SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5413 Posts

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #1
Pozwolilem sobie zalozyc nowy watek, (z racji, ze takowego dotychczas nie bylo) dot. inwestycji drogowych i remontow w Zielonej Gorze.

--------------------------------------------------------------------

Przebudowa Ronda Jana Pawła II - Kolejne prace na rondzie

Jesteśmy najlepsi w Europie – tak mówią o sobie pracownicy firmy Strabag, którzy przebudowują rondo Jana Pawła II. I może nie byłoby w tych zapewnieniach niczego zaskakującego, gdyby nie ostatnia kontrola urzędników magistratu. Analiza wykazała, że materiały użyte na budowie nie spełniają norm, a ich parametry są kilkakrotnie niższe od wymaganych.

Po interwencji władz miasta przedsiębiorstwo wymieniło już wadliwe elementy i przystąpiło do kolejnych prac. „Na pewno zdążymy na czas. Wszystko już poprawiliśmy, jest nowa stabilizacja pod tłuczniem i krawężnikiem i normy są już spełnione” – zapewnia Mirosław Kapała z firmy Strabag.
Odmiennego zdania jest prezydent Janusz Kubicki, który raczej nie podziela entuzjazmu pracowników firmy. Jego zdaniem wcale nie jest oczywiste, że przedsiębiorstwo wywiąże się z ustaleń terminowych. Wtedy będzie musiało zapłacić karne odsetki. „Sprawdzamy też czy możemy zażądać odszkodowania od firmy Komplet INWEST, która miała nadzorować prace” – mówi Janusz Kubicki. Rondo Jana Pawła II ma być gotowe do 21. września.

Łukasz Woźnicki

(źródło: rzg.pl)
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #2
Na rondzie jeździmy inaczej

Do tej pory na remontowanym skrzyżowaniu Jana Pawła II były tylko prawoskręty. Od poniedziałku ruch odbywać się będzie po nowym rondzie. A prawoskręty zostaną zamknięte.

Firma Strabag kończy budowę nowego ronda, po którym odbywać się będzie ruch na skrzyżowaniu ulicy Łużyckiej i Wyszyńskiego. - Do poniedziałku samo rondo będzie gotowe - mówi kierownik budowy Krzysztof Wasilewski. - I będzie można skierować tam auta.
To oznacza, że skończy się jeżdżenie jedynie w prawo na tym skrzyżowaniu. Dotychczas kierowcy, aby przejechać na dalszą część ulicy np. Łużyckej, skręcali w Wyszyńskiego i na niej zawracali, by wrócić na Łużycką. W poniedziałek pojedziemy na wprost już bez przeszkód - przez nowe rondo. Ma ono 41 metrów średnicy i jezdnię o szerokości sześciu metrów.

Nowe, stare chodniki

Otwarcie ronda nie oznacza jednak, że remont skrzyżowania się zakończy. Teraz drogowcy wezmą się za prawoskręty. Wjazdy na nie zostaną zamknięte, by można było położyć na tych pasach nowy dywanik asfaltowy. Tam roboty mają zakończyć się 21 września. Nadal też będą trwały prace przy budowie chodników. Według naszych informacji, nie wszystkie trakty dla pieszych będą jednak nowe. I potwierdza to kierownik budowy. - Na kilku odcinkach kostka jest w bardzo dobrym stanie i wystarczy ją przełożyć, nie są potrzebne nowe nawierzchnie - mówi K. Wasilewski. - Większość chodników będzie jednak zupełnie nowa.
Tym bardziej że przejścia przez jezdnie będą częściowo w innych miejscach.

Teraz się przykładają

- 21 września zakładam krawat i patrzę, jak samochody jeżdżą po nowym rondzie - zapowiada kierownik budowy. Nie wiadomo jednak, czy to będzie do końca święto dla drogowców. Przypomnijmy, że urzędnicy znaleźli sporo niedoróbek w robotach Strabagu. Chodziło o kruszywo złej jakości i kiepskie ławy pod krawężnikami. Pracownicy magistratu zażyczyli więc sobie, by informować ich o każdej kończonej robocie, by ją sprawdzić. - I na razie wszystko jest w porządku - mówi naczelnik wydziału inwestycji Alicja Makarska. - W tym jakość nowej nawierzchni, którą badaliśmy. Będziemy też sprawdzać jakość poprawionych elementów.
Nowe rondo kosztować będzie miasto ok. 2,5 mln zł.

