Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 434 Posts

·
Registered
Joined
·
15 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ostatnio przyjrzałem się jednemu kwartałowi (północno - wschodniemu) wyremontowanego niedawno Placu Kilińskiego (remontowane były 2 kwartały, poprzednie dwa odnowiono parę lat temu, stawiając słynne "budki"). Jakość nie powala, ale trzeba było zwrócić uwagę na parę patentów :) Fotki z ćwiartki południowo - wschodniej strzelę kiedy indziej.Herb Zgierza na środku rozczulający:A tutaj znalazłem coś ciekawego już w domu... Proponują spojrzeć na dół zdjęcia:Następnym razem zwrócę baczniejszą uwagę na ten napis.
 

·
Registered
Joined
·
15 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Park:

Fajnie by też było, gdyby pociągnęli inwstycję z parku wzdłuż rzeki, żeby połączyć go rodzajem bulwaru z ul 1-go Maja:Po drugiej stronie rzeki, wzdłuż murów fabryk:Przydałoby się też ogarnąć ul. Barlickiego, bo łącznik między parkowymi alejkami na moście wygląda tak:

A tutaj widać rusztowania na kościele (i to jeden z moich ulubionych widoków w parku):

To chyba będzie biuro parku linowego:Pozostałość starego :)Fuzja starego z nowym:

Park linowy był już wcześniej:

Ta aleja ze sceną też była już wcześniej.. I w tym miejscu pamięć mi się skończyła:

 

·
Registered
Joined
·
77 Posts
Na forum Wirtualny Zgierz (http://www.wirtualnyzgierz.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=900) znalazłem taki oto post:

Na ulicy Gałczyńskiego przy Bazylijskiej powstanie hipermarket Carrefour, a w dawnym budynku piekarni PSS Zgoda przy Bazylijskiej (na rogu Gałczyńskiego) znajdzie się centrum fitness, duży sklep odzieżowy, restauracja i parę drobiazgów.
Lada dzień będą ogłoszenia o pracy do marketu, tylko nie chcą jeszcze ich zamieszczać, bo wiadomo, sklepikarze by zaraz protestowali przeciwko marketowi. A tak wszystko odbyło się po cichu i na spokojnie i tak ma być do chwili, zanim zacznie się budowa, żeby nikt nie protestował.
Będzie przebudowana ulica Gałczyńskiego, na skrzyżowaniu z Bazylijską będą światła i zjazdy do centrum.

Z kolei na ul. Parzęczewskiej, za kościolem na os 650 lecia, będzie hipermarket Kaufland, supermarket Intermarche i supermarket budowlany Brucomarche wraz z marketem elektronicznym NeoNet. Będzie tez galeria na kilkanaście stoisk. Tam zaczęto już wycinać las pod tą budowę (od stacji PKP Zgierz Północ w stronę ul. Łęczyckiej) tylko ludzie za bardzo się zaczęli interesować i dlatego na razie przestali, bo też boją się protestów. Ale do połowy przyszłego roku sklepy mają być czynne, wjazd jest planowany od Parzęczewskiej tą drogą przy kościele, będę światła a na rogu, tu gdzie dawniej lądował śmigłowiec, będzie stacja benzynowa Orlen, bardzo duża, już w tym tygodniu geolodzy tam mierzyli i badali grunt pod zbiorniki.

Castoramy w Zgierzu nie będzie, za to będzie w Zgierzu Leroy Merlin, ale nie na Gałczyńskiego. Będzie w budynkach po dawnych zakładach Mag Rys na 1 go Maja. Na parterze będzie Leroty Merlin, na piętrze polski hipermarket Marc Pol,a pozostałych piętrach galeria handlowa banki itd. Te budyneczki od ul. dąbrowskiego będą wyburzone, tam będzie wjazd na wielki parking, będzie też dyskoteka i hotel. . A po drugiej stronie, w budynkach dawnej Zety będzie galeria handlowa z rynkiem, połączona pasażem pieszym z Placem Kilińskiego (po to zostawiono za bankiem i nowym budynkiem, w którym jest City Pizza wolne miejsce, jest też wolne miejsce działka pomiędyz placem a ul. dawną Komuny Paryskiej). Właściciel terenu szuka jednak dopiero kupca, ktry kupi nieruchomość i zacznie budować centrum, jak ktoś nie wierzy, to niech sobie poszuka ogłoszenia na portalach z ogłoszeniami o nieruchomościach, są nawet wizualizacje Zety jako Centrum Handlowego. Tylk musi ktoś kupić i budować, a to nie wiadomo, czy się chętny znajdzie. W Mag Rysie już jest.

