SkyscraperCity banner
1 - 20 of 36 Posts

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przedstawiam kilka zdjęć charakterystycznych, lecz chyba mało znanych budowli, ciekawe czy znacie te miejsca, jak myślicie, co to za miasta? Ciekawe komu uda się poprawnie rozszyfrować największą ilość miast (nagrody nie są przewidywane :);))

ps1 Przepraszam za jakość zdjęć, pochodzą one z pewnej książki, jeżeli ktoś ją posiada, to zna odpowiedzi na wszystkie pytania, także proszę te osoby aby nie psuły zabawy:)
ps2 Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieściłem ten wątek, jak coś to proszę moderatorów o przeniesienie

Zaczynamy:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #3 ·
^^^
Brawo, są to bloki mieszkalne w Wiedniu z 1985 roku, architekt- Friedensreich Hundertwasser

·
Registered
125 Posts
5 to chyba taka hardcorowa dzielnica mieszkaniowa pod paryżem..nie pamiętam nazwy ale jest ostra..chyba abraxas...zaprojektował ją ten architekt Bofill w latach chyba 80tych!

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #12 ·
puszczak said:
5. to chyba taka hardcorowa dzielnica mieszkaniowa pod paryżem..nie pamiętam nazwy ale jest ostra..chyba abraxas...zaprojektował ją ten architekt Bofill w latach chyba 80tych!
Gratulacje :applause: Jest to zespół mieszkaniowy Le Paris D`Abraxas-La-Vallee pod Paryżem, wybudowany w latach 1978-83, Bofilla.

·
Registered
8,887 Posts
Discussion Starter · #18 ·
eosendil said:
Tak jest, to jest NYC, kto by pomyślał, Mateq też ma rację co do portu lotniczego w Arabii Saudyjskiej

A więc zostały jeszcze tylko:
1.

2.

4.

9.

+mieszkaniówka którą pokazał Puszczak, ja nie mam pojęcia gdzie to może być

·
PublicSpace&Chardonnay
1,529 Posts
2 to chyba akademik pod brukselą tamtejszej akademii medycznej (długa nazwa miejsowości) przy wielkim klockowatym szpitalu. chwilowo nie pamietam architekta.... jeśli to jest to miesce - mają tam pokój w cos koło 2*3 powierzchni, ale 2 czy trzy kondygnacje :pepper:

1 - 20 of 36 Posts