Nie tylko rondo

Dziś zakończyć się ma w końcu remont Wyspiańskiego. Urzędnicy zaczną sprawdzać jakość prac. Już wiadomo, że firma Verdie nie dotrzymała terminu zakończenia robót o dwa tygodnie (kolejnego terminu!), więc będzie płacić karę. Czy drogowcy będą musieli dodatkowo poprawić swoje roboty, dowiemy się w ciągu kilku dni.

W tym tygodniu oddana do użytku ma też zostać droga łącząca ul. Sulechowską i Zdrojową.

Alicja Bogiel

(źródło: gazetalubuska.pl)
 
N

·
Guest
Joined
·
0 Posts
Smar-Trasa Polnocna bede jechac za ok. miesiac, wiec moze wtedy sie skusze na fotorelacje :) Ogolnie trasa wyglada +/- tak:

http://img517.imageshack.us/img517/8560/dscf2607zj6.jpg

Ale raczej nawierzchnia jest w zdecydowanej czesci lepsza i dosc nowa. Duze i przyjazne ronda, dobre oznakowanie itd..
Wejdz sobie na:
http://arc1.um.zielona-gora.pl/foto/open.jsp powieksz na Trase Polnocna przy wezle polnocnym i ciagnij na lewo az do konca, wszystko ladnie widac. W administracji wylacz osie ulic i glowne ulice, to bedzie lepiej widac, TP idzie caly czas prosto i na calej dlugosci jest 2 jezdniowa.
Na czesci drogi akurat wtedy(kwiecien 2006) prowadzono remont zwiazany z wymiana nawierzchni na S3 Racula-Sulechow(tuz przy wezle polnocnym i strefie inwestycyjnej) oraz innymi remontami.

Ogolnie trasa jest bardzo dobra, w dobrym stanie, dobrze przemyslana, spelnia swoje zadania. Oprocz rond, 1 czy 2 przejscia dla pieszych i jedno kolizyjne skrzyzowanie z tego co pametam. Drog takiego typu-w zasadzie na obrzezach, a nie centrach-2x2 z duzymi rondami itd. brakuje w wiekszosci polskich miast-Wroclawiu, Warszawie, Poznaniu... Oczywiscie zachowujac wszelkie proporcje i zdrowy rozsadek. Tak samo reszta miasta-osobiscie bardzo podoba mi sie infrastruktura drogowa, latwo i szybko mozna sie przemieszczac.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
11,959 Posts
^^ wow, szybka reakcja, dzięki!

Osobiście uważam, że po oddaniu obwodnicy Wilkanowa, ZG ma jeden z najlepszych układów drogowych w Polsce.
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
Tak dla szczegolowej informacji. :)

Poludniowa nitka Trasy Polnocnej na odcinku Rzezniczaka - Rondo Rady Europy (wylot na Gorzow/Szczecin/Poznan) zostala gruntownie przebudowana w 2005 roku. Wykonawca byl Strabag. Jest calkiem przyzwoicie wykonana. Jednak jakby sie ktos mocno uparl to zawsze cos znajdzie i na niektorych fragmentach mozna odczuc delikatnie nierownosci -> O tym co Strabag wykorzystuje do wykonywania podbudowy wyzej w poscie o Rondzie JPII.

Obecnie w przygotowaniu jest dokumentacja dla przebudowy polnocnej nitki oraz fragmentu poludniowej nitki od Rondo Stefana Batorego do wspomianego Rzezniczaka.
Przetarg roztrzygnieto za 2 podejsciem. (jak zwykle za malo kasy z miasta w 1 rzucie)
Umowa podpisana 31.07.2007. Termin wykonania projektu 200 dni.