Za ponad dwa miliony ktoś kupił sklep dawny meblowy przy rynku (ogłoszenie o sprzedaży chyba jeszcze jest w sieci) na aleksandrowskiej, ten naprzeciwko rynku i tam będzie drugi Dino (pierwszy kończą budować na ul. Mielczarskiego naprzeciwko Care).

PSS Zgoda za to podobno sprzedaje resztę sklepów i będa Polomarkety - na Krzywiu, przy dawnej krańcówce trójki, na Łagiewnickiej i na Rembielińskiego, a oprócz tego ma być jeszcze duża Biedronka na Kasprowicza przy Przygranicznej i drugi Lidl na Os 650 lecia na działce przy Tuwima, na tej pustej działce przed domkami, market będzie jakby naprzeciwko Sezamu, a parking dalej, w stronę skrzyżowania.

to wszystko powstanie w ciągu 16 - 24 miesięcy, poza tym w Zecie, chyba, że ktoś to kupi i zacznie działać.

Nie wiadomo, co z Galerią Zgierską, która miała powstać na Al. Armii Krajowej. z tego co wiem, miała tam powstać stacja benzynowa BP, hotel - motel./

A właśnie, to wiem z Łodzi, od znajomej, która pracuje w Netto w dziale pozyskiwania terenów. Netto zbuduje sklep na ul. Staffa, na tej pustej działce przed szkołą, a na tej działce, co to była do dzierżawy na 25 lat na Osiedlu 650 lecia na Żeleńskiego, zbudują Aldi. Netto ma być już w przyszłym roku, a Aldi najwcześniej za 2 lata.

Także marketów nam nie braknie i nie będzie trzeba jeździć do Łodzi.

Czy ktoś z Was może odnieść się do tych rewelacji? Chciałbym wiedzieć ile w tym prawdy szczególnie zależy mi na informacjach dotyczących osiedla 650-lecia.
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Wyremontują Piłsudskiego w Zgierzu

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Piłsudskiego w Zgierzu. Droga łącząca centrum miasta z dzielnicą Rudunki, jest jedną z najbardziej dziurawych.
Nasz reporter w ubiegłym roku naliczył na niej blisko tysiąc ubytków. Prace na Piłsudskiego powinny zakończyć się do 17 października. - Poprawimy chodniki, a następnie zrobiona zostanie nakładka asfaltowa. Na koniec położymy warstwę ścieralną. Ruch nie będzie wyłączony, ewentualnie wprowadzimy na pewnym etapie, ruch wahadłowy - mówi Adam Kacprzyki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
To nie jedyny remont w Zgierzu. Od środy rozpocznie się wymiana chodników przy ulicy Piątkowskiej od parku miejskiego do wiaduktu kolejowego.
To fragment drogi wojewódzkiej 702, a więc kierowcy muszą spodziewać się utrudnień.
https://www.radiolodz.pl/posts/8018-wyremontuja-pilsudskiego-w-zgierzu


Nowoczesna pracownia kardiotokografii w Zgierzu

Szpital imienia Marii Skłodowskiej-Curie doczekał się nowoczesnej pracowni kardiotokografii.
Pieniądze na ten cel przekazała posłanka Agnieszka Hanajczyk, która zebrała ponad 120 tysięcy złotych podczas szóstej edycji Balu Czerwonej Róży. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi będzie można między innymi wykryć wczesne wady rozwojowe płodu. - Za pomocą tego urządzenia można badać dwa płody i więcej - mówi Mariusz Jedrzejczak, dyrektor zgierskiego szpitala. - To jest ważne dlatego, że wykrycie ciąży mnogiej we wczesnym okresie zmienia również sposób prowadzenia pacjentki. Mamy zamiar przyjmować również kobiety, które nie są pacjentkami szpitala. Chętne, które będą chciały zrobić takie badanie w pracowni naszego szpitala, będą mogły się przebadać - dodaje.
Jarosław Górski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w zgierskiej placówce mówi, że nowoczesnej pracowni bardzo brakowało: - Jesteśmy szpitalem o drugim poziomie referencyjności, więc mamy kontrakt z NFZ również na ciąże bliźniacze, na opiekę przedporodową i poporodową. Stąd to urządzenie było nam bardzo potrzebne.


