SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 112 Posts

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam z tego co przeglądałem forum widze jeszcze nie było fotek Zielonej Góry.Więc lecimy (nie mojego autorstwa) :

Deptak - ul. Żeromskiego

Bank PKO S.A.

Deptak - ul. Żeromskiego

Bank BGŻ

Stary rynek

Stary rynek

Kamienica na starym rynku

Ratusz

Ratusz widziany z ul. Kościelnej

Bank PKO z innej perspektywy

Aldemed - róg al. Niepodległości z ul. Kupiecką

Hotel Śródmiejski - róg ul. Żeromskiego z ul.Kupiecką

Ogródek (w tle siedziba SLD)

Konkatedra pw. Świętej Jadwigi

ul. Wojska PolskiegoRondo PCK - skrzyżowanie ulic Wojska Poskiego, Dąbrówki i al. Zjednoczenia (zielony wieżowiec - siedziba NBP)

ul. Kupiecka

Plac Bohaterów

Uniwersytet Zielonogórski - campus A

Uniwersytet Zielonogórski - campus A

Siedziba PGNiG

Fontanna na pl. Bohaterów

Filharmonia Zielonogórska

Filharmonia Zielonogórska

Poczta na pl. Pocztowym

Parking i galeria na ul. Westerplatte

Redakcja Gazety Lubuskiej

Urząd Miejski

Konik przy Palmiarni (ta w głębi)

Widok z palmiarni na część miasta

Narazie tyle miłego oglądania :)

·
Semper Invicta
30,804 Posts
Bardzo ładne foty - czyste - ładnie ujęta głębia nieba - jakis filtr polaryzacyjny?

W Zielonej kilka razy byłem - choć najbardziej znam okolice stadionu Lechii:) ale miasto przyjemne otoczone lasami. A na zdjeciach bardzo przyjemnie to wyglada - choc wiadomo ze poza zdjeciami znajda sie mniej okazale okolice.

·
Registered
3,258 Posts
Zielona góra jest bardzo czystym miasteczkiem!
Ostatnio jest też prężnym ośrodkiem akademickim.
Poza tym na uwage zasługuje fakt, że ZG skupia bardzo dużo małych i średnich firm z branży IT.

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Widze ,że zdjęcia się spodobały więc wklejam następne (również nie mojego autorstwa) :

CH "pod topolami"

Uniwersytet Zielonogórski campus B

Dom handlowy

Kamienica przy pl. Pocztowym (tylko takie małe zdjęcie znalazłem ,ale wkleje bo jest naprawde fajna :) )

Stadion MOSiRu (Lechii)

COS PZAS

Kąpielisko Ochla

Teatr Lubuski

Kamienica TPSA

Uniwersytet Zielonogórski campus A

Deptak (ul. Żeromskiego)

Widok z ratusza na deptak

BWA (obecnie ładnie wyremontowana)

Wzgórze winne a na nim palmiarnia

Biurowiec Zastalu

Budynek Lumelu

Cenrum Biznesu (kiedyś KW PZPR) od frontowej strony (budynek w kształcie litery U)

Siedziba PGNiG z innej perspektywy

Ul. Westerplatte (główna ulica miasta)

Miasto jako jedno z niewielu w Polsce posiada obwodnice zez wszystkich stron

Stadion żużlowy

WOSiR

Basen Ks Novita

·
Banned
18,347 Posts
ZG to jedyne miasto wojewódzkie oprócz Łodzi w ktróym mnie jeszcze nie było,bardzo fajnie prezentuje się na tych zdjęciach,jak będe w okolicach to z pewnością tam zawitam.Jak możesz to wklej jeszcze zdjęcia mniej urokliwych zakątków miasta.

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Strzala said:
ZG to jedyne miasto wojewódzkie oprócz Łodzi w ktróym mnie jeszcze nie było,bardzo fajnie prezentuje się na tych zdjęciach,jak będe w okolicach to z pewnością tam zawitam.Jak możesz to wklej jeszcze zdjęcia mniej urokliwych zakątków miasta.
Niestety nie mam możliwości zrobienia takich zdjęć, a na necie takich fotografii nie ma (choć poszukam ,ale nie obiecuje).W dniach 3-11 września będzie odbywało się winobranie więc zapraszam wszystkich do ZG (ale raczej szukających zabawy ,niż zwiedzających bo przez stragany i niemiłosierny tłok ciężko jest coś zobaczyć

·
Registered
3,588 Posts
Magic hour ;) Widok z winnic pod Palmiarnią na ruiny Polskiej Wełny. Za rok będzie tu centrum handlowo-rozywkowe Focus Park. W tle wieżowce na Osiedlu Piastowskim.

·
Registered
26,594 Posts
Zielona Góra bardzo ładna bo przecież to Dolny Śląsk :)
Wokół mnóstwo lasów(tzw. Bory Dolnosląskie) a same stare miasto jest położone chyba na wzgórzy. W każdym razie wchodzi sie po wąskich uliczkach w górę aby dojsc do ratusza. Gdy ja byłem tam kilka lat temu to juz mi sie bardzo podobało a dopiero zaczynali renowacje kamienic. Teraz wszystko juz zrobione. Napewno jak bede w poblizu to wpadne :)

pzdr.

·
Registered
178 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Rafis said:
Zielona Góra bardzo ładna bo przecież to Dolny Śląsk :)
Wokół mnóstwo lasów(tzw. Bory Dolnosląskie) a same stare miasto jest położone chyba na wzgórzy. W każdym razie wchodzi sie po wąskich uliczkach w górę aby dojsc do ratusza. Gdy ja byłem tam kilka lat temu to juz mi sie bardzo podobało a dopiero zaczynali renowacje kamienic. Teraz wszystko juz zrobione. Napewno jak bede w poblizu to wpadne :)

pzdr.
To chyba jednak Zielona Góra pomyliła Ci się z jakimś innym miastem ;). Swoją drogą nie wiem dlaczego piszecie o 130-tysięcznej Zielonej Górze miasteczko. Może nie jest to metropolia, ale główne miasto i centrum dla ponad 600-tysięcznego regionu (byłe województwo zielonogórskie) jak najbardziej.

·
Registered
3,588 Posts
Rafis said:
ja nie pisz emiasteczko ale ztym Dolnym Ślaskiem to prawda. Lasy wokół nazywaja sie Bory Dolnoślaskie a ZG ma w herbie orła ślaskiego :)
Myślę, że PZG nie chodziło o śląskość Zielonej Góry, bo co do tego nie ma żadnej wątpliwości, ale o ten rynek na górce, bo tu faktycznie coś Ci się pomyliło ;)

·
Registered
3,616 Posts
PZG said:
To chyba jednak Zielona Góra pomyliła Ci się z jakimś innym miastem ;). Swoją drogą nie wiem dlaczego piszecie o 130-tysięcznej Zielonej Górze miasteczko. Może nie jest to metropolia, ale główne miasto i centrum dla ponad 600-tysięcznego regionu (byłe województwo zielonogórskie) jak najbardziej.
Zielona Góra ma 118 tysięcy mieszkańców.. ale fakt jest b.ładna

1 - 20 of 112 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.