SkyscraperCity banner

18021 - 18040 of 24554 Posts

·
Registered
406 Posts
Jak to się stało?, to nie jest 13 wiek by nie wiedzieć że ma być wiatr w weekend.
Widzę, że jesteś z Katowic, więc w sumie nie tak daleko masz do EL i w południowe rejony województwa śląskiego i zadajesz takie pytanie? Od soboty wydany był alert o silnych wiatrach, nie wiem jak Ty, ale ja dostałem odpowiedniego SMSa i jedyne co mogłem zrobić to zabrać lżejsze rzeczy z balkonu i nie parkować auta pod drzewem. Przecież nie wejdę na dach trzymać dachówek. I tak samo EL, jakieś drobne elementy mogli zabezpieczyć, ale jak taką konstrukcję zabezpieczyć przed wiatrem? Mogli tylko mieć nadzieję, że nic złego się nie stanie, ale się stało. Mam nadzieję, że budowa była ubezpieczona i przynajmniej finansowo nie będzie masakry, bo że terminy się posypały to jest wiadome. Siła wyższa, nic na to nie poradzimy :(

·
Registered
230 Posts
Up, nie znam się aż tak dobrze na budowaniu kolejek, ale to był wczesny etap budowy, sam szkielet bez chyba wszystkich zabezpieczeń, więc pewnie przy wietrze który wiał ponad 100km/h to się łamał jak zapałki. Jestem ciekaw, czy jeszcze oprócz Zadry coś poważnie ucierpiało.

·
Registered
358 Posts
Up, nie znam się aż tak dobrze na budowaniu kolejek, ale to był wczesny etap budowy, sam szkielet bez chyba wszystkich zabezpieczeń, więc pewnie przy wietrze który wiał ponad 100km/h to się łamał jak zapałki... :O
Dokładnie, bez łącznika w postaci toru taka konstrukcja nie ma takiej stabilności. Miejmy tylko nadzieję, że EL ubezpieczyła budowę, to że nie pojeździmy w tym roku jakoś już przeżyjemy.

·
Registered
23 Posts
To chyba nie jest kwestią czy ktoś umie budować czy nie. Z siłami natury nie wygrasz. Ponawiam pytanie - co z obiektami murowanymi Smoczego Grodu? Jak ktoś z Was będzie na miejscu to niech zerknie (PabloA?).

·
Registered
74 Posts
Strasznie przykro :(

Mam nadzieję, że straty nie są tak duże jak się wydaje. I że jeśli są tak duże to dodatkowe drewno da się załatwić w miarę ad hoc, a nie musi przejść przez fabrykę RMC celem przygotowania, bo to będzie oznaczało okropne opóźnienia.

·
Banned
201 Posts
Miałem się nie odzywać, ale dostałem telefon od gościa z parku. Najwyższa drewniana wieża leży całkowicie. Konieczna rozbiórka i uporządkowanie oraz ekspertyza fundamentów, czy nie zostały naruszone przez siły działające przy katastrofie. W dupę 4 miesiące pracy. Było ubezpieczenie - inside info.

·
Registered
358 Posts
W okolicy zrywało dachy z budynków, więc wiatr był dosyć solidny, a że tutaj nie było to jakby spięte torem, skończyło się niestety źle. :(

Może to był błąd, że nie składali tego warstwami. Zauważcie, że skrajna część Zadry nie została nawet rozpoczęta. Wtedy równomiernie wzrastałaby do góry i może dzięki temu wiatr nie dałby rady całości położyć. Ale z drugiej strony to tylko gdybanie, równie dobrze straty mogły być jeszcze większe.

·
FOMO Coaster
2,238 Posts
To po zadrze w tym roku.
Jak to się stało?, to nie jest 13 wiek by nie wiedzieć że ma być wiatr w weekend.
Z drugiej strony bez toru konstrukcja pewnie nie jest tak sztywną jak powinna.
Właśnie wstałem i przeczytałem SMS-a od szwagra, że Zadrę rozwaliło.
Patrzę przez okno i... nie widzę jej :(
To nam się śni...

Oczywiście wiedzieli, że będzie mocny wiatr, ale nic nie dało się zrobić.
Drewnianą konstrukcję trzyma tor, którego jeszcze nie było.

18021 - 18040 of 24554 Posts