https://www.radiolodz.pl/posts/8012-nowoczesna-pracownia-kardiotokografii-w-zgierzu
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Park zachęca do spacerów

Zakończyła się modernizacja parku miejskiego w Zgierzu. Dookoła stawu Cylkego można spacerować utwardzoną alejką, pojawiła się również ścieżka dla rowerzystów i rolkarzy. Wzdłuż promenady stanęły nowe ławki, rozbudowany został plac zabaw dla dzieci. Nowością w parku jest pole golfowe. Wiosną posadzone zostaną krzewy i drzewa. Rewitalizacja zieleńca była częścią większego programu odnowy Zgierza, w ramach którego wyremontowano także plac Kilińskiego, zbudowano pasaż obok młyna, wyposażono Centrum Kultury Dziecka i zainstalowano miejski monitoring. Inwestycje te w większości zostały sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3627490,park-zacheca-do-spacerow,id,t.html
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Nowe sygnalizacje świetlne w Zgierzu

Na początku przyszłego roku powstanie sygnalizacja świetlna przy ulicy Czerwińskiego w Zgierzu.
Domagali się tego kierowcy, którzy nie mogą płynnie przejeżdżać po tamtejszym wiadukcie.
Wiosną wybudowano na nim chodnik, kosztem jednego pasa ruchu, przez co tworzą się ogromne korki. - Jest problem z minięciem się dwóch aut, dlatego teraz wszczynane jest postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia wiceprezydent Zgierza Bohdan Bączak.
Dodatkowo nowa sygnalizacja świetlna powstanie przy ulicy Dygasińskiego.
Sygnalizacja świetlna ma powstać przy ulicy Czerwińskiego w Zgierzu. (Fot. Piotr Krysztofiak)

https://www.radiolodz.pl/posts/9616-nowe-sygnalizacje-swietlne-w-zgierzu
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Koniec remontu popularnej "jedynki" w Zgierzu

Dobiegają końca prace remontowe przy jednej z najstarszych w szkół w Zgierzu - popularnej "jedynce".
Obiekt był bardzo zniszczony, w wielu miejscach odpadały gzymsy, które bezpośrednio zagrażały bezpieczeństwu uczniów.
Po piśmie z powiatowego inspektoratu budowlanego, że szkoła może zostać nawet zamknięta, władze rozpoczęły gruntowny remont: - Te prace były konieczne, bo taki duzy obiekt musi przechodzić okresowe badanie techniczne. One wykazały bardzo zły stan techniczny, który wymagał natychmiastowej reakcji - mówi Adam Kwiatkowski z wydziału infrastruktury w zgierskim magistracie.
Prace przy szkole podstawowej nr w Zgierzu zakończą się 19 grudnia, ich koszt przekroczył pół miliona złotych.Zobacz, jak wyglądała szkoła przed remontem: kliknij

https://www.radiolodz.pl/posts/10207-koniec-remontu-popularnej-jedynki-w-zgierzu
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
W zgierskim szpitalu powstał nowoczesny oddział [ZDJĘCIA]

Zgierski szpital im. Marii Skłodowskiej-Curie doczekał się nowoczesnego Oddziału Neurologicznego z utworzonym pododdziałem Udarowym.
Przebudowa kosztowała ponad 1,5 miliona złotych. Pieniądze przekazał Urząd Marszałkowski w Łodzi i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Tomasz Olędzki, dyrektor do spraw medycznych w zgierskiej placówce: - Leczymy tutaj osoby niepełnosprawne, bo każda osoba po udarze do takiej grupy zalicza się. Pacjenci wymagają szczególnej opieki. W strukturze mieliśmy oddział udarowy, ale nie było go fizycznie. Niedługo przyjedzie sprzęt i będziemy mogli podnieść standard świadczonych usług.
Elżbieta Sztamska, ordynator oddziału: Siedemdziesiąt procent pacjentów, którzy trafiają na neurologie to osoby po udarze. Pojawiły się nowe możliwości leczenia.
Nowy oddział neurologiczny zgierskim szpitalu wyposażony jest w 28 łóżek.


