Gości Parku, pracowników, jak i samej EL, która po jakimś czasie ( powiedzmy po roku od ewentualnych kar) na skutek wprowadzonych zmian mogłaby zostać uznana za jednego z lepszych pracodawców

·
Registered
1,289 Posts
I tak uważam że sprawa zostanie umorzina. Gość był kierownikiem więc nikt nie mogl mu zabronić tam wchodzić. To on wydawał rozkazy, mógł robić co chciał. Zgubiła go zbytnią pewność siebie tak jak ktoś pisał selekcja naturalna przetrwają mądrzejsi

·
Registered
400 Posts
Co ma to zdjęcie do czegoś...stacja trafo rozdzielnia,która zasila dany obszar...knajpy i atrakcję.
Chodzi o to,że niby wejście od strony toru ?
Nie będę pisał więcej,ale jeśli taką stacje wywali to całość pewnego obszaru staje wraz z atrakcjami które są do niej przyłączone i można sobie tam wejść bez ryzyka bo nic nie ruszy więc w czym problem,a serwisowanie przeglądy odbywają się rano więc co niby jest złe :X

·
Registered
706 Posts
Ponieważ jednak żaden przedsiębiorca nie lubi płacić za nic taki obrót sprawy spowodowałby prawdopodobnie większy nadzór nad pracownikami i bardziej restrykcyjne podejście do przestrzegania wszelkich regulaminów.
@Rafal1986 - pracowałeś kiedyś w jakiejkolwiek firmie w której jest więcej niż 20 ludzi? Choćby nie wiadomo jak duże były by restrykcje - zawsze się znajdzie ktoś kto sobie te procedury w mniejszym lub większym stopniu będzie łamał. Nie będziesz trzymał za rączkę iluś setek pracowników. Po prostu się nie da. W USA parki płacą wielomilionowe kary, i co? Po mimo zakazów, ostrzeżeń, znaków, ogrodzeń dalej dochodzi do wypadków.
Wielo-wielomilionowe kary to można wymierzać w przypadku takich tragicznych zaniedbań jak w Dreamworld Australia, gdzie nie stosowano się właściwie do niczego - od instrukcji producenta, przez BHP, po przeglądy techniczne kończąc - poczytaj sobie raport, którego kwintesencją jest zdanie jest to iż nowej pracownicy całkowicie zakazali wciskania dużego czerwonego przycisku i nawet nie wytłumaczyli że jest to Emergency Stop. Za takie coś dostaje się bardzo, a to bardzo duże kary finansowe.
http://www.abc.net.au/dreamworld-fatal-accident (wymagany angielski na przyzwoitym poziomie)

·
Registered
54 Posts
Bo mi to wygląda na rozdzielnie ale na rozdzielnie 15 kV - 0,4 kV. Więc zwykły człowiek nie ma tam czego szukać np. Ty.
Jestem elektrykiem ;) Mam uprawnienia SEP kat. E do 15kV. Podejrzewam, że to TY nie masz co szukać w takich miejscach ;)

Takie rozdzielnie w środku mają pola. Zasilane są z nich różne obwody. Czyli jeśli poleci BM w jednym z takich pól to zabraknie napięcia tylko w jednym urządzeniu. Widzę na mapach google, że jednak rozdzielnia znajduje się za płotem od F1. Czyli w strefie działającej atrakcji.

Nie będę już z tobą dyskutował, bo robimy niezłą prywatkę, która i tak do mądrych wniosków nie prowadzi. A ja już nie jestem w stanie tego tobie wytłumaczyć.

Uważam, że przebywanie w miejscu działającego RC jest możliwe dla niektórych osób. Skoro facet parkował w środku Melexa, był widziany już w środku kilka razy, to znaczy, że tam mógł być.

·
Registered
558 Posts
Ja nie jestem elektrykiem i moje uprawnienia to max. 12V gdy wymieniam żarówkę w samochodzie.
Ale za cholerę nie przyjmę tłumaczenia, że na terenie F1 postawili rozdzielnię zasilającą np. kasy przy wejściu. No nie i już!

15741 - 15760 of 25746 Posts