Na wiosne przyszlego roku ma zostac ogloszony przetarg na przebudowe :)
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #6
Cztery strony bubli

W czwartek rano zaczął się odbiór wyremontowanej ulicy Wyspiańskiego. Urzędnicy sprawdzili tylko część inwestycji, ale już teraz wiadomo, że firma Verdie Polska będzie musiała jeszcze tam pozostać.

Chodzi o odcinek jezdni oraz chodniki od basenu do pętli autobusowej. Jakość robót sprawdzali specjaliści z magistratu. Jednak jeszcze przed ich wizytą, podejrzewaliśmy problemy. Dziennikarzom "GL” nie podobały się zapadające się studzienki. - Na przeciw VII Liceum Ogólnokształcącego wymalowana jest zebra. Wystarczy, że zacznie padać, a pasy znikają pod wodą. Tam się zbiera deszczówka! - alarmował Czytelnik Józef Chmieliński.

Mówiliśmy wcześniej

No i zaczęto lustrować Wyspiańskiego. Kawałek po kawałeczku, mierzono wszystko: wysokość znaków drogowych, równe ułożenie studzienek czy nawet to, jak asfalt opada w miarę oddalania się od centrum drogi.

Alicja Makarska, kierownik Biura Inwestycji Miejskich, podzieliła urzędników na trzy grupy: - Dzisiaj sprawdziliśmy stan zieleni, pionowe i poziome oznakowanie ulicy oraz samą jezdnię. Pozostały nam jeszcze chodniki, studzienki, oraz krawężniki - tłumaczy.
Niestety kontrola nie wypadła najlepiej. Najczęstszym gestem wykonywanym przez urzędników było machnięcie ręką z rezygnacją. - Ja tutaj byłem parę dni temu i mówiłem robotnikom, że takiego czegoś nie odbierzemy. Proszę spojrzeć na te włazy w trawnikach, beton wokół nich jest cały popękany. Czy oni myślą, że tego nie zauważymy? - denerwuje się Piotr Tykwiński, kierownik Biura Zarządzania Drogami.

Firma poczeka na wyniki

- To wina kierowców ciężarówek, którzy jeżdżą po trawie. Jakby ktoś wjechał ciężarówką na polbruk, to też by go pogruchotał - wyjaśnia Jan Rybak, prezes firmy Verdie. Samej kontroli nie chciał skomentować do momentu, gdy magistrat nie zakończy kontroli.

- Mamy na to jeszcze dwa tygodnie - mówi A. Makarska. - Ale już teraz nasz raport z niedociągnięciami zajmuje cztery strony A4. - dodaje.

Przypomnijmy: remont ul. Wyspiańskiego opisywaliśmy wielokrotnie, bo wykonawca przekraczał wszystkie terminy, a jakość prac budziła poważne zastrzeżenia. Już na pierwszym odcinku ulicy (od basenu do wiaduktu) trzeba było podnosić źle ułożone studzienki.

Krzysztof Tomicz

(źródło: gazetalubuska.pl)
 

·
Banned
Joined
·
15,355 Posts
jechalem dzis i autem i rowerem Wyspiańskiego i fakt, odplywy burzówki są zapadnięte. czy oni nie widza jak robią ze to nie jest do końca ta jak być powinno? choć z drugiej strony nie dziwie sie takiemu stanowi rzeczy jak przygladam się kto nam buduje i remontruje drogi... noż sie w kieszeni otwiera
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #8
ta cala Verdie Polska to jakas totalna porazka... ehh szkoda juz slow na ich robote
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
UM Zielona Gora oglosil w piatek 24.08 br. przetarg na wykonanie nowych masztow do fotoradarow (etap II)

http://bip.zielonagora.pl/index.php?id=131&pp=lista&idppi=252

Lokalizacje przyszlych straszakow:

ul. Ludwika Waryńskiego
ul. Stefana Batorego
ul. Wrocławska

Dotychczas istniejace:

Al. Wojska Polskiego
ul. Szosa Kisielińska
ul. Sulechowska
ul. Wyszyńskiego

Na stanie jest narazie tylko jeden aparat przenoszony co 2-3 dni w nowe miejsce.
 

