SkyscraperCity banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
1,374 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jezero Medjuvrsje posle Cacka

skyscrapercity

Zlatibor

Jedna od vila...

Odredjeni delovi su toliko sredjeni da idu u krajnost. Trava je kao tepih, postoji potok(koji verovatno radi samo u sezoni :) ) itd.. Lepo je, a ujedno i toliko vestacki da dodje nekako bezveze.

Iako smesteni u Zlatiboru, najmanje smo vremena proveli tamo. Upucujemo se ka selu Rozanstvo kraj kojeg se nalazi Stopica pecina. Sredjena je i otvorena za javnost 15-ak dana pre naseg dolaska.

Jedan deo se prelazi autom, a potom peske jos nekoliko stotina metara.

Prilaz pecini

i ulaz

Posle 50-ak metara...

Nesto kao Pamukale kod Kusadasija, samo puno manje :)

Na kraju sredjenog dela pecine se nalazi mali vodopad. Planira se staza kojom bi se popeli iznad vodopada i prosli do sledece galerije ali to ce morati sa saceka neku narednu posetu.

Usput...

Sirogojno.

Na proplanku se nalazi crkva svetog Petra i Pavla iz 18. veka.

ulaz u staro selo - muzej

i par fotografija samog sela. U pitanju su jedno malo i jedno veliko domacinstvo, propratni objekti, radionice... kao i bungalovi za goste, kafana-restoran ako sam dobro primetio. Evo samo par fotki da ne dosadjujem

da se ima gde sesti i odmoriti nakon obilaska :)

Smiraj dana i pogled u daljinu

vodopad kraj Gostilja

Mecavnik

Nije posebno veliko. Simpaticno je za videti ali nema se sta traziti vise od par sati. Evenutalno se provozati Sarganskom osmicom ali ne po ovakvom vremenu...

Ulica Novaka Djokovica

:dunno:

Bioskop Stenli Kjubrik.

Brus Li

kafic - poslasticarnica

Ima jos restorana i kafanica ali nije bilo ljudi pa nije ni radilo.

Pogled sa Tornika

mesto Zlatibor u daljini

Put prema manastiru Uvac. Od posete planini sam i ocekivao ovakve predele, samo mesto Zlatibor me nije uopste zanimalo :)

Poneko zabaceno selo

Ispred nas jugo sto daje nadu da se do manastira moze autom :)

Putokaz pokazuje jos 4km, znaci sigurno sat vremena spustanja. Levo provalija, desno stene, a put katastrofa. Kasnije je bio jos gori al mi tada nije bilo do fotkanja. Bez visokog auta i 4x4 ne treba ni pomisljati na spustanje.

posle 20 minuta spustanja, nasao sam mesto gde mogu da okrenem. Potrudio se da ne ostanem tamo i budem prinudjen da se zamonasim ili otvorim hamburgeriju da ne bih umro od gladi. Pogled prema dole. Dve-tri fotke i krecemo nazad.

...

Jos par kadrova na povratku...

Vodice, pored stare magistrale

Dalje na jug

posecujemo Milesevu

Dalje je CG. To je za drugu reportazu...

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Jedne od ljepsih slika tog predjela, svaka cast!

·
Banned
20,777 Posts
Ovo su verovatno najbolje slike Zlatibora koje sam ja ikada video - hvala na reportazi Bodo:eek:kay:

Zanima me jedna stvar, posto cesto mozemo da cujemo o divljoj gradnji na Zlatiboru, koliko je to stvarno uzelo maha?

·
Registered
3,875 Posts
Ovo su verovatno najbolje slike Zlatibora koje sam ja ikada video - hvala na reportazi Bodo:eek:kay:

Zanima me jedna stvar, posto cesto mozemo da cujemo o divljoj gradnji na Zlatiboru, koliko je to stvarno uzelo maha?
Urbanizacija je u nekim delovima naselja Zlatibor tolika da postoje stambene zgrade sa 4 sprata... :eek:hno:

·
Samo opušteno
4,699 Posts
:cheers:
Sjajna reportaža! :cheers:

Edit: Osjeća li se neprijatan miris :)D) kod ovih popločanja od pružnih pragova, jer je u Kolašinu to urađeno, i prilično je nemoguće opstati na Trgu duže od 10 minuta...

·
Registered
1,374 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Prilicno je izgradjeno ali sta je legalno, a sta ne, to ne mogu "od oka" da procenim. Koliko sam primetio uglavnom su vile do 2 sprata. Nisam primetio neko izrazito urbanisticko divljastvo.

:cheers:
Osjeća li se neprijatan miris :)D) kod ovih popločanja od pružnih pragova, jer je u Kolašinu to urađeno, i prilično je nemoguće opstati na Trgu duže od 10 minuta...
Mislis na Mecavnik? Bilo je ruzno vreme, kisa svakih 10 minuta pa je mozda to neutralisalo mirise. Ali najverovatnije da su ti u Kolasinu nesto uradili kako ne treba :)

·
Registered
384 Posts
Sjajna reportaza, Bodo! Ja u principu nisam preterani ljubitelj prirode, posebno u turistickom smislu, ali je steta da se ne zna kakve sve stvari postoje u sopstvenoj zemlji. To pokazuje i primer Djavolje varosi, koja je postala popularna tek od kako postoji takmicenje zaa sedam cuda prirode.

·
Banned
264 Posts
I ova reportaza ti je za peticu. :eek:kay: Bas mi je zao sto jos uvijek nisam obisao zlatiborski kraj, ali to se mora promijeniti prvom prilikom. Ono sto me je odusevilo je priroda, koja izgleda vrlo pitomo i pristupacno. Jedva cekam da posjetim ovaj kraj.

1 - 16 of 16 Posts