Skyscraper City Forum banner

Twoja ocena.

• 10

Votes: 11 12.5%
  • 9,5

Votes: 4 4.5%
  • 9

Votes: 8 9.1%
  • 8,5

Votes: 9 10.2%
  • 8

Votes: 7 8.0%
  • 7,5

Votes: 7 8.0%
  • 7

Votes: 19 21.6%
  • 6,5

Votes: 3 3.4%
  • 6

Votes: 5 5.7%
  • 5,5

Votes: 4 4.5%
  • 5

• 4

• 3

Votes: 2 2.3%
  • 2

Votes: 0 0.0%
  • 1

1 - 20 of 26 Posts

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Otwarcie: 26 czerwiec 2010r
# całkowita powierzchnia zabudowy ok. 11 600 m2
# park wodny ok. 5 200 m2
# hala widowiskowo – sportowa ok. 5 000 m2
# część wspólna (ok. 1 400 m2), do której należą: siłownia/fitness, spa, squash, restauracja, sala zabaw oraz sklep sportowy
# ok. 600 miejsc parkingowych
# obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
Hala:
Może pomieścić ok. 5000 widzów! Płyta areny głównej o wymiarach 52 m x 32 m przystosowana jest do rozgrywek w wiodących dziedzinach sportów zespołowych, tj. koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa, itp. Hala może być również wykorzystana w celu organizacji imprez kulturalno-rozrywkowych.

Park Wodny:
W największej niecce basenu rekreacyjnego znajdą się takie atrakcje jak: balon wodny o średnicy 15 m, piłka wywołująca fale, tzw. „wave ball”, dzika rzeka, leżanki wodne, ścianka wspinaczkowa, różnego rodzaju masaże wodne, mostek, zjeżdżalnia – tzw. cebula, półotwarta zjeżdżalnia salamandra, podwójna zjeżdżalnia szerokotorowa, mały basen do nauki pływania, 8-torowy basen o długości 25 m.

Dodatkowo na terenie basenu rekreacyjnego znajduje się najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia rurowa o długości 210 m, 90-metrowa zjeżdżalnia rurowa, cztery hydromasaże (w tym dwa z solanką) oraz brodzik dla małych dzieci ze zjeżdżalnią – zwierzątkiem. W pobliżu brodzika usytuowano pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Do części basenowej przylega strefa spa. Na piętrze, gdzie dostać się można schodami bezpośrednio z hali basenowej, znajduje się strefa wypoczynku z leżakami oraz „mokra” część gastronomiczna, do której przylega restauracja, dostępna ze wszystkich pozostałych stref Centrum.

Część restauracyjna:

Squash:

Reszta zdjęć:

Źródło informacji: MOSIR ZG

Zachęcam do oceniania i pozdrawiam.

·
Registered
68,688 Posts
Ho, ho, ho - robi wrażenie! :| Przybył mi poważy powód by w końcu pojawić się w Zielonce (planowałem już latami ;)).

No, architektura szału nie robi, choć zwykła hala/blaszak to nie jest - ma fajne szczegóły, ale funkcyjnie - pierwsza klasa!

Jako, że tu oceniamy różne rzeczy - całościowo 9/10 :eek:kay:.

·
Registered
1,287 Posts
Zastal Zielona Góra - Trefl Sopot

wszystkie zdjęcia z gazetalubuska.pl

Jakby ktoś się pytał czy zapełnimy taką halę ;)

P.S. 9/10

·
...
4,684 Posts
Fajne zjeżdżalnie, jak ja to mówię: Dla szybkiej rury warto pół Polski przejechać. Także myślę, że klientów z innych miast nie zabraknie. Cały kompleks robi dobre wrażenie, na pewno da dużo radości mieszkańcom Zielonej Góry:banana:

Natomiast co do architektury, to raczej przeciętna. Płytki na elewacji jakoś mi nie podchodzą (może na żywo wyglądają lepiej), główne wejście mało zachęcające, wnętrza też raczej funkcjonalne niż ładne, mało ciekawe.

Funkcjonalny, z dużą ilością atrakcji, zachęcający mieszkańców Zielonej Góry do czynnego wypoczynku;) Ale... w Miss Polski nawet mały, wiejski basenik, jeśli architektonicznie doskonały może dostać 10, natomiast w tym obiekcie nie widzę dużo tego rodzaju plusów.

Godząc pana Mózga z panem Sercem: 7,5

·
Prawobrzeże-Centrum
5,548 Posts
Faktycznie szału nie robi. Plus za szklaną wieżę i hol główny.
7/10

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Jedynie wejście główne CRS w Zielonej Górze jest nieco podobne kształtem do wejścia słowianki. Oczywiście jakość wykonania tego elementu to różnica lat świetlnych :) Innych podobieństw (na szczęście) nie dostrzegam:)
Słowianka>>

CRS Zielona Góra>>

Pozdrawiam

G

·
Widzę tu bardzo dużo elementów ściągniętych ze Słowianki. 0 oryginalności!
Nie ma to jak wspaniała argumentacja i poziom onetowskich wojen zielonogórsko-gorzowskich!

Nie wiem jak to ocenić i tego nie zrobię. Nie jest to szczyt piękna, ale brzydki też nie jest.

·
stuprocentowy mańkut
3,547 Posts
obiekt bardzo ładny jednak bez szału, dałem 7 ale tylko dlatego że mieszkam 300 metrów od niego i czasem wieczorem wyskoczę w klapkach popływać. Ot, trochę patryjotyzmu osiedlowego w ocenie ;).

·
Registered
68,688 Posts
^^
Hmmm, Wy z patriotyzmem lokalnym dajecie 7 - ja bez 9 :| - no, ale mnie tłumaczy trochę brak porządnego takiegoż kompleksu w stołecznym mieście Poznań.

·
Registered
300 Posts
Rzeczywiście! Przecież to autorskie, zastrzeżone elementy wymyślone przez projektantów Słowianki, a przy tym oryginalne i niespotykane na całym świecie!
Ja bym jeszcze dodał: podjazd dla niepełnosprawnych, kostka, parking... już nie mówiąc o "profesjonalnej" stronie internetowej Słowianki!
Skoro uważasz, że ściągnięte zostały takie elementy jak mostek, czy recepcja, to z tobą coś naprawdę nie najlepiej.

·
Pro fide, rege et lege
20 Posts
A koszt budowy?

1 - 20 of 26 Posts