·
Banned
Joined
·
15,355 Posts
ale we wszystkich 4 istniejących miejscach już działa straszak, wszyscy gwałtownie zwalniają i pokonują odcinek w zasięgu 'budki' z przyzwoita prędkością. jednym słowem: TO DZIAŁA!!!
 
N

·
Guest
Joined
·
0 Posts
Zdjecia z Trasy Polnocnej... Bardzo slabej jakosci, za duzy zoom dalem w komorce :( Jadac od Ronda Stefana Batorego(przy oszołomie) w strone S3 ;) Moze nie cala ujeta, ale oddaje "charakter" trasy.

I tutaj 2 z ul.Sulechowskiej(tedy sie jezdzilo jak nie bylo obwodnicy ZG) przed Rondem Rady Europy. 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #12
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

1. Zamawiający:
1) pełna nazwa Zamawiającego: Miasto Zielona Góra
2) kod, miejscowość województwo: 65-424 Zielona Góra, Lubuskie
3) ulica, nr domu: Podgórna 22
4) nr tel., faks tel. 0 68 45 64 100, faks 068 45 64 455

2. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego:
1) w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej mniejszej niŜ 5.278.000 euro na
przebudowę ulicy ŁuŜyckiej w Zielonej Górze.

2) miejsce realizacji zamówienia: Zielona Góra;
3) oznaczenie przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45.10.00.00-8; 45.23.00.00-8; 45.23.30.00-9; 45.23.30.00-0; 45.31.61.10-9; 45.11.27.10-5;
45.23.23.10-8.
4) Rodzaj zamówienia: robota budowlana.

3. Dane o ofertach:
1) liczba złoŜonych ofert: 2;
2) liczba ofert wykluczonych lub odrzuconych: 0.

4. Ceny ofert:
1) cena najtańszej oferty: 3.314.726,52 zł;
2) cena najdroŜszej oferty: 3.754.542,62 zł.

5. Uzasadnienie wyboru wykonawcy:
Wybrana oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w ustawie pzp oraz
w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i uzyskała najwyŜszą liczbę punktów (100 pkt)
w oparciu o kryteria wyboru i oceny ofert – „cena” - 100 %.

6. Dane Wykonawcy, którego ofertę uznano za najkorzystniejszą:
1) firma: Strabag sp. z o.o.
2) kod, miejscowość: 03-472 Warszawa
3) ulica, nr domu, nr pokoju: B. Brechta 7
4) cena wybranej oferty z VAT: 3.314.726,52 zł (słownie: trzy miliony trzysta czternaście tysięcy
siedemset dwadzieścia sześć złotych 52/100)
5) ilość punktów przyznanych w kryterium „cena”: 100 pkt
6) łączna ilość punktów: 100 pkt


7. Dane o Wykonawcach, którzy złoŜyli oferty:
- oferta nr 1 złoŜona przez:
- firma: Konsorcjum Lider P.R.I.B. San – Bud sp. z o.o.
- kod, miejscowość: 65-140 Zielona Góra
- ulica, nr domu, nr pokoju: Wyczółkowskiego 2
- cena oferty z VAT: 3.754.542,62 zł (słownie trzy miliony siedemset pięćdziesiąt cztery tysiące pięćset czterdzieści dwa złote 62/100);
- ilość punktów przyznanych w kryterium: „cena” – 88,29 pkt
- łączna ilość punktów: 88,29 pkt

- oferta nr 2 złoŜona przez:
- firma: Strabag sp. z o.o.
- kod, miejscowość: 03-472 Warszawa
- ulica, nr domu, nr pokoju: B. Brechta 7
- cena wybranej oferty z VAT: 3.314.726,52 zł (słownie: trzy miliony trzysta czternaście tysięcy
siedemset dwadzieścia sześć złotych 52/100)
- ilość punktów przyznanych w kryterium „cena”: 100 pkt
- łączna ilość punktów: 100 pkt

-------------------------------------------------------

INFORMACJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

(...)

2. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego: w trybie przetargu nieograniczonego
o wartości szacunkowej mniejszej niŜ 5.278.000 euro na przebudowę ulicy ŁuŜyckiej w Zielonej
Górze.
3. Zakres zamówienia:
3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę odcinka ul. ŁuŜyckiej w Zielonej Górze na odcinku
od ul. Dąbrówki do ul Stefana Wyszyńskiego (rondo Jana Pawła II).
Szczegółowy zakres robót określony jest dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną
wykonania i odbioru robót
3.2. W realizację zamówienia wchodzą m. in. następujące elementy:
3.2.1. wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mastyksowo-grysowej (SMA) 0/12.8 mm,
grubość warstwy po zagęszczeniu 5 cm. – 12 020 m2,
3.2.2. wykonanie warstwy ścieralnej z asfaltu modyfikowanego, czerwonego 0/8 mm, grubość
warstwy po zagęszczeniu 3 cm.– 1 530 m2,
3.2.3. ustawienie krawęŜników betonowych o wymiarach 15x30 cm wraz z wykonaniem ławy
betonowej z oporem z betonu B 20 – 2 681 m2,
3.2.4. wykonanie nawierzchni chodników z kostki betonowej brukowej gr. 8 cm – 3 475 m2,
3.2.5. wykonanie oznakowania poziomego jezdni – 478,24 m2,
3.2.6. wykonanie trawników dywanowych z rolki – 1 900 m2,
3.2.7. wykonanie nasadzenia krzewów i drzew – 781 szt.,
3.2.8. kanały z rur PVC łączonych na wcisk o śr. zewn. 200 mm – 173 mb.
3.3. Wykonawca na czas prowadzonych robót zapewni tymczasową organizację ruchu wraz ze
wskazaniami ewentualnych objazdów.
3.4. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi Zamawiającemu harmonogram wykonania
robót, który po akceptacji Zamawiającego będzie załącznikiem do umowy. Zamawiający
zastrzega, iŜ wiąŜącym dla Wykonawcy terminem ułoŜenia warstwy ścieralnej jest dzień 15
listopada 2007r.

3.5. miejsce realizacji zamówienia: Zielona Góra (...)
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #13
Ogłoszenie o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa - decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

Przebudowa drogi krajowej nr 32 - ul. Trasa Północna

Na podstawie art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129, poz. 902 z późn. zm.) Prezydent Miasta Zielona Góra informuje o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia:

przebudowa drogi krajowej nr 32 – ul. Trasa Północna w Zielonej Górze

1. Postępowanie prowadzone jest na wniosek Biura Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Zielona Góra.

2. Przed wydaniem decyzji przeprowadzane jest postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, w ramach której sporządzany jest raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

3. Informacje o wniosku i raporcie o oddziaływaniu na środowisko umieszczono w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach prowadzonym przez Urząd Miasta Zielona Góra, ul. Podgórna 22, pok. 412.

4. Informuje się o:

- możliwości zapoznania się z wnioskiem oraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w Wydziale Ochrony Środowiska, pok. 412,

- możliwości składania przez wszystkich zainteresowanych uwag i wniosków odnośnie planowanego przedsięwzięcia. Uwagi i wnioski składać można w terminie od 10 października 2007 r. do 31 października 2007 r. w Wydziale Ochrony Środowiska, pok. 410 (sekretariat).
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #14
KOMUNIKAT

W sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na przebudowie ronda i odcinka ulicy, na działkach nr 66, 108, 127/6, 127/9 obręb 17, nr 221, 224, 230, 234 obręb 18, nr 134, 340 obręb 19, nr 354/1 obręb 31 przy ul. Podgórnej - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – Kupieckiej – Drzewnej – Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) zawiadamiam, że do wszczętego w dniu 16 sierpnia 2007 r. na wniosek: Rajmund Liberski RAL Projektowanie - Konsulting, z siedzibą przy ul. Podgórnej 99a w Zielonej Górze, postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na przebudowie ronda i odcinka ulicy, na działkach nr 66, 108, 127/6, 127/9 obręb 17, nr 221, 224, 230, 234 obręb 18, nr 134, 340 obręb 19, nr 354/1 obręb 31 przy ul. Podgórnej - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – Kupieckiej – Drzewnej – Wrocławskiej w Zielonej Górze, w trakcie trwania procedury wpłynęły opinie, dotyczące decyzji kończącej postępowanie administracyjne w ww. sprawie.

W związku z powyższym, na podstawie art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego informuję, że w terminie 14 dni od daty ukazania się niniejszego obwieszczenia, zainteresowani mają możliwość zapoznania się z aktami sprawy, w tym z projektem decyzji kończącej postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz uzyskania wyjaśnień.

Z aktami sprawy można zapoznać się w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze, ul. Podgórna 22, Biuro Planowania Przestrzennego, pokój 808, tel. 0 68 45 64 808.

UM Zielona Góra
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #15
Wiadukt do remontu

Najpierw badania stanu technicznego, później projekt budowlano-wykonawczy. Do końca marca będziemy wiedzieli co trzeba dokładnie zrobić z wiaduktem na ulicy Sulechowskiej i ile będzie kosztował jego remont. Miasto wyłoniło firmę, która wykona projekt. To duży krok naprzód, jednak do wejścia ekip budowlanych jeszcze długo.

Prezydent miasta Janusz Kubicki nie ma wątpliwości, że z remontem ulicy Sulechowskiej nie można dłużej zwlekać i pieniądze na tę inwestycję powinny się znaleźć w przyszłorocznym budżecie.
„Jest to droga, którą wjeżdża się do miasta – nie wygląda najlepiej, wiadukt też jest w opłakanym stanie i trzeba to szybko poprawić” – mówił w Rozmowach Kontrolowanych na 97,1 FM.
Przetarg na wykonanie oceny stanu technicznego i projekt wygrało konsorcjum firm z Wrocławia i Gdyni. Przedni nim jest kilka zadań – przede wszystkim przeprowadzenie badań materiałowych i ocena stanu technicznego. W ramach remontu wiaduktu odświeżone mają być powierzchnie i uzupełnione ubytki – w betonie i konstrukcji schodów. Natomiast na ulicy Sulechowskiej ma się pojawić nowa nawierzchnia jezdni i chodniki. Czy będą potrzebne jeszcze inne prace? To będzie wiadomo po kontroli stanu technicznego wiaduktu.
Konsorcjum za swoje prace otrzyma 191 tysięcy złotych.
Dodajmy, że prezydent miasta wśród priorytetów drogowych wymienia też poprawę komunikacji na Jędrzychowie i wiążące się z tym wykonanie przebicia do Botanicznej oraz remont ulicy Jaskółczej.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #16
Remont Jana z Kolna dłuższy

Dramat handlowców i właścicieli punktów usługowych z ulicy Jana z Kolna. Remont drogi i praktycznie całkowite wyłączenie jej z ruchu odebrało im klientów. Przy tej ulicy zlokalizowane są głównie warsztaty samochodowe, które przez brak możliwości dojazdu praktycznie świecą pustkami. Remont Jana z Kolna miał się skończyć 16. października, tymczasem końca prac nie widać. Ustaliliśmy – prace zostały przedłużone do 30. listopada.

