Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 504 Posts

·
Registered
737 Posts
V novom threde začíname veľmi pozitívnou správou zo Zvolena

ZVOLEN Je definitívne rozhodnuté. Zvolen bude mať novú mestskú plaváreň, ktorej výstavbu bude financovať mesto.

Čítajte viac: http://zvolen.sme.sk/c/7266223/plavaren-postavi-mesto-zo-svojich-penazi.html#ixzz36UBInKpv
Neviem, či by som to nazýval ako definitívnym rozhodnutím. Súťaž je jedna vec, realizácia už druhá... koľko takých súťaží, ktoré sa nakoniec ani nerealizovali, sme si tu v BB užili...

Vízia novej plavárne je super, ale čo som tak sondoval, tak len 25-metrový bazén by vyšiel na cca. 6 miliónov eur (samozrejme so všetkým okolo). To je celkom obstojná pálka. Nehovoriac o tom, že by chceli postaviť 50-metrový.

V BB s tým z dlhodobého hľadiska nie sú dobré skúsenosti. Veľmi sa o tom nehovorí, ale úver na novú plaváreň sa splácať musí a okrem poriadne zvýšeného vstupného musí mesto dotovať plaváreň asi 3x takou vysokou sumou ako predtým (nechce sa mi dohľadávať presné čísla). Nehovoriac o tom, že akékoľvek výpadky v prijímoch musí sanovať mesto.

Neviem, či by nebolo bezpečnejšie ísť cestou nejakej podpory súkromných investorov, ktorých by mesto sčasti aj dotovalo, ale nenechalo si všetko hodiť na vlastné triko... je to dosť citlivá vecička...

·
Registered
311 Posts
ja si myslím že na údržbu nového 50m bazéna isto nebudú také prachy ako na údržbu tejto starej 25m rárohy ktorá tu stála doteraz a ktorej prevádzka bez akéhokoľvek zateplenia a iba látania sa prevádzkovala...nehovoriac o tom že sú tu kluby ktoré tlačili na to aby bol 50m tak dúfam že by na to mohli prispieť...za seba by som bol radšej za 50m variantu plávam raz za čas v brne na kraví hore a plaváreň síce krásna ale tá 25ka ma akosi irituje keď musím robiť toľko otočiek a podobne...svoje ale isto zohráva že v brne sú všetky plavárne vydráhované čo tu nebýva zvykom

·
Registered
333 Posts
[email protected] mi to zobral z úst. Údržba novej budovy a nového bazéna bude stáť URČITE MENEJ ako správa starej schátralej plavárne v havaríjnom stave. A nemyslím len vykurovacie náklady ale celkovo. A nová plaváreň priláka určite viac ľudí a zarobí určite viac penazí ako stará plaváreň, ja osobne som roky nebol na plavárni v ZV a vôbec ma to tam nelákalo keď viem v akom je to stave

·
Registered
737 Posts
^^
Chlapi, ale ja nehovorím o údržbe, ja hovorím o úvere, o zdrojoch, ktoré do toho mesto vloží. Stará schátraná plaváreň v BB bola mestom dotovaná cca. 8 miliónmi bývalých korún ročne. Nová plaváreň potrebuje ročne dotácie vyše 20 miliónov bývalých korún (aj to bolo myslím pred 2 rokmi, aktuálne čísla budú asi aj vyššie). Nehovoriac o tom, že vstupné išlo z 1,6 eura na hodinu na 3,2 eur na hodinu - tzn. nárast o 100 %.

50 metrový bazén je určite lepší ako 25 metrový. Ale paradoxne ich je na Slovensku minimum a aj nové bazény, ktoré sa stavajú, sú väčšinou 25-metrové. Asi tam bude nejaký dôvod - s najväčšou pravdepodobnosťou práve finančný.

Novú plaváreň vám samozrejme prajem a takisto dúfam, že budete mať novú "päťdesiatku", ale aby sa vedenie mesta neodžubalo a nezavesilo svojmu rozpočtu a tým aj obyvateľom na krk riadny balvan. BB je živým príkladom toho, že to nemusí byť úplne ružové. Plaváreň sa skrátka musí z niečoho zaplatiť a na 99% na to budú dlhodobo doplácať ľudia - či už vysokým vstupným, alebo z rozpočtu. Najskôr však oboma možnosťami.

