SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1442 Posts

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam
Znowu ten POZnań*, wątków o Poznaniu z wspaniałymi zdjęciami jest już dość dużo a ja pcham się bezczelnie z następnym!
Z następnymi oklepanymi i obfotografowanymi już wiele razy miejscami.
Mam nadzieje że miejsca te znane dobrze Poznaniakom, w moich ujęciach się spodobają , a użytkownikom z poza Wielkopolski zachęcą do odwiedzenia naszego miasta i obejrzenia go i zasmakowania na na żywo.
Zatem zapraszam do oglądania i komentowania rzecz jasna :)

Zaczniemy nieco nietypowo nie od Starego Rynku, który chyba wszyscy znają.
Ale od Placu Cyryla Ratajskiego.

1)Siedziba PZU

2)

3)

4)Z Placu Cyryla Ratajskiego kierujemy się pod górę w ul Mielżyńskiego
Wspaniały gmach Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

5)

6)Na przeciwko PTPN równie piękne kamienice po rewitalizacji

7)Niestety w większości zasiedlone przez firmy lub Banki

8)

·
Registered
64,128 Posts
JUUUPIII

:banana: - W końcu :| - i jaki spektakularny początek :eek: - mnie zdjęć Poznania NIGDY za wiele :D.

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #3
9)ul.Mielżyńskiego

10)

11)Wracamy na tą lepiej nasłonecznioną stronę ulicy ( księżyc-słońce i lotnictwo)

12)Wspaniała kamienica z fajnym lokalem w przyziemu:cheers:

13)Przepiękne rzeźbiarskie detale na zwieńczeniu, ekspertem nie jestem ale to chyba symbole wolnomularskie (Masońskie) dość powszechne widywane na ozdobach kamienic.

14)

15)

16)Słońce tego dnia nam sprzyjało:)

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #4
Cieszę się że Pawelski jako pierwszy tak entuzjastycznie się wypowiedział.
Dzięks :)

cd.

17)Początek ul.Fredry i znowu piękna narożna kamienica.

18)

19)Ciąg ul.Fredry

20)

21)ul.Gwarna

22)Doprawdy urody temu domowi nie brkuje

23)

24)

·
Registered
64,128 Posts
^^
NIE żebym marudził :| - ale ciut za jasno w ostatnim poście. Widzę ISO200 – nie masz tam niższej wartości? Ja na takie słoneczne dni korzystam z 80 – tki i 1/160 lub 1/200 sekundy – zależnie od ostrości/natężenia światła, F/8 i wszystko gra... :D (tramwajowe zdjęcia - mają zawsze niesamowity urok :eek:kay:)

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #6
Trochę jasne to fakt, na białym tle Forum dobrze to jednak wygląda moim zdaniem.
Na przyszłość będę musiał na to zwrócić większą uwagę;)

25)

26) A smok jak to smok ma to wszystko w poważaniu :lol:

27) Na podwórku tam gdzie mieszka smok

28)

·
Registered
64,128 Posts
Świetne ujęcie ze smokiem :| (ja bym dał jeszcze ciut w prawo) - zacząłeś z wielkim PATOSEM! :eek:kay:

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #9
Dzięki :lol:

29)Dreptamy dalej a raczej z powrotem, tym razem w stronę starego rynku, ul. 27 Grudnia / Kantaka.
Narożna kamienica, której remont trwał dość długo a restauracja przyziemia jeszcze dłuzeji chyba jeszcze się nie dokońca zakończyła

30)

31)Kontrast niesamowity chyba niestety na niekorzyść współczesnej zabudowy.

32)Odwracamy się na pięcie i mamy oto przed sobą historyczny budynek Teatru Polskiego.

33)

34) Oraz przykład nowej zabudowy "historyzującej":nuts:
Reklamy reklamy, a mogło by być całkiem ładnie a wyszło jak zawsze:eek:hno:

·
Registered
64,128 Posts
^^
Śmieszny "stworek" z tej kamienicy - "kredens" ;) wg co poniektórych... ALE te reklamy :bash:.

·
keep jaywalking
6,504 Posts
Extra zdjęcia! Gdyby jeszcze tylko nie te parkingo-chodniki, przez które miasto wygląda jak jakaś prowincja.

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #14
No właśnie, choć sam jestem zmotoryzowany to auta poutykane we wszystkich możliwych miejscach w tym na chodnikach w centrum doprowadzają mnie do :cripes:

35) ul.Ratajczaka , Na przeciwko "Kredensu" jest nieciekawy parking ale obok następna efektowna narożna kamienica.

36) Foto z innej przechadzki, w mniej słoneczny dzień:)

37)ul.Ratajczaka w drugą stronę.

38)

39)Niewielka trochę niezauważana ale bardzo piękna kamieniczka na ul.27Grudnia/Plac Wolności.

40)

·
Registered
64,128 Posts
TAK się akurat złożyło - że pokazujemy teraz wspólnie NAJLEPSZE, słoneczne miejsca w Poznaniu - prawdziwe "mięcho miasta"... :|

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #16 (Edited)
Zgadza się, Creme de la Creme POZnania*
Dlatego też zmieniłem trochę kierunek aby nie dublować tych samych miejsc z Pawelskim w jednym czasie:lol:

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #18
Niezmiernie mi miło ze komuś w ogóle podobają się moje wypociny :)

41) Dreptamy dalej - Wkraczamy dumnie na Plac Wolności, dawna nazwa "Plac Wilhelmowski" a jeszcze wcześniejsza "Musza Góra"
Ciekawostka - wymiary placu były dostosowane do przeglądu pólku piechoty w szyku rozwiniętym za czasów placu Wilhelmowskiego i Twierdzy Poznań. Wszak Posen wówczas był właściwe miastem - twierdzą garnizonową i ślady tego widzimy do dzisiaj a mam nadzieje ukazać je również w moich przechadzkach po mieście.
Przepiękny budynek "Arkadii"

42) Na prawo od Arkadii godny uwagi budząca zaufanie masywna budowla. obecnie zajmowana oczywiście przez bank!

43)

44) Sezonowa atrakcja na Placu Wolności czyli Plaża Wolności.
Moim skromnym zdanie świetny pomysł na ożywienie tego pięknego miejsca. Szczególnie wyczekiwane prze ze mnie siatkówka pań :uh:

45)

46)

47) Można by rzec że Poznań Bankami stoi

·
Registered
64,128 Posts
O!

Nie miałem okazji zobaczyć w tym roku plaży :| - dzięki, Arkadia na pierwszym świetnie wyszła :eek:kay:.

·
Registered
1,069 Posts
Discussion Starter #20
cd.
48)

49)

50) Biblioteka Raczyńskich, jedna z kilku reprezentacyjnych budowli przy placu. Komentarz w zasadzie zbędny, obraz mówi sam za siebie.

51) Muzeum Narodowe i Bazar, czekamy aż przybędzie nam na placu "Fontanna Wolności"
Betoniarka z nowo budowanej galerii MM ;)

52)

53) Są takie chwile gdy hasło "Poznań* tu warto żyć" aż tak nie kluje w oczy :angel1:

1 - 20 of 1442 Posts