SkyscraperCity Forum banner

ZENICA | Зеница - Development News 2018

93284 Views 558 Replies 37 Participants Last post by  zona032
Зеница - Development News 2018

Uz zelju da nam ova godina donese sto vise velikih infrastrukturnih projekata u nasem lijepom gradu otvaram thread za pracenje razvoja grada Zenice.
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 22 Posts
Gradski kolektori, kanalizacija i biciklistička staza - i šta već sve spada u onaj grant što je dobijen od Nijemaca čini mi se.
Bila je i nekakva priča oko izrade projekta za Papirnu, eh sad koji dio i šta to podrazumijeva stvarno ne znam, kao i projekti za trg na Meokušnicama.
Imaju i najave za izgradnju nekoliko stambenih objekata širom grada.
- Papirna
- Uklanjanje ruševnih objekata (pogledajte samo one straćare na GGM-u na Carini)
- Završetak započetih objekata poput IPF-a, Islamskog centra itd.
- Promjena propisa o gradnji pogotovo vezano za rok izgradnje
- Usvajanje Urbanističkih i Regulacionih planova
- II faza GGM
- Gradska kafana? - šta se uopće sa tim dešava
http://centar72.ba/zenica/prijava/napu%C5%A1ten-objekat#zoom=15&lat=44.20251&lon=17.90926&layers=B000T
Investitor je nadležnoj Gradskoj Službi prijavio početak izgradnje novog objekta na mjestu starog
Takva mogućnost me uopće ne bi iznenadila, naprotiv :lol:
Mozda je prijavio da ce poceti do 2026 godine ? :lol:
Da se zakon postuje taj se objekat ne bi ni poceo praviti uopce. Samo u Bosni se Nacionalni spomenik drzave moze "modernizovati"...
  • Like
Reactions: DinozzoM6
Trebamo organizovati neku zvaničnu SkysrapercityZe delegaciju da nas predstavlja na izložbi pristiglih radova sa zadatkom da sve to fino pregleda i poslika i sve nas upozna sa rezultatima :D :D :D
Ko je radio projekat?
Pirse jest investitor sigurno, mozda nece biti na papiru ali on stoji iza toga. Za Kufeta iskreno nisam siguran mada su bile price koje ne treba bas tako odbaciti, mada vjerujem da ni on nece na papiru biti jedan od investitora, ali je moguce da stoji iza toga.
Bas ovo pitanje su postavili i na sjednici Gradskog vijeca i receno je da grijaci rade, ispravni su ali se vrlo rijetko koriste zbog visokih troskova struje. A posto Celik placa racune onda se zapravo skoro nikako ne koriste.
Jel ti grijaci travnjaka rade? Generalno gledajuci potrebno je jedno 10-15mil eura da se bilino sredi ko bombona. Zalosna cifra koja je eto nedostizna za nas.
Ova željezna konstrukcija ispred internata bi mogla biti portirnica?
Reče Kufe na sjednici Vijeća da postoji zainteresovan investitor za Bistričak.
Ponovo raspisan konkurs za izradu projekta Gradske vijecnice...
Pa Vrace je dobio kafanu prije pola godine, ne znam zasto nije poceo sa obnavljanjem objekta...
Iz materijala za sjednicu GV.

Gradevinski inspektor SluZba za ekologiju, komunalne i inspekcijske poslove se u okviru inspekcijskog ispitnog postupka obratio i sadasnjem investitoru "Almy" d.o.o.Zenica da u Sto kracem roku da iniormaciju za trzni centar u Crkvicama, koji se gradi od 2010. godine, da li posjeduje rjesenje o odobrenju gradjenja za stambeno poslovni objekat i kada planira nastaviti izgradnju. Inspektoru je dostavljena pismena
informacija sljedeceg sadrZaja:
Dugo se oko ovog objekta vodila polemika u Gradskoj upravi oko pretvaranja
objekta iz poslovnog u stambeno poslovni. Istim slijedom objekat je dosao u fazu u kojoj se sada nalazi. Dobijanjem trazene izmjene, MenadZment kompanije "Almy" je
obezbijedio finansijska sredstva za nastavak radova koji su u pripremnoj fazi, te ce se
otpoieti sa radovima u roku od 60 dana. 28.05.2018.
  • Like
Reactions: ramboamadeus
Pocelo se pomalo raditi i na novoj zgradi u Suncanoj dolini, danas sam vidio bager u akciji.
Ne, tu se jos uvijek nista ne radi... Mislim na zgradu sto radi LS invest, odmah ispod studentskog doma.
Mislis na ALMY onaj poslovni objekat sto je konacno dobio dozvolu za stambeni objekat umjesto poslovnog ili neku novu ?
1 - 20 of 22 Posts
Status
Not open for further replies.