https://www.radiolodz.pl/posts/10670-w-zgierskim-szpitalu-powstal-nowoczesny-oddzial-zdjecia
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Osiedle do pomalowania. Bloki TBS w Zgierzu czeka renowacja

Po 15 latach od wybudowania bloki Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zgierzu przy ul. Łąkowej wyglądają fatalnie. Brudne elewacje, czarne zacieki, grzyb i glony na jasnych niegdyś ścianach, odpryskujący w wielu miejscach tynk.
Lokatorzy zaczęli narzekać na obskurny wizerunek budynków, przez który czują się, jakby mieszkali w slumsach, a nie na jednym z lepszych zgierskich osiedli. TBS zamierza w tym roku rozpocząć remonty bloków. – To właściwie nie będą remonty, ale drobne naprawy i odświeżenie elewacji, które okazały się wyjątkowo nieodporne na warunki atmosferyczne – mówi Anna Mundzia, prezes zarządu TBS w Zgierzu.
– Zastosowany został bardzo porowaty tynk, co sprawiło, że zatrzymują się na nim wszelkie zanieczyszczenia i wilgoć, przez co dochodzi do rozwoju glonów i grzybów. Ściany trzeba odnowić i zlikwidować porowaty tynk. TBS już rozpisał przetarg na przeprowadzenie tych prac. Nie wiadomo na razie, ile budynków uda się odnowić w tym roku, wszystko zależy od ceny, jaką zaproponuje wykonawca. Z pewnością jednak prace pochłoną kilkaset tysięcy złotych. Po ich wykonaniu osiedle TBS prawdopodobnie zmieni kolorystykę. Na osiedlu TBS przy ul. Łąkowej jest 9 budynków, a w nich 166 mieszkań.
http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3762427,osiedle-do-pomalowania-bloki-tbs-w-zgierzu-czeka-renowacja,id,t.html
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Posadzą 10 tys. kwiatów

Prawie 10 tysięcy kwiatów posadzono na klombach w reprezentacyjnych punktach Zgierza. Najbardziej okazale prezentuje się piramida z herbem miasta ustawiona u zbiegu ulic Łódzkiej i Piątkowskiej, która składa się z 3800 sztuk różnokolorowych begonii semperflorens. Na rabacie przy skrzyżowaniu ulic Piątkowskiej i Łęczyckiej zakwitło 1600 begonii i 200 starców, a u zbiegu ulic Długiej i Łęczyckiej – 1100 aksamitek wielkokwiatowych żółtych i pomarańczowych oraz również 200 starców.
– W najbliższym czasie kwiaty będą również sadzone w pasie ul.
Długiej – informuje Katarzyna Sendal, rzecznik zgierskiego magistratu. – Posadzone tam zostanie 2 tysiące różnokolorowych begonii semperflorens, a także starce i aksamitki wielkokwiatowe. Donice znajdujące się w różnych punktach miasta obsadzone zostaną z kolei begonią hybrydą Dragon Wings, a kwietniki znajdujące się na pl. Kilińskiego surfinią białą i purpurową. A na słupach latarni w centrum miasta zawisną doniczki z pelargoniami.

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3881409,posadza-10-tys-kwiatow,id,t.html
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
"Najbardziej okazale prezentuje się piramida z herbem miasta ustawiona u zbiegu ulic Łódzkiej i Piątkowskiej, która składa się z 3800 sztuk różnokolorowych begonii semperflorens. Na rabacie przy skrzyżowaniu ulic Piątkowskiej i Łęczyckiej zakwitło 1600 begonii i 200 starców, a u zbiegu ulic Długiej i Łęczyckiej – 1100 aksamitek wielkokwiatowych żółtych i pomarańczowych oraz również 200 starców."