·
Registered
311 Posts
verím že zverejnia ceny jednotlivých variant víťazného návrhu koľko by stála 25ka a koľko 50ka...ale ako by som to povedal...pokiaľ by to bola pekná plaváreň a na dobrej úrovni prevádzkovaná tak nevadí ani vyššie vstupné...ak si to porovnám 2 hodiny plávania ma vyjdú v bb 6eur+cesta tam cesta späť čo sa pod dve eurá asi nedostane pre dospelú osobu to sme na 8mich a neberiem do úvahy časovú stratu...kováčová vstupné vysoké žiadny poriadny plavecký bazén...sliač takisto a žiar by asi bol na úrovni bb...takže si myslím že aj keby aj tu bolo vstupné 6 eur na dve hodiny väčšine ľudí sa oplatí chodiť sem a prešiel by som sem aj ja pretože momentálne som doma nechodil plávať aj z dôvodu že bola stavba v stave v akom bola :)

·
Photography & traveling
2,815 Posts
nerozmysla mesto osvetlit prechod pre chodcov pred krizovatkou ESC ZV? prechod naproti penzionu Victoria, svetlo z lamp svieti vsade inde len nie na prechod a vychadzajuc z centra - po hlavnej smerom ku kruhacu je to v pripade stretu s chodcom bez reflexnych prvkov na zrazenie. Vid ja vcera a to som siel do 30km/h.

·
Registered
311 Posts
celkovo by nebolo zlé možno skúsiť aj celkovo v kraji urobiť projekt z euróskej únie (na úrovni miest nie VÚC keďže tam to evidentne nie je možné) že by sa osvetľovali prechody...mám taký pocit že asi pred dvoma rokmi bežala nejaká kampaň v čechách kde tu tuším sponzoroval čez alebo taký nejaký podnik a ľudia hlasovali za najpoužívanejšie prechody a 1000 s najviac hlasmi boli osvetlené...ozaj že toto je jeden z najpoužívanejších prechodov

·
Registered
161 Posts
eMKejx tých úsekov vo zvolene by bolo ovela viacej napríklad pri gymnáziu alebo pri vojenských panelakoch na západe kde je oproti mhd zástavka, pri kauflande smerom od doprastavu,pri hypernove smerom od západu prechod cez most z jednej strany mosta na druhu na novú cyklo cestu smerom na Sliač ako aj moj sen kruháč pri hypernove smer za mostom od mesta smerom na Sliač a sidlisko Západ nad týmito vecami som sa už dlhšie zamýšlal aj ja prečo to tak neni dalšia vec ktorá ma na Zvolene zaraža je robit veci na polovicu pri rekonštrukcii nogradyho ulici uz nedotiahli cestu s parkoviskami pred bytovkami pozdlž hlavnej cesty pri retailparku pritom keby to spravili tak už polka západu je nakomplet spravena k tomu sa vratia si o sto rokov ked bude zas treba opravovat už túto zrekonštruovanu nepochopim ako ani to dat kontajneri na parkovisko namiesto toho upravit povodne miesto kde boli doteraz a urobit tam pristresky na cip aby sa knim dostali len ludia co tam bývaju nie lebo to by museli trosku rozmýšlat oni radsej kontajnermi zaberu miesto na parkovanie kde je aj bude problem s parkovanim dalšia vec urobili fakt peknu cestu pri ministry a v trave oproti hned pri mhd zástavkách nechali staré komančské nástenky uplne oko zarazajuce veci namiesto toho aby tam bola pekna zelená tráva uplne zle má niekdo kontakt na kompetentných v meste kde je možne posielat veci na riešenie čo treba vmeste spravit alebo niečo podobne kde ludia posielaju fotky alebo stažnosti ma niečo také zvolen?? treba to tam rozhýbat lebo mam pocit že sa tam len nabaluju ale pre ludi sa tam robia veci len pred volbami kedy tento trápny trend zmizne zo slovenska a zacnusa robit veci lebo chceme aby sato posunulo inde a Zvolen by mal brat eurofondy hlavne na rozvoj turizmu aj s Banskou Bystricou nie čakat na dakych investorov lebo tam aj tak iba zotročia a myslím že slovensko chcelo slobodu ked štrngalo v 89tom roku

·
Registered
333 Posts
Ahojte, to čo už stávrajú stavbári na tej Štúrovej to do kedy chcú robiť? :eek:hno::eek:hno: Veď to malo byť hotové pred mesiacom a stále to nie je. 450m dlhú ulicu robia 5mes. to je katastrofa. To si zase Kusein s Družbackým nabalili vrecká či ako? To isté na Západe to tiež nemalo konca.

1 - 20 of 504 Posts