Na ulicy przez kilka tygodni obowiązywał ruch jednokierunkowy, teraz przy wjeździe od strony Batorego ustawiono znak zakazu ruchu. Mimo to wielu kierowców i tak wjeżdża w Jana z Kolna. My spotkaliśmy m.in. kurierów. „Nie ma wyjścia, klienci zamawiają ciężki towar, musimy się do nich dostać. Trzeba manewrować koparkami a dziurami” – mówili nam kierowcy. Także mieszkańcy mają kłopoty z dojazdem do własnych domów. „Jest tragicznie, nie ma wjazdów na posesje. Wiem, że będzie ładniej, ale pytanie kiedy?” – dodawał inny z naszych rozmówców. Najbardziej narzekają handlowcy. Bogdan Zawadzki i Maria Nowak z niepokojem obserwują wolno posuwające się prace. „Tracimy klientów – droga jest zablokowana” – mówili Radiu Zielona Góra. „Mam praktycznie zawieszoną działalność, ruch spadł o 80 procent. Miałam się wybrać do miasta i dowiedzieć co dalej, bo mam sparaliżowaną działalność” – dodawała pani Maria.
W imieniu handlowców i mieszkańców udaliśmy się do miasta. I niestety dobrych wiadomości nie mamy. Prace będą dłuższe przynajmniej o sześć tygodni. Rzecznik prezydenta miasta Tomasz Nesterowicz wyjaśnia, że powodem jest konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac – wymiany kanalizacji. Do 30. listopada powinny zakończyć się roboty ziemne i pozostanie wykonanie nawierzchni.
A drogowcy zapewniają, że robią wszystko, by remont skończył się jak najszybciej. Wytykają też kierowcom, że wjeżdżają mimo zakazu ruchu i utrudniają prace.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #17
Bardzo drogie te drogi...

Drogowcy nie zajmą nam zbyt wielu ulic w przyszłym roku. A to oznacza, że na lepszą jazdę miejskimi drogami musimy poczekać.

W najlepszym przypadku dwa lata - do czasu, aż dostaniemy euro na remonty.
W przyszłym roku nie powinniśmy liczyć na specjalny ruch budowlany na drogach. Na pewno modernizowane będzie rondo przy urzędzie miejskim. Za 3,2 mln zł zbudowany zostanie dodatkowy pas jezdni, by udrożnić ruch na rondzie. Kontynuowana będzie również przebudowa obwodnicy śródmiejskiej. Miasto zrobi to wspólnie z firmą Focus Park, bo chodzi o fragment ulicy Wrocławskiej do skrzyżowania z Lwowską. Na razie trwają ustalenia, w jaki sposób firma ma uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.
Cieszyć się też powinni mieszkańcy ul. Mieczykowej i Liliowej, gdzie zamiast połamanych płyt w końcu będzie droga z prawdziwego zdarzenia. W planach na 2008 rok jest też przebudowa ul. Strumykowej i budowa Jesionowej. Zapłacimy również za wykonywany właśnie remont ul. Jana z Kolna i Dąbrowskiego.

Miasto przymierza się do kilku poważnych inwestycji drogowych - budowy drogi przez park Piastowski (ale w przyszłym roku będzie tylko dokumentacja), remontu wiaduktu przy ul. Sulechowskiej oraz remontu ul. Jędrzychowskiej (ale jedynie pierwszego etapu). Na te inwestycje mieszkańcy czekają z utęsknieniem, ale pewna jest na razie tylko droga przez park - ma być zrobiona za pieniądze z budżetu miasta. Przy pozostałych urzędnicy dopisali, że do realizacji zadania konieczne jest dofinansowanie nawet 85 proc. kosztów z funduszy unijnych.

Czy to oznacza, że może nie być tych remontów? - Myślę że mamy szanse na dofinansowanie tych zadań, bo chodzi o trasy regionalne, nie tylko miejskie - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Nie zaczniemy więc inwestycji z własnych pieniędzy, bo to byłoby nielogiczne.
A co będzie, jak Unia pieniędzy nie da? - Wiadukt i tak musimy zrobić, bo po prostu nam go zamkną - odpowiada prezydent. Ale o innych robotach już tak kategorycznie się nie wypowiada...

