SkyscraperCity banner

?

1 - 10 of 10 Posts

·
Moderator
13,240 Posts
Patrząc na to technicznie, to trochę mi brakuje pionu w wieżach kościoła Mariackiego - trochę lecą w prawo - wiem, że ciężko to wyprostować bez przekrzywienia pierwszego planu, ale trochę mi to wadzi. Światło - powiedzmy że to też techniczne - zdjęcie było robione pod słońce, światło rozproszone, niestety wyszło troche płasko ze względu na to oświetlenie. Mając takie coś, mocno podciągnąłbym w Lightroomie suwak "clarity", żeby wydobyć kolory i zwiększyć kontrasty. Ideałem byłoby zdjęcie o innej porze dnia, ale ciężko im kazać pływać o innej godzinie ;)

Jeszcze jedno, co do wizji całego zdjęcia - ciekaw jestem, jak wyszłoby zdjęcie robione znad samej wody (np ze schodków - podejrzewam, żę są tam takie?) i z większym zoomem, tak aby skutery (a przynajmniej te strugi wody) znalazły się na mocnym pierwszym planie na tle budynków przy staromiejskim nabrzeżu. Dałoby to trochę więcej dramatyzmu, a do tego zwiększyło kontrast, poprawiając ich widoczność, która teraz troche się gubi na tle jasnej wody.

1 - 10 of 10 Posts