SkyscraperCity banner

ocena + komentarz = dziękuję :-)

1 - 20 of 26 Posts

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
nie lepiej - nic nie jest obciete - to jest ZEN :)

Podobno poziome kadry sa o dziwo latwiejsze w odbiorze...
w ocenie wiekszosci ludzi kadr poziome sa latwiejsze w odbiorze dlatego, bo widzimy szeroko a nie wysoko.. udowodnione naukowo.. ale okladki w magazynach sa pionowe, zdjecia architektury glównie pionowe.. to jest ciekawe.. wyjsciem z sytuacji jest mój ukochany kwadrat , ale nie tym razem :)

To przemyslana i dopracowana kompozycja .. Niech jej ogladanie sprawia spokoj...

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
Widać, że się mocno napracowałaś. Kadr przemyślany, technicznie jak zwykle, ta przestrzeń też jest bardzo ok - wprowadza porządek (mówię to ja, fan ciasnych kadrów), ale niepotrafię się zachwycić całością pracy. Z drugiej strony wracam do niej. Patrzenie na nią sprawia przyjemność ;). Mimo wszystko myślę, że zdjęcie bardziej albumowe niż konkursowe.

·
Registered
3,226 Posts
Podoba mi się. Jeden punkt odejmuje bo czegoś brakuje mi do wystawienia najwyższej noty. Może „uciąłbym” z prawej strony na wysokości narożnej ściany budynku, tak jak jest z lewej i może trochę dołu. Kolory podobają mi się bardzo, technicznie również , a drugi plan nie uważam za mierny. Według mnie jest równie ciekawy co pierwszy.
Mimo wszystko myślę, że zdjęcie bardziej albumowe niż konkursowe.
zdjęcie albumowe nie może być konkursowym? Jeśli zdjęcie jest dobre to co to za różnica?

·
wartości
17,857 Posts
Gdzie na tym zjęciu jest zen i w jakim rozumieniu? Słowo to już dawno zostało zdekonstruowane, jego pierwotne znaczenie przemieliła i zwróciła kultura, a w tym przypadku nie rozumiem odniesienia. Będę wdzięczny za sugestie.

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
Ehhh marnosc nad marnosciami.. Au revoir :-(
Co nazywasz "marnością"? Czyli mamy komentować, ale tylko pod warunkiem, że będą to pozytywne komentarze? Nawiasem mówiąc mój taki w ostatecznym rozrachunku był. Jedynie uważam, że jest to bardzo dobre zdjęcia architektury. Tylko i aż, a nie praca na miarę zwycięstwa. Brakuje "wow factor".

zdjęcie albumowe nie może być konkursowym? Jeśli zdjęcie jest dobre to co to za różnica?
Nawet nie chce mi się tego komentować. Dobrze wiesz co miałem na myśli i nie muszę tego rozwijać w jakieś banały.

·
Owce
3,724 Posts
to autko ni to nierozmazane, ni to rozmazane, nie upiększa. Brak konsekwencji - za dlugi albo za krotki czas.

·
Owce
3,724 Posts
zaryzykowalbym , ze chodzi tu o rownowaga pomiedzy czilałtowym niebem a ziemia w kadrze, ktore przewazaja. A w srodku domki :)

·
3D
7,269 Posts
Tytuł dla IQ150 ;) Na początku wrażenie, że "brakuje pierdolnięcia" ale po chwili medytacji zaczyna się mocno podobać. Lewitacja w tonalnym zespoleniu. Fotka pokazuje coś co interesuje mnie w architekturze i bardzo chętnie się do tej fotografii wraca. Super tytuł, super wykonanie, szkoda uciętego drzewka, ale i tak patrząc na zdjęcie, czuję, że przekraczam limit materii.

10

·
A fe Silesia!
4,974 Posts
Fotografia bardzo klimatyczna od strony oświetlenia/naświetlenia. Bezlistne drzewa przydają trochę zadumy - przynajmniej ja to tak odczytuję. Natomiast odbiór zupełnie burzą smugi światła zarejestrowana podczas naświetlania matrycy. Jeśli już światła samochodowe to i owszem widziałbym je w postaci dłuższej smugi od krawędzi do krawędzi (przejeżdżający samochód) bądź też smugi samochodu parkującego na podjeździe pierwszego z lewej domu. To by sprawiło, że owo źródło światła byłoby jakimś punktem odniesienia podczas rozkminki. "Niedbałe" światło strasznie zaś niszczy harmonię tego zdjęcia. Na pewno podobałaby mi się również wersja bez świateł samochodowych.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Discussion Starter · #20 ·
W symbolice zen niedokonczone okregi i 'ksiezyce' sa symbolem dazenia do doskonalosci - moja mysla przewodnia na co dzien jest "idea" 'not perfect but trying'... Akurat to swiatlo, ktore tak tu przeszkadza komus bylo glowna idea tego zdjecia. Widze, ze nie mam szansy na pokazanie zdjecia, ktore wszystkim dogodzi i zostanie jasno zrozumiane... A co ciekawe ostatnio do zdjec architektury staram sie duzo takich 'podtekstow' dorzucac ;-)

Pozdrawiam

1 - 20 of 26 Posts