Szkoda tylko, że za tą "piramidą" znajduje się myjnia samochodowa .... Znów widać jak brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wpływa na wizerunek miasta...
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Zgierz: Najpierw ciepłociąg, potem asfalt na ul. Kościuszki

Lada chwila rozpoczną się prace ziemne na ul. Kościuszki w Zgierzu. Będzie tam układany ciepłociąg, którym ciepło z miejskiej sieci ma zostać doprowadzone do łaźni przy ul. Łęczyckiej. Roboty będą oznaczały konieczność zdjęcia nawierzchni, ale w tym przypadku mieszkańcy i kierowcy nie powinni się martwić. Po zakończeniu prac ma być położony nowy asfalt – i to nie tylko na ul. Kościuszki, ale również na odcinku ul. Gołębiej oraz na ul. Wspólnej, dzięki czemu powstanie zmodernizowany ciąg komunikacyjny, pozwalający na skrócenie drogi z osiedla 650-lecia do centrum. Wymienione mają być także krawężniki i chodniki, które na tych ulicach są w opłakanym stanie.

http://www.expressilustrowany.pl/ar...ociag-potem-asfalt-na-ul-kosciuszki,id,t.html
 

·
Registered
Joined
·
15 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Wymienione mają być także krawężniki i chodniki, które na tych ulicach są w opłakanym stanie.
http://www.expressilustrowany.pl/ar...ociag-potem-asfalt-na-ul-kosciuszki,id,t.html
Super, często tamtędy sobie skracam drogę piechotą (najprostsza trasa z parku w kierunku os. 650-lecia: Park - Łaźnia - Kościuszki - Wspólna i wychodzi się przy cmentarzu) i na chodniku autentycznie można się zabić.

Nota bene park rok po rewitalizacji robi się naprawdę przyjemny, zasadzenia już się ładnie przyjęły, dodatkowo poprawiono pewne niedoróbki (ciągłość alejek) i w porównaniu z tym co było 2 lata temu poprawa jest ogromna... No i nikt nie wpadł na genialny pomysł wyciachania starych drzew ;)

W parku linowym pełno dzieciarni, staw jaki był, taki jest ;)
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Zabytkowy młyn w Zgierzu będzie wyremontowany

W przyszłym roku ma rozpocząć się remont zabytkowego młyna przy ulicy Długiej w Zgierzu. Zamknięty 23 lata temu obiekt do dziś stoi pusty i straszy okolicznych mieszkańców.

Bohdan Bączak, wiceprezydent Zgierza: - Wraz ze starostwem powiatowym za zgodą rady powiatu i miasta, ogłosiliśmy konkurs na przygotowanie projektu adaptacji budynku starego młyna wraz z rozbudową, powiększeniem go o salę widowiskową. Chcemy tam umieścić Miejski Ośrodek Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury prowadzony przez starostwo powiatowe.
Zgierzanie przyznają, że budynek już dawno powinien być odnowiony:

Pieniądze na remont obiektu udało się zdobyć dzięki Łódzkiemu Obszarowi Metropolitalnemu. Zabytkowy młyn przestał działać w 1992 roku, decyzję o jego zamknięciu podjęła wówczas straż pożarna, ponieważ obiekt nie spełniał warunków przeciwpożarowych.

https://www.radiolodz.pl/posts/1654...erzu-bedzie-wyremontowany-oglosilismy-konkurs
 

·
Registered
Joined
·
21,069 Posts
Pierwsza nowoczesna toaleta w Zgierzu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgierzanie doczekali się pierwszej nowoczesnej publicznej toalety. Obiekt stanął w parku miejskim i od razu przypadł do gustu mieszkańców.
W parku miejskim w Zgierzu stanęła pierwsza nowoczesna publiczna toaleta. Obiekt kosztował sto tysięcy złotych. Za skorzystanie trzeba zapłacić złotówkę.
Toaleta jest wyposażona w przewijak dla niemowląt, a także nowoczesne urządzenia do mycia i suszenia rąk. - Wkładamy ręce. Po 10 sekundach mamy mydło, mydlimy. Następnie myjemy pod ciepłą wodą. Po ok. 30 sekundach suszymy. Wszystko w jednym miejscu - tłumaczy Bohdan Bączak, wiceprezydent Zgierza.
Mieszkańcom nowy obiekt bardzo się podoba. - Wreszcie coś. Tak jak powinno być, jak w normalnym kraju. Ta złotówka to nie jest wielka suma - komentują zgierzanie.


https://www.radiolodz.pl/posts/16564-pierwsza-nowoczesna-toaleta-w-zgierzu-zdjecia-wideo
 
1 - 20 of 434 Posts
Top