Takie są plany urzędu

- budowa drogi łączącej ul. Wyszyńskiego z ul. Botaniczną - do 2009 11,3 mln zł, w 2008 - 400 tys. zł
- przebudowa wiaduktu na ul. Sulechowskiej i samej ulicy (do ul. Urszuli) - do 2009 10,3 mln zł - w 2008 - 50 tys. zł
- przebudowa obwodnicy śródmiejskiej - 1,5 mln zł i 2,2 mln zł od Focus Parku
- przebudowa ronda 11 Listopada wraz z ul. Podgórną do ul. Wrocławskiej - 3,2 mln zł
- przebudowa Trasy Północnej - do 2009 8 mln zł, w 2008 r. 600 tys. zł
- przebudowa ul. Dąbrowskiego i ul. Jana z Kolna - 4,7 mln zł
- przebudowa ul. Jaskółczej - do 2009 5 mln zł, w 2008 r. 100 tys. zł
- przebudowa ul. Jędrzychowskiej (I etap) - do 2009 6 mln zl - w 2008 r. 150 tys. zł
- przebudowa ul. Strumykowej - 660 tys. zł
- budowa drogi z odwodnieniem i oświetleniem ul. Liliowej i ul. Mieczykowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej - 13,2 mln zł
- budowa ul. Jesionowej - 1,5 mln zł
- przebudowa drogi wraz z budową oświetlenia od pętli autobusowej MZK na os. Śląskim - do 2009 - 845 tys. zł, w 2008 20 tys. zł
- dokumentacja remontów dróg - 382 tys. zł

Alicja Bogiel

Źródło: gazetalubuska.pl
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #18
Ogłoszenie o wydaniu postanowienia w sprawie braku potrzeby sporządzania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko - decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach

Rondo 11 Listopada


Na podstawie art. 51 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska w związku z art. 49 i 106 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, Prezydent Miasta Zielona Góra zawiadamia strony postępowania o wydaniu postanowienia w sprawie braku konieczności sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, dla inwestycji polegającej na przebudowie Ronda 11 Listopada i odcinka ul. Podgórnej w Zielonej Górze realizowanego przez „RAL” Rajmund Liberski działający z upoważnienia Prezydenta Miasta Zielona Góra. Na podstawie art. 51 ust. 5 ustawy Prawo ochrony środowiska na niniejsze postanowienie służy stronom zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze za pośrednictwem Prezydenta Miasta Zielona Góra w terminie 7 dni od daty doręczenia niniejszego postanowienia, czyli do dnia 4 stycznia 2008 r.
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
Discussion Starter #19
Estakady zamiast "ronda"?

Jest nadzieja na koniec utrudnień na rondzie PCK. Miasto zamierza w tym miejscu wybudować pierwsze w Zielonej Górze skrzyżowanie wielopoziomowe. W godzinach szczytu rondo u zbiegu alei Wojska Polskiego, Zjednoczenia i Dąbrówki cały czas jest zakorkowane.

„Są tam bardzo duże utrudnienia, a do tego dwa niezagospodarowane tereny, którymi z pewnością niedługo zainteresują się inwestorzy, co dodatkowo zwiększy ruch samochodowy” – mówiła Radiu Zielona Góra naczelnik Biura Inwestycji Miejskich Alicja Makarska. Dlatego w budżecie na przyszły rok zapisano środki na koncepcję budowy w tym miejscu skrzyżowania wielopoziomowego. Wcześniej zostaną przeprowadzone badania natężenia ruchu, głównie liczby samochodów przejeżdżających na wprost – trasą Zjednoczenia – Dąbrówki oraz aleją Wojska Polskiego.
Zielonogórzanie mają nadzieję, że dojdzie do realizacji tej inwestycji i rzeczywiście poprawią się warunki jazdy w rejonie Carrefoura i Castroramy. „Tam jest tragicznie i niebezpiecznie. Największy ruch jest przy hipermarketach. A dwupoziomowe skrzyżowanie to wspaniała rzecz. Jeśli tylko warunki na to pozwolą, taka krzyżówka powinna powstać” – mówili nam mieszkańcy.
Po Nowym Roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji.

Sylwia Misiak

(źródło: rzg.pl)

------------

Pomysl kosmiczny czy realny?
 
1 - 20 of 5